2019 CONCACAF Gold Cup

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од dragonsky, 17 јуни 2019.

 1. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.202
  Допаѓања:
  68.869
  [​IMG]

  [​IMG]

  Кажано е се.
   
  На Riddler, Васил МКД, Stefan-kobe и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. zee German

  zee German mpkfa

  Член од:
  12 август 2009
  Мислења:
  5.908
  Допаѓања:
  5.318
  На Splendora, Васил МКД, Stefan-kobe и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. Rosemberg

  Rosemberg Психопат

  Член од:
  15 февруари 2010
  Мислења:
  10.511
  Допаѓања:
  7.951
  Мексико-САД финале
  Шампиони - Канада
  МВП - Киану Ривс :coffee:
   
  На Трибиани, The_Master_NeptuNE >:D и dragonsky им се допаѓа ова.
 4. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.202
  Допаѓања:
  68.869
  Иначе темава ја напраив пошто овие Никарагва примија таков аматерски гол..

  До вчера не ни знаев дека ова е почнато..

  Мексико и САД се стварно солидни репки, и штета што немаат посериозна конкуренција :(

  95% од екипиве се тежок очај што се на нив она Луксембург (а некои и бетер)
   
  На Ska Maniac и Rosemberg им се допаѓа ова.
 5. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.639
  Допаѓања:
  3.521
  Освен САД, Костарика и Мексико останативе имаат или аматерски или полуаматерски фудбал и федерации така да добро е шо барем нашле 24 души да трчаат по топката.
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.202
  Допаѓања:
  68.869
  Ааа да, и Коста Рика ја забораив.

  Можат они да се носат со Мексико и САД.

  Канада...така така..уште се во почетни фази со развојот ама се надевам ќе изненадат некоја од поголемиве екипи.

  Ова Мауританија..Никарагва...курци палци... тоа се фудбалскиот еквивалент на Македонија крајно небитни
   
  На Ska Maniac му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Vori

  Vori

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  6.028
  Допаѓања:
  4.204
  Заборавате дека Сад беа утепани од Јамајка?
  Јамајка се добра екипа
   
  На The_Master_NeptuNE >:D и dragonsky им се допаѓа ова.
 8. The_Master_NeptuNE >:D

  The_Master_NeptuNE >:D Таканаречен космополит

  Член од:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  152
  Допаѓања:
  88
  Гвајана и Бермуди се единствените дебитанти годинава ако не се лажам, Курасао се изненадувачки успешни во турниров (трето место 1963, 1969), исто така и Мартиник (четврт-финале 2002), додека пак другите екипи имаат нешто поголеми успеси, но сепак ќе биде интересно да се пратат и екипите со релативно аматерски фудбал, а и било какво изненадување е добредојдено.
  Мој фаворит за освојување се САД или Мексико, но со оглед на тоа што тука се и екипи како Костарика, Канада и Јамајка, може и некоја од овие екипи да освои..
   
 9. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.538
  Допаѓања:
  2.501
  Мексико прв фаворит, па САД и Коста Рика. Другиве скоро па небитни. Панама, Хондурас и Јамајка би можеле да изненадат одвреме навреме...
   
  На The_Master_NeptuNE >:D, Ska Maniac и dragonsky им се допаѓа ова.
 10. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.639
  Допаѓања:
  3.521
  Koстарика моментално не можат да се носат со САД и Мексико. Преслаби се.

  У Канада најдобри клубови им се со Српски, Хрватски и Португалски емигрантски екипи така да јасно е се кои играат фудбал:D:D

  А куциве и палциве бетер се од нас. Ние ги имаме Панчев, Пандев ...
  Овие трета лига у Англија ако играле добри се.
  Тринидат и Тобаго го имаа Хислоп од Вест Хем 2006 у Германија.
  Јамајка, 1998 у Франција ниедна ѕвезда немаа колку шо знам. Сега го имаат само Морган од Лестер што е профи.
  --- Споено дупло мислење, 17 јуни 2019 ---
  Споредбава на Сад и Мексико како освојувачи и Костарика, Канада и Јамајка е како да ги споредиш Шпанија , Англија и Франција со Русија, Украина, Швајцарија, Ирска, Шведска ...
   
  На The_Master_NeptuNE >:D му/ѝ се допаѓа ова.
 11. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.320
  Допаѓања:
  1.599
  Morgan e Jamajkanec
   
 12. Boce1234

  Boce1234 Adrian Chase

  Член од:
  4 ноември 2016
  Мислења:
  1.625
  Допаѓања:
  856
  Имаат солидна репрезентација за тој стандард кој го имаат таму.Куко или Чучо Мартина,Леандро Бакуна итн... Респектабилна репрезентација се
   
  На The_Master_NeptuNE >:D му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.202
  Допаѓања:
  68.869
  Забавна утакмица играат Јамајка и Хондурас (y)

  Сепак има повееќ играчи што играат од Европа него што мислев, не биле до толку мртви овие
   
  На The_Master_NeptuNE >:D му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.639
  Допаѓања:
  3.521
  А што пишав јас ?
   
 15. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.202
  Допаѓања:
  68.869
  Мексико-Канада прва утакмица на првенствово кај што ќе гледаме меч каде што ниту една од екипите не е на ниво на треторазредна европска репрезентаицја..
  --- Споено дупло мислење, 20 јуни 2019 ---
  [​IMG]
   
  Последно уредено: 20 јуни 2019
  На Rick.Utd. му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: