1500€ за секс на јавно место

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ништо не мислам за законов... не се сексам на јавни места, така да не ми менва ни малку. :baeh:
Добро, браос, паметно моме.

А со ова шо прајме?

Донесен е закон за бесење на плоштад на тој што нема да добие 32 последователни оргазми во рок од 1 час при сексуален однос со пингвин.

Што викате за законов?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Епа кажи ми како ке се бројат оргазмите...??
Со оргазмометар.

Имат во Валијант, по 870 денари се. Нишо чудно да набават и од оние новине германски шо се со поголема километража. Немај гајле бе, Влада плаќа, ти треба само да се ебиш со пингвин :pipi:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Со оргазмометар.

Имат во Валијант, по 870 денари се. Нишо чудно да набават и од оние новине германски шо се со поголема километража. Немај гајле бе, Влада плаќа, ти треба само да се ебиш со пингвин :pipi:
Купи си еден и за тебе види колку си способен :)
Одам на колоквиум држи ми среќа :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Хм... секс на јавно место? Што подразбираат под тоа? Може да е еден тон работи.

Секс во кола = секс на јавно место?
карање во кола = секс на јавно место?

Фак, законов е катастрофа. Ке наплаќаат за оџаците, ке наплаќаат за прозорците, ке наплаќаат за секс.... уште воздухот што го дишиме да почнат да го наплаќаат. Пу да тибам државата да тибам......
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ајдее, нигде официјално ништо, а више плукаат по држава, влада, народ, све по списку.

Доста со тие оговарачките нагони.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ке видиме по претседателските избори што ке излезе од сето ова..... Да не испадне нешто слично како кај соседите. Даноци за ова, даноци за она незнам уште колку ке трпи овај народ вакви срања.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Фали уште камери да се стават насекаде и да се ангажираат доволен број на буљачи во екран па да бидеме ко Големиот брат.....(Орвел)
...нема што, воајерска нација стануваме...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Пази, промовираат деца да се раѓаат а забрануваат секс на јавно место? Па пола од популацијата у скопје е направена на водно бе луѓе.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
mene pred nekoj den mi se desi koa bev da si nabavam nekoi uslugi kaj mtv, i otkako najdovme vzaemno prifatlivo resenie za cenata, "prodavackata" mi dava izjava da potpisam deka vo slucaj na dopolnitelni trosoci, istite gi plakja korisnikot na uslugata t.e. jas

e jas potpisav ne e problem, ama kasno bese, pa notarite od advokatska ulica ne rabotea, i i rekov da go zaveram prvo toa kaj notar, pa neka me ceka drugiot den u isto vreme na isto mesto
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5
Ј

јовица11

Гостин
Ова цениве од ракав ги тресат,не ми се верува.Па добро колава е тогаш цената за дрогирање на паблик плејс?!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
При природен циклус на спиење или водење љубов некој да ме прекини,па казната што треба да ми ја напиши најмал проблем ќе му биди.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ебати законот ебати! Стварно ова сексање на јавно место не му сметаше никому. Упм кај ќе има некој секс ако нема место каде?? Ебати влада пу! Некој попаметен закон да извадат не можат, се некој никакви, пак уште 1500 евра :uvo:
И шо, демек и в кола не смее?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Kajgana Shop

На врв Bottom