5G мобилна мрежа

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Мирољуб Петровиќ :pos:
Мирољуб Петровиќ, Теша Тесановиќ, Дејан Лучиќ, Југослав Петрушиќ, Осман Османагиќ, Миломар Марич, Шешељ, Богосав Стојменовиќ овие ти се генијалците на Балканот, само тие имаат инфо за рептили, вонземјани, пирамиди и лајв стрим со госпо :D
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Никако да се воведе таа мрежа 5г
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Здраво имам едно прашање за поинформираните околу антени и сл.
Јас сум од град од внатрешноста, е тука во близина, на една куќа на кровот е наместена антена која до душа е уште Вип кога влезе во државата. Е сега мене ме интересира постои ли зрачење од истата, колкаво е и сл. Комшиите се жалат на главоболки, ненаспаност, изнемоштеност и сл. Имено и мене ми боде очи истата околу тоа дали 2 дозволено во населено место на семејна куќа да се стави антена. Се зборуваа цифри околу кирии колку земале и за пирамиди (од оние што го одбиваат зрачењето) ама официјално не знам. Што мислите вие?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Здраво имам едно прашање за поинформираните околу антени и сл.
Јас сум од град од внатрешноста, е тука во близина, на една куќа на кровот е наместена антена која до душа е уште Вип кога влезе во државата. Е сега мене ме интересира постои ли зрачење од истата, колкаво е и сл. Комшиите се жалат на главоболки, ненаспаност, изнемоштеност и сл. Имено и мене ми боде очи истата околу тоа дали 2 дозволено во населено место на семејна куќа да се стави антена. Се зборуваа цифри околу кирии колку земале и за пирамиди (од оние што го одбиваат зрачењето) ама официјално не знам. Што мислите вие?

Од кога влезе Вип стои антената и сега почна да ве боли глава и да ви боди очи? :) Најдобро да се договорите со комшиите да почнете со масовно спамирање по фб групи од типот стоп за 5Г. Засега тоа е спас само


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Од кога влезе Вип стои антената и сега почна да ве боли глава и да ви боди очи? :) Најдобро да се договорите со комшиите да почнете со масовно спамирање по фб групи од типот стоп за 5Г. Засега тоа е спас само


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не туку немав некој што знае да ми објасни. А тоа не си ни ти. Моја грешка е што се понадевав.
И фората со спамирај ти е многу малограѓанска. Иако ништо не е во врска со 5г .
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Здраво имам едно прашање за поинформираните околу антени и сл.
Јас сум од град од внатрешноста, е тука во близина, на една куќа на кровот е наместена антена која до душа е уште Вип кога влезе во државата. Е сега мене ме интересира постои ли зрачење од истата, колкаво е и сл. Комшиите се жалат на главоболки, ненаспаност, изнемоштеност и сл. Имено и мене ми боде очи истата околу тоа дали 2 дозволено во населено место на семејна куќа да се стави антена. Се зборуваа цифри околу кирии колку земале и за пирамиди (од оние што го одбиваат зрачењето) ама официјално не знам. Што мислите вие?
Обрати се до АЕК да измерат колку зрачење има...
Баба ми, дедо ми и тетка ми живеат на 5ти кат у кула кај шо има две антени... Едната од А1 (Вип) и едната од Неотел...
Таму сум малтене секој ден, иам и доста спиено и седено, не сум слушнал да се пожалат од глаболки, од не знам што...

Чисто информативно, било кое зрачење од тие антени, е и дури под границите што се пропишани во светски рамки, а се контролира кај нас и те како...
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Обрати се до АЕК да измерат колку зрачење има...
Баба ми, дедо ми и тетка ми живеат на 5ти кат у кула кај шо има две антени... Едната од А1 (Вип) и едната од Неотел...
Таму сум малтене секој ден, иам и доста спиено и седено, не сум слушнал да се пожалат од глаболки, од не знам што...

Чисто информативно, било кое зрачење од тие антени, е и дури под границите што се пропишани во светски рамки, а се контролира кај нас и те како...
Фала на одговорот, не сакав да привлечам внимание темата е оф и не и е местото тука.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ама уште не е пуштено на најјако.
Не знам дал ме тролаш брат, ама ај...
Антените се со години и ги објачаа одамна...
Ама теориите дека се штетни, да, штетни се ако се доближиш до нив и ги гушкаш ко ГТЦ... :facepalm:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.539
Поени од реакции
7.214
Здраво имам едно прашање за поинформираните околу антени и сл.
Јас сум од град од внатрешноста, е тука во близина, на една куќа на кровот е наместена антена која до душа е уште Вип кога влезе во државата. Е сега мене ме интересира постои ли зрачење од истата, колкаво е и сл. Комшиите се жалат на главоболки, ненаспаност, изнемоштеност и сл. Имено и мене ми боде очи истата околу тоа дали 2 дозволено во населено место на семејна куќа да се стави антена. Се зборуваа цифри околу кирии колку земале и за пирамиди (од оние што го одбиваат зрачењето) ама официјално не знам. Што мислите вие?
Компакт диск закачен на пенџере ги одбива штетните 5Г зраци

Само пази нема да имаш мрежа дома
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Компакт диск закачен на пенџере ги одбива штетните 5Г зраци

Само пази нема да имаш мрежа дома
Добро слеп си или ти се чини, кај виде 5г ? И да имам став за зрачење и не само од 5г туку и Тв, телефон, лаптоп.
Се си има свој удел. И не е толку за сарказам како ти што мислиш.
Бог да чува прашаш нешто ако те интересира , ај што ти го филуват мислењето па и 2саати ти објаснува колку си глуп .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom