5G мобилна мрежа

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Прегледај го приврзокот 235413Прегледај го приврзокот 235414
Швицарска ќе гасела 5G? :LOL: Хахахахахах сигурно. Гледај го бројот на поставени антени. :) Иначе кај нас веќе има 2-3 поставени антени од Македонски Телеком на плоштад. Функционираат мислам, но Pre-Release се.
Tи па си нашол на кого да му пастираш скриншотови. Сега ќе ти откопа линк од некој српски параноичен сајт со цело портфолио на апокалиптични сценарија.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.800
Поени од реакции
7.056
za 5G mrezata spomnav ,odamna mislam deka nad 60 sateliti se lansiraa IMAME I VO NEDOSTAPNI TERENI INTERNET ,navidum toa e uspehot ,a sto e so stetnite vlijanie dali nekoj stavil prs na celo i zamislil kakvo detstvo ,tinejdzerstvo imavme imavne kakvo sega 5G mrezata e mnogu opasna ne sleduva sprzuvanje na mozokot i razvivanje na novi formi na cancer pozzzzzzzzzzzzzzzzzz
tri prsa stavil
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
mozes da odis arkadievic na balkan ufo ili diskaveri ,ne propustam tehnologija i nauka a nikako misterii i antika eden covek so 100 iljadi subsksrajbera i negoviot izgovor VISTINA PONEKAD ZVUCI KAO FIKCIJA mislam deka ke te naterat na deset prsti toj veli moe e da kazam a tvoe e dali ke veruvas pozzzzz
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.280
Поени од реакции
18.105
Прашање на време е кога лековерните ќе успеат да ја поврзат штетноста на 5G со коронавирусот. Mark my words.
Абе ти назад си, веќе е пронајдена, Вухан бил првиот град во кина со 5Г ....
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.928
Поени од реакции
15.922
плукниму се на форумот каде админот Илумиоус лајка секоја навреда на крилатиот дебил .. а кажа Ацид да не се обраќа во постовите на никого ама тоа не важи за некој..
а еве ја вистината, каков ЈУНИ, ќе почека 5Г мрежата во Словенија
Slovenija si bo za uvajanje tehnologije 5G vzela čas
...Čeprav bi se po napovedih moralo uvajanje tehnologije 5G začeti že lani, se ne bo niti letos.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
плукниму се на форумот каде админот Илумиоус лајка секоја навреда на крилатиот дебил .. а кажа Ацид да не се обраќа во постовите на никого ама тоа не важи за некој..
а еве ја вистината, каков ЈУНИ, ќе почека 5Г мрежата во Словенија
Slovenija si bo za uvajanje tehnologije 5G vzela čas
...Čeprav bi se po napovedih moralo uvajanje tehnologije 5G začeti že lani, se ne bo niti letos.
Стари на ова дневник.си само тие со мозочно оштетување трошат време во Словенија па ти сега види. Антените ќе се активираат на 30.6, нормално, за full coverage ќе се оддолжи работата.

Среќа светов се темелел на луѓе по наука а не на параноиди од Србија и Македонија па имаме струја денес.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Место фала да им кажеш што замижуваат една ваква кловновска појава од твој калибар, спамбот за ширење интернет-бљувотина од српско-хрватско-босанска евтина продукција, ти уште паламудиш.
Автоматски споено мислење:

Стари на ова дневник.си само тие со мозочно оштетување трошат време во Словенија па ти сега види.
Треба сериозно да го земеме. Има големо искуство за живот со мозочно оштетување...и ја не би сакал као него да станам.

Да го тетовирам СМ на газ, да се пцујам и колнам по форуми и фејсбук со млади луѓе и да одам секое лето по 5 пати у Ханиоти? Мозочно оштетување?
Пиел некоја вода со олово као млад. 5Г за тоа е мачја кашлица.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.928
Поени од реакции
15.922
Стари на ова дневник.си само тие со мозочно оштетување трошат време во Словенија па ти сега види.
добро, дај линк дека до Јуни ќе воведат..
а инаку има српски линкови каде ПОДРЖУВАТ 5Г,
дури некој мислат дека зад анти 5Г стои анти ПРЦ западот ??, демек Кина и Хуавеј се најнапредни во 5Г... Други пак мислат дека Хуавеј дава пари за подршка на 5Г..
А еден на професорката од српскиот линк горе и пишаа интересен коментар :

pismo koje je dobio naš kućni savet
13.07.2019.| 14.31
skraćeno: poštovani, predlažemo vam montiranje 5g odašiljača na vašu zgradu. ...pošto se ovi talasi prostiru drugačije ,biće ozračeni susedi u drugim zgradama ali ne i vi jer je odašiljač iznad vas. ...javite se na vreme jer je predlog dat i vašim susedima. .....zaradaite rentiranjem krova i nemojte biti zračeni...


Времето ќе покаже
 

Kajgana Shop

На врв Bottom