5G мобилна мрежа

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.655
Дежурно-"загрижен"-"високоморален" пост. Дај апгрејдувај се веќе.
Јас сум апгрејднат но ти си ептен паднат. Не можеше нешто пониско да пишеш од тоа, реално.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Не знам кај ќе оди светов вака 4G, 5G, 6KG. Глупости, зрачење, чудни фреквенции кои предизвикуваат корона, рак и кравјо лудило. Нема човек (освен ако образованието, елементарната логика, здравиот разум не го осакатиле за навек) што не е свесен за каква масонска превара се работи. Интересно е што најзагрижените пациенти своите стравови и теории ги шират главно со асистенција на овие сомнителни технологии, али нема везе.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
353
Поени од реакции
457
Не знам кај ќе оди светов вака 4G, 5G, 6KG. Глупости, зрачење, чудни фреквенции кои предизвикуваат корона, рак и кравјо лудило. Нема човек (освен ако образованието, елементарната логика, здравиот разум не го осакатиле за навек) што не е свесен за каква масонска превара се работи. Интересно е што најзагрижените пациенти своите стравови и теории ги шират главно со асистенција на овие сомнителни технологии, али нема везе.
Ти си еден пример за се она што е погрешно на планетава земја.
Ако не ја разбирате некоја тема или работа поарно не ја плукајте.
P.S.
Светов ке оди онаму каде што треба да оди.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
'бати услов за воведување 5г изгледа ќе усовршуват прислушување и правење ,,бомби,, за политикантите
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
'бати услов за воведување 5г изгледа ќе усовршуват прислушување и правење ,,бомби,, за политикантите
За прислушување и правење „бомби“ имаме се што треба, најмалку ни треба 5G. Ама во Кина со корона вирусот во новата болница прво нешто што е направено е и воведување на 5G за да можат лекарите да бидат со real-time комуникација со лекарите од други градови/држави. Интересен е и текстот со 5G роботи кои скенираат на далечина.
Еве убав текст:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
'бати услов за воведување 5г изгледа ќе усовршуват прислушување и правење ,,бомби,, за политикантите
Викаш во деведесетите кога се слушаа телефоните на велико имаше 5г?
Автоматски споено мислење:

Ти си еден пример за се она што е погрешно на планетава земја.
Ако не ја разбирате некоја тема или работа поарно не ја плукајте.
P.S.
Светов ке оди онаму каде што треба да оди.
Значи ироничен е.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Викаш во деведесетите кога се слушаа телефоните на велико имаше 5г?
Автоматски споено мислење:


Значи ироничен е.
И во 90тите имаше ама 3г и имаше аферата уво што го направи Бранко Ц за против Љубчо


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
И во 90тите имаше ама 3г и имаше аферата уво што го направи Бранко Ц за против Љубчо


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Епа штом имало и на 3г, како тогаш твоето погоре е аргумент контра 5г?

Како да измислат за коливе гориво од 150 октани и некој да каже, еј тапа, ќе почнат сега коли да се возат а коли се возат 150 години уназад.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Епа штом имало и на 3г, како тогаш твоето погоре е аргумент контра 5г?

Како да измислат за коливе гориво од 150 октани и некој да каже, еј тапа, ќе почнат сега коли да се возат а коли се возат 150 години уназад.
Немам контра за 5г односно немам ништо против туку само спомнував дека ќе има поефикасно прислушување на далеку


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Во денешно време е смешно да се зборува за технологија-прислушување. Има специјални мини подморници за пробивање на информации на подокеанските оптички кабли,па не телефонските повици на А1 и Телеком. И да се зборува за проток на информации на повисоко ниво, сега е на ниво Америка-ЕУ-Кина, заради моменталната огромна предност на Huawei во 5G технологијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom