1500€ за секс на јавно место

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Алексич, 15 декември 2008.

 1. Алексич

  Алексич I'm LeGenD!

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  567
  Допаѓања:
  23
  Што мислите за новиот закон на Македонија. По 1500 евра за секс на јавно место.Јас немам ништо против законот, ама 1500е:uvo:.

  Дали го подржувате овој закон, и ваши мислења?
   
 2. mean

  mean :пипи:

  Член од:
  12 октомври 2008
  Мислења:
  587
  Допаѓања:
  24
  Значи колку побитни работи имаат ова властиве да решат, они се фатиле за донесување на глупи закони.:tapp:
  И казната е 1500 евра.:nesvest:
   
 3. cyber_junkie

  cyber_junkie

  Член од:
  30 декември 2007
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  1
  Епа зато почичуууу у шуме и нема да биди јавно местото :smir:
   
 4. Lorddd

  Lorddd Титула - Лорд

  Член од:
  18 март 2007
  Мислења:
  1.067
  Допаѓања:
  53
  Како и за сите такви закони, мислам дека преувеличуваат малце владата. Разбирам, овој народ освен со казни никако неможе да се стави во ред, ама со вакви парични казни? Луѓето најпрво ќе бараат некои врски за да може да им ја скинат казната, незнам кој ќе се залета да ја плати прави казнава. Посебно во овие тешки времиња, кога народот едвај поминува од месец во месец, па и вакви казни? Лошо...
   
 5. Алексич

  Алексич I'm LeGenD!

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  567
  Допаѓања:
  23
  И тоа е јавно место.
   
 6. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.814
  Допаѓања:
  25.376
  Го поддржувам законов, но сепак 1500 евра се премногу.
   
 7. Supreme06

  Supreme06

  Член од:
  26 април 2006
  Мислења:
  13.024
  Допаѓања:
  1.935
  Купите си станови бе :)))
   
 8. Falcao

  Falcao rossonero per sempre

  Член од:
  28 мај 2008
  Мислења:
  1.973
  Допаѓања:
  547
  A кој плаќа ? По пола или ...:icon_lol:
   
 9. Јован

  Јован дежурен сеирџија

  Член од:
  16 октомври 2005
  Мислења:
  4.894
  Допаѓања:
  263
  од кај ти е инфово за ваков закон?
  јас по кратката потрага не успеав да најдам ништо такво
   
 10. Mr.Deni

  Mr.Deni Животна грешка си ми ти...

  Член од:
  4 мај 2007
  Мислења:
  2.804
  Допаѓања:
  511
  Значи нема веќе авантуристички секс летоска во парк или на некое друго место :nesvest::nesvest:Шала на страна во овие тешки времиња треба на посериозни работи да се мисли.Последно на што треба да мислат е каде луѓето се сексаат.1500 евра за секс на јавно место.Не се здрави бе :uvo::uvo:
   
 11. Вокерка

  Вокерка Модератор

  Член од:
  29 јануари 2006
  Мислења:
  6.226
  Допаѓања:
  4.536
  И што ако ги фатат на јавно место ќе им речат: Ај прекинете и вадете по 1500 евра? :pos:
   
 12. kpbKENGUR

  kpbKENGUR Devil's Advocate

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  5.132
  Допаѓања:
  197
  глуп закон. кај да дупиме сеа? нека ни пушти гвујо по едно станче =)

  пази виц-
  донеле закон како овој, само казната 1000 денари на лице место. џандаров земал да шета низ парк, и здогледува грмушка се тресе нешто...
  џандарот-ИСКАЧАЈ НАДВОР! ШТО ПРАВИШ?
  јебач бр.1-ебам шефе.
  џандарот-ајмