2019 CONCACAF Gold Cup

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.747
Поени од реакции
73.611
Каква комедија е натпреварувањево :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.747
Поени од реакции
73.611
Дали се Тринидад и Тобаго до толку слаби, или САД се толку јаки..

Last time i checked ТиТ беа на ниво на Панама, Јамајка, не беа до толку очајни за 6-0 да изгубат...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.397
Поени од реакции
4.371
Дали се Тринидад и Тобаго до толку слаби, или САД се толку јаки..

Last time i checked ТиТ беа на ниво на Панама, Јамајка, не беа до толку очајни за 6-0 да изгубат...
Па и Панама и Јамајка можат да изгубат 6:0.
Треба да им се погоди денот.
Цепаници се сите освен Мексико,САД и Коста Рика.
Тотално небитно натпреварување и им го земаа Мексико на јужните американци.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.760
Поени од реакции
5.435
Јако голче на овие од КурКакао ....Убава финеса на движење :)
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
208
Поени од реакции
130
Се надевам дека Курасао и Јамајка во полуфинале ќе влезат сосе Мексико и САД. Мислам дека сите наведени екипи имаат добри шанси.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.747
Поени од реакции
73.611
Се надевам дека Курасао и Јамајка во полуфинале ќе влезат сосе Мексико и САД. Мислам дека сите наведени екипи имаат добри шанси.
Немаат добри шанси :D

Многу веројатно уште вечерва САД-Куракао ќе биде еден од дуелите во 1/4 финалето така да... Нема шанса и САД и Куракао да влезат во 1/2 финале...освен ако САД не изгуби вечер

..иначе...не знам кој беше тој од Копа Америка темата што пиша...мислам @Ska Maniac

Ама тука е бетер распроедот за 1/4 финале....не се гледаат третопласирани екипи....и пак ждребот е така лош за првиот и вториот од група да може да се сретне во 1/2 финале....
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.760
Поени од реакции
5.435
Вори Калински, Вори Вишковиќ, Вори Видевски-Видара, Вори Стерјов, Вори Момировски.
Ја да сам ти Стефане, барон на македонско новинарство ....Уше Филе да ме унапреди :lut:[DOUBLEPOST=1561560173][/DOUBLEPOST]
Немаат добри шанси :D

Многу веројатно уште вечерва САД-Куракао ќе биде еден од дуелите во 1/4 финалето така да... Нема шанса и САД и Куракао да влезат во 1/2 финале...освен ако САД не изгуби вечер

..иначе...не знам кој беше тој од Копа Америка темата што пиша...мислам @Ska Maniac

Ама тука е бетер распроедот за 1/4 финале....не се гледаат третопласирани екипи....и пак ждребот е така лош за првиот и вториот од група да може да се сретне во 1/2 финале....
Куракао ти е бест тим чојз на Холандска Лига :) Све у Холандија играчи ..... Јамајка ми се симпатија,играчи се домашни,ама каква поставеност на игра имаат, супер се дечките
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
208
Поени од реакции
130
Куба дефинитивно најлоша игра имаа од сите репрезентации. Апсолутно ништо не покажаа на натпреварите и играа без никаква волја. Тотален пропаст
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.760
Поени од реакции
5.435
Забораив да спомнам .....

Имате Македонче во УСА ..... Џорџе Михајлович .....;)

Screenshot_6.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.747
Поени од реакции
73.611
И еве и официјално што вика распоредот до крај
upload_2019-6-27_16-37-55.png

Јамајка-Панама треба да биде интересно..штета што системов е толку срање требаше со различни екипи да разигруваат Хаити/Канада и Јамајка/Панама

Хаити се hit or miss, зависи како ќе им се погоди денот. Би рекол благи фаворити се Kанада тука, ама ќе треба да се заслужи победата таму.

Мексико..глеам 1.45 им дале кладилнициве.

Коста Рика до сега ама ич не импресионираше, очекував многу подобри да се од ова...

САД би требало лагано против Куракао.

Е сеа...ќе биде интересно некој од Јамајка/Панама мушки да изигра и да изненади...

Ама објективно гледано би требало САД-Мексико да биде финалето..па таму...ќе биде утакмичиште, мене ми се многу кул и двеве репрезентации, и уште не ми е јасно како САД не успеа да се пласира на СП во Русија
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
208
Поени од реакции
130
И еве и официјално што вика распоредот до крај
Прегледај го приврзокот 211614

Јамајка-Панама треба да биде интересно..штета што системов е толку срање требаше со различни екипи да разигруваат Хаити/Канада и Јамајка/Панама

Хаити се hit or miss, зависи како ќе им се погоди денот. Би рекол благи фаворити се Kанада тука, ама ќе треба да се заслужи победата таму.

Мексико..глеам 1.45 им дале кладилнициве.

Коста Рика до сега ама ич не импресионираше, очекував многу подобри да се од ова...

САД би требало лагано против Куракао.

Е сеа...ќе биде интересно некој од Јамајка/Панама мушки да изигра и да изненади...

Ама објективно гледано би требало САД-Мексико да биде финалето..па таму...ќе биде утакмичиште, мене ми се многу кул и двеве репрезентации, и уште не ми е јасно како САД не успеа да се пласира на СП во Русија
Мене не ме чуди што САД не успеаа да влезат на СП 2018 бидејќи ужасно ги изиграа квалификациските утакмици, особено кога играа против Тринидад и Тобаго и изгубија 2-1.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.747
Поени од реакции
73.611
Хаити 2у1 каков камбек чоече :cuc: :cuc: :cuc:[DOUBLEPOST=1561856571][/DOUBLEPOST]
Хаити се hit or miss, зависи како ќе им се погоди денот. Би рекол благи фаворити се Kанада тука, ама ќе треба да се заслужи победата таму.
И ете, стварно така испадна, прво полувреме miss, второ hit :D :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.747
Поени од реакции
73.611
Ептен разочарувачки во нокаут фазата, ама кога требаше се покажаа..

Интересна утакмица до душа, можда и нерешено ќе беше реално ама тоа е
 
На врв Bottom