21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Луѓе читајте списание Шесто сетило.Многу убо е таму се објаснето.А за 2012 ич не се плашам.Да умреме сите еден по еден лошо е, вака ако биде ова шо се вели ич не се плашам.Сите ќе бидеме таму, како за мене така и за другите.Шо ќе биде, нека биде.Инаку прочитав дека Нубиру демек од 2009 полека ќе се здогледувала со голо око на небото.Ако е тоа вистина, а се надевам не е, би значело знак за крај.Е па подобро да се спремаме.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Изглеа сакаше да каже некоја кратка реченица,и да изглеа мудро,нешо у стилот на "Сепак се врти".
И колку само неуспешно.:pos:
Eпа убо си рече де. Тој што има верба во Бог, знае дека ова се чисти глупости... (на тоа дека во 2012 ќе биде крај на светот)
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
254
Поени од реакции
9
2012 ИНТЕРЕСНО . Баш сега пратев нешто на скај фаи тв. И ме заентересира многу.Се работи за 13сталкени(кристални) черепи(си мислам знаете нешто). Тие се најдени на различни места. Но првиот е најден некаде 1920год.во некои прашуми. Прашање е сега кој ги изработил толку прецизно,денес со оваа технологија не може да се изработи нешто такво.




Да не должам,сите стручни лица кои ги испитуваат овие черепи кажуваат еден податок дека местата каде се најдени Перу,Мексико,Хондурас и тн.натписите на камените плочи ја спомнуваат 2012год поточно 21Декември ќе дојде крајот на светот. Страотно претскажување но ќе видиме. 2012 Декевмври21 е блиску. Што мислите?
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
Секој нека си го толкува како сака.

Не сакав да кажам ништо кратко и фраерски туку дека никој не знае точно што ке се деси.

Ако не разбравте од овој топик дека има многу реални начини да бидеме уништени онда прочитајте го повторно од ново.

Исто ке разберете дека во опишаните системи има многу работи за кои не се знае ништо и дека можеби некоја минорна сила која е занемарена во системот може да направи најразличен пресврт на настаните.

Дали имате идеа за какви системи се зборува овде? Ние незнаеме какво ке биде утре времето во Скопје а збориме за предвидување на неспоредливо огромен систем.

Дури и да се случат вакви настани дали мислите дека некој ке преживее комбинација на супер потреси, цунами, космичка радијација, нуклеарна зима, променет магнетизам со сите реперкусии на метаболичките процеси во сите повекеклеточни организми. Каде можеш да го избегнеш ова? На некоја друга планета? Ке се закопаш во бункер?

Знаеш ли што значи рихтер 10? значи цели планини се движат и се менува топологијата. нема структура надземна или подземна што ке издржи...

Затоа велам дека Господ е голем. Треба да се има надеж и верба. Прашајте ги научниците дали имаат верба.

Поздрав
Evo nesto pametno sto vikat amerikancite MAKES SENSE.

Ako se sluci ova sto site velat ke se sluci vo 2012 togas ni muva ne bi preziveala a ostaj toa idi u internet za 2012 ima knigi kako da prezivees 2012 aj ne me dupi :pos2: kako bi mozel da prezivees takvo nesto se e biznis toa bate i ne moze tuku taka ad se predvide nesto tolku olemo kako sto rece i samiot GOSPOD E GOLEM i GOSPOD ZNAE sto ke se sluci nikoj drug se ova se trici i cisti lajna.

Ako taa planeta Niburu bila pogolema od Jupter nekade kolku pola od sonceto zosto ne ja gleadme evo recisi sme to pola pat na 2009 do sega trebase da se vidi.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Eпа убо си рече де. Тој што има верба во Бог, знае дека ова се чисти глупости... (на тоа дека во 2012 ќе биде крај на светот)
Одново грешка.
Тој што има верба во Бог,ВЕРУВА дека ова се чисти глупости.А неможе да ЗНАЕ дека тоа е така,бидејќи никогаш ништо не се знае за сигурно.
ne bidi naiven coveku!!!!!!!
Koj ti kaza deka voopsto gi nasle i koj ti kazal deka denes ne mozelo da se pravi takvo ensto so teknoloia aj ne se zamaraj lugeto gradat se i sesto a ne eden glup kristalen cerep i d odi nekoj da go skrie u suma i da go najde posle samiot bas kaj sto go skril.
Како прво,може да се одреди староста на черепите.И не знам каква корист би имал некој ако го скрие и одново после го пронајде.Ако сака да има некоја материјална корист,тогаш ќе го направи и ќе го продаде.Нема зошто да се замара да го крие.Вредноста на кристалот е иста.
Второ,точно е дека денеска луѓето можат да изградат и да направат многу работи.Исто,точно е дека секој што ќе направи нешто,веднаш ќе се потруди цел свет да дознае за неговата способност.Значи,ако некој го направил скелетов,ќе го ставел својот потпис на него,и ќе станел славен.Но тоа сеуште не се случило,па затоа признаваат дека и денеска неможат да го изработат.А и едноставна е причината за тоа.Дијамантот е најтврдата супстанција на земјата,и многу тешко се обработува.Најубавите обработени дијаманти,имаат едноставни облици,како шестоаголници или слично.Се сомневам дека со денешната технологија може да се обработи дијамант во форма на скелет,толку прецизно.
GOSPOD E GOLEM i GOSPOD ZNAE sto ke se sluci nikoj drug se ova se trici i cisti lajna.
А тебе кој ти кажа дека Господ е голем и знае?
И зошто ако знае,не ни каже нас,за да не даваме претпоставки и хипотези?
Не сакам да ја претворам темава во расправа за религијата,бидејќи е за 2012 година.Ако имате нешто паметно да кажете околу тоа,некоја ваша претпоставка,тогаш ОК,бидејќи се бара од вас мислење,а не од Господ.
 

