50 евра за плукање на улица!

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
а ко ќе видам инспектор/полицаец на улица ако му речам „да ви се пЉукнам во законов“ ќе требит да платам 50 евра или морат навистина да му се пЉукнам за да платам?:nesum:
 
P

Princ

Гостин
Самиот збор "пљукнам" повлекува исфрлање на плунка. Значи спреми 50 евра пред да го изговориш тој збор.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
А што станува со вербалното плукање пример Пу да ти ебам мамата?
А што станува со бабинското плукање, пример Пу пу да те серат кокошките?
Што станува со литературното плукање а.к.а. течно говорење?
Тоа се ќе биде во законот против исфрлање на нешто што не е апсолутно опасно за околината, а сеуште ќе си ги ладат петлињата за радиоактивните материјали кои се внесуваа во земјава....еееее држава, Европа, на жими ашимот

пу
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
А што станува со вербалното плукање пример Пу да ти ебам мамата?
А што станува со бабинското плукање, пример Пу пу да те серат кокошките?
Што станува со литературното плукање а.к.а. течно говорење?
Тоа се ќе биде во законот против исфрлање на нешто што не е апсолутно опасно за околината, а сеуште ќе си ги ладат петлињата за радиоактивните материјали кои се внесуваа во земјава....еееее држава, Европа, на жими ашимот

пу
за то горе незнам ама за болдираниов дел биди среќен шо не е стапен на сила законов...:coffee:
п.с. не го читам то на аватар...:pipi:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Аууу...читам и не верувам еј,аман бе неможе чичкото ѓубрето да го чува во џеб до дома,неможе некој да се воздржи од мочање...аман бе вие по 5 годинки да не имате па не може да издржите без мочкање...кукање прљаво е валкано е...сега има заклон и пак не чини...до кога со она па оној не го фрла ѓубрето во контињер зашто јас да го фрлам :tapp: епа ако на сите ни се мочка дај да не мочаме дома,ем вода ќе заштедиме ем кога сакаме и кај сакаме вади и мочај :nenene:
...Реков и јас некогаш плукам на улица не велам не но само вака ќе ни дојде свеста и ќе имаме нешто почиста држава :smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Прашање од сите граѓани на Република Македонија
Ситуација #1
Плоштад Македонија, точно напладне во текот на работен ден. 50 граѓани имаат физиолошка потреба... КАДЕ ДА ЈА ИЗВРШАТ ИСТАТА?​


Одговор од еден граѓанин!



Има и алтернатива!!!!

Мочачка револуција да дигаме, и здружено илјадници, милиони мочачи да се ставиме на плоштад и пред камерите на репортерите да покажеме дека никој нема право да ни го ускрати правото да се помочаме кај шо сакаме!!!!!!!!!!!!

Ќе се водиме од вакви европски примери, каде недвојбено се укажува дека доколку мочаме на улица еден ден споменик ќе ни направат>


 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585

Ќе се водиме од вакви европски примери, каде недвојбено се укажува дека доколку мочаме на улица еден ден споменик ќе ни направат>


Ама по цена на шипка во газот ?
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Епа само така можеме да се научиме..А си се запрашал зошто во Унгарија, Германија, Англија е почисто од тука, каде насекаде е полно пикавци?Зарем да бидеш чист, и еколошки образован треба да бидеш богат?Значи, за ти да не фрлаш по пат ѓубре, треба да бидеш со високи примања?Немој молимте...
Абе можеш да прочиташ, сите ние сме за почисто и поубаво, но дали треба вакви ригорозни казни, па нели можеме да направиме една кампања, како на пример а1 ексклузив во охрид,за почист и поубав охрид. Подобро да почнеме со кампања, па потоа ако ништо не се смени казни.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Абе можеш да прочиташ, сите ние сме за почисто и поубаво, но дали треба вакви ригорозни казни, па нели можеме да направиме една кампања, како на пример а1 ексклузив во охрид,за почист и поубав охрид. Подобро да почнеме со кампања, па потоа ако ништо не се смени казни.
Да, ако потпишеш дека си се родил пред недела дена и ова е првата кампања која ја среќаваш, в ред. Нека кампањи, после закони.

Бубу.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Абе можеш да прочиташ, сите ние сме за почисто и поубаво, но дали треба вакви ригорозни казни, па нели можеме да направиме една кампања, како на пример а1 ексклузив во охрид,за почист и поубав охрид. Подобро да почнеме со кампања, па потоа ако ништо не се смени казни.
Роби, ми дал Господ очи,така да олкави букви нема потреба..Како второ..Мора со казни, зошто како што гледам еколошката свест е многу мала кај сите нас, така да јас сум за уште поголеми казни..Јас сум за фрлање пикавец да те фркнат 100 евра, и навечер да го влажниш креветот..И да видиш после од рака ќе ја гаснеш цигарата и вџеб ќе го ставаш пикавецот...
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Да, ако потпишеш дека си се родил пред недела дена и ова е првата кампања која ја среќаваш, в ред. Нека кампањи, после закони.

Бубу.
Баш тоа сакав да кажам, можевме прво кампањи па после закони...
 
Член од
4 март 2008
Мислења
261
Поени од реакции
10
Роби, ми дал Господ очи,така да олкави букви нема потреба..Како второ..Мора со казни, зошто како што гледам еколошката свест е многу мала кај сите нас, така да јас сум за уште поголеми казни..Јас сум за фрлање пикавец да те фркнат 100 евра, и навечер да го влажниш креветот..И да видиш после од рака ќе ја гаснеш цигарата и вџеб ќе го ставаш пикавецот...

Агри....агри!!
И не само тоа...туку да ги пратат и на општокорисна работа па да видат!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Баш тоа сакав да кажам, можевме прво кампањи па после закони...
Абе која црна кампања треба да ми каже да не ти се мочам пред врата?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom