2019 CONCACAF Gold Cup

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.446
Поени од реакции
69.339
Иначе темава ја напраив пошто овие Никарагва примија таков аматерски гол..

До вчера не ни знаев дека ова е почнато..

Мексико и САД се стварно солидни репки, и штета што немаат посериозна конкуренција :(

95% од екипиве се тежок очај што се на нив она Луксембург (а некои и бетер)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.657
Поени од реакции
3.565
Освен САД, Костарика и Мексико останативе имаат или аматерски или полуаматерски фудбал и федерации така да добро е шо барем нашле 24 души да трчаат по топката.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.446
Поени од реакции
69.339
Ааа да, и Коста Рика ја забораив.

Можат они да се носат со Мексико и САД.

Канада...така така..уште се во почетни фази со развојот ама се надевам ќе изненадат некоја од поголемиве екипи.

Ова Мауританија..Никарагва...курци палци... тоа се фудбалскиот еквивалент на Македонија крајно небитни
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
162
Поени од реакции
95
Гвајана и Бермуди се единствените дебитанти годинава ако не се лажам, Курасао се изненадувачки успешни во турниров (трето место 1963, 1969), исто така и Мартиник (четврт-финале 2002), додека пак другите екипи имаат нешто поголеми успеси, но сепак ќе биде интересно да се пратат и екипите со релативно аматерски фудбал, а и било какво изненадување е добредојдено.
Мој фаворит за освојување се САД или Мексико, но со оглед на тоа што тука се и екипи како Костарика, Канада и Јамајка, може и некоја од овие екипи да освои..
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.606
Поени од реакции
2.690
Мексико прв фаворит, па САД и Коста Рика. Другиве скоро па небитни. Панама, Хондурас и Јамајка би можеле да изненадат одвреме навреме...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.657
Поени од реакции
3.565
Ааа да, и Коста Рика ја забораив.

Можат они да се носат со Мексико и САД.

Канада...така така..уште се во почетни фази со развојот ама се надевам ќе изненадат некоја од поголемиве екипи.

Ова Мауританија..Никарагва...курци палци... тоа се фудбалскиот еквивалент на Македонија крајно небитни
Koстарика моментално не можат да се носат со САД и Мексико. Преслаби се.

У Канада најдобри клубови им се со Српски, Хрватски и Португалски емигрантски екипи така да јасно е се кои играат фудбал:D:D

А куциве и палциве бетер се од нас. Ние ги имаме Панчев, Пандев ...
Овие трета лига у Англија ако играле добри се.
Тринидат и Тобаго го имаа Хислоп од Вест Хем 2006 у Германија.
Јамајка, 1998 у Франција ниедна ѕвезда немаа колку шо знам. Сега го имаат само Морган од Лестер што е профи.[DOUBLEPOST=1560789124][/DOUBLEPOST]
Мој фаворит за освојување се САД или Мексико, но со оглед на тоа што тука се и екипи како Костарика, Канада и Јамајка, може и некоја од овие екипи да освои..
Споредбава на Сад и Мексико како освојувачи и Костарика, Канада и Јамајка е како да ги споредиш Шпанија , Англија и Франција со Русија, Украина, Швајцарија, Ирска, Шведска ...
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.377
Поени од реакции
1.669
Koстарика моментално не можат да се носат со САД и Мексико. Преслаби се.

У Канада најдобри клубови им се со Српски, Хрватски и Португалски емигрантски екипи така да јасно е се кои играат фудбал:D:D

А куциве и палциве бетер се од нас. Ние ги имаме Панчев, Пандев ...
Овие трета лига у Англија ако играле добри се.
Тринидат и Тобаго го имаа Хислоп од Вест Хем 2006 у Германија.
Јамајка, 1998 у Франција ниедна ѕвезда немаа колку шо знам. Сега го имаат само Морган од Лестер што е профи.[DOUBLEPOST=1560789124][/DOUBLEPOST]
Споредбава на Сад и Мексико како освојувачи и Костарика, Канада и Јамајка е како да ги споредиш Шпанија , Англија и Франција со Русија, Украина, Швајцарија, Ирска, Шведска ...
Morgan e Jamajkanec
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.635
Поени од реакции
862
Курасао се изненадувачки успешни во турниров
Имаат солидна репрезентација за тој стандард кој го имаат таму.Куко или Чучо Мартина,Леандро Бакуна итн... Респектабилна репрезентација се
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.446
Поени од реакции
69.339
Забавна утакмица играат Јамајка и Хондурас (y)

Сепак има повееќ играчи што играат од Европа него што мислев, не биле до толку мртви овие
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.446
Поени од реакции
69.339
Мексико-Канада прва утакмица на првенствово кај што ќе гледаме меч каде што ниту една од екипите не е на ниво на треторазредна европска репрезентаицја..[DOUBLEPOST=1560999399][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
На врв Bottom