R1

Член од
7 мај 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Koga ke sedne Hilari Klinton na pretsedatelskoto mesto togas ke dojde....krajot....



The Dragon's Heads
The Seven Heads of the Dragon

In Revelation 12, the dragon is shown to have seven heads with seven crowns and ten horns.
It also identifies the dragon as Satan, and as Rome.
Revelation 12
1. And there appeared a great wonder in heaven; a woman clothed with the sun, and the moon under her feet, and upon her head a crown of twelve stars:
2 And she being with child cried, travailing in birth, and pained to be delivered.
The twelve stars are interpreted in Genesis 37, where Joseph's dreams employ the exact same elements of the Sun, Moon and Twelve Stars;
9 And he dreamed yet another dream, and told it his brethren, and said, Behold, I have dreamed a dream more; and, behold, the sun and the moon and the eleven stars made obeisance to me.
10 And he told it to his father, and to his brethren: and his father rebuked him, and said unto him, What is this dream that thou hast dreamed? Shall I and thy mother and thy brethren indeed come to bow down ourselves to thee to the earth?
The twelve stars that were present about the woman when she was about to be delivered were the twelve tribes of Israel. This was the heritage of the woman in the days of her child.
3 And there appeared another wonder in heaven; and behold a great red dragon, having seven heads and ten horns, and seven crowns upon his heads.
4a. And his tail drew the third part of the stars of heaven, and did cast them to the earth:
One third of the angels of heaven were deceived by Satan. These were also cast out with the dragon to the earth, after the cross of Christ.
4b. and the dragon stood before the woman which was ready to be delivered, for to devour her child as soon as it was born.
 
Член од
29 април 2008
Мислења
184
Поени од реакции
9
pa ete spored tie cerepi ispaga deka 2012 e krajot na svetot
spored maite , 2013 godina e krajot na svetot
spored mene , koga so saka neka bide krajot na svetot
 
А

Ајсшутер

Гостин
Абе каква 2012 ништо нема да биде јас така мислам,ова ке испадне како Нострадамус само тоа што по случајност погодил ставиле таму а тоа што не го погоди што не го објават
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Хм.. Која друга година освен 2012 има 3 пати Петок 13 ? :)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Abe se toa e slucajnost. Ke vidite deka nema da bide kraj na svetot. Sega vo petok ke se padne petok 13 pa ako nekomu mu se sluci loso vo petok neka kaze pa da vidime dali navistina petok 13 e strasen den.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Одново грешка.
Тој што има верба во Бог,ВЕРУВА дека ова се чисти глупости.А неможе да ЗНАЕ дека тоа е така,бидејќи никогаш ништо не се знае за сигурно.
Грешка. Не можеш да ЗНАЕШ за нас теистите, пошо си атеист, можеш само да ВЕРУВАШ дека знаеш што ние знаеме/веруваме.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Некој рече дека не знаеме со сигурност ни какво ќе биде времето утре, така да секако не можеме да бидеме сигурни ни што ќе се случи по 4 години, посебно кога се работи за нешто спомнувано како голем пресврт. Кога не сме сигурни ни за минатото, човековото настанување, потопот, черепите што ги спомнавте, таман работа дека можеме да веруваме во сите тие теории за 2012. Иако мене тоа предвидување на Нострадамус ме загрижува...
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
Некој рече дека не знаеме со сигурност ни какво ќе биде времето утре, така да секако не можеме да бидеме сигурни ни што ќе се случи по 4 години, посебно кога се работи за нешто спомнувано како голем пресврт. Кога не сме сигурни ни за минатото, човековото настанување, потопот, черепите што ги спомнавте, таман работа дека можеме да веруваме во сите тие теории за 2012. Иако мене тоа предвидување на Нострадамус ме загрижува...

cuco kako prvo ako ti e do nostradamus jas ti velam ic dda ne se sekiras posto jas gledav emisija za 2012 i komentiraa za nostradamus i kazuvaa kako e mozno Nostradamus da ne predvidel nisto za ovoj nastan i posle edno vreem slusnav deka predvidel, vtoro negovite predviduvanja se tolku slikoviti i tolku nejasni od vidot (pticite letat i udirat visoko drvo vo djunglata - i sega ova bilo 9/11) kako treto toj ima napisano iljadnici predviduvanja epa sega mora ednoto od tie iljadnici da se sovpadne so 2012.

Aj ne se sekiraj :D
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
2009, 2015, 2026...:)
Аман де.. Ондак многу често ќе ни се уништува земјата.

Инаку за Нострадамус , па баш и нема некој докази што „предвидел“ ... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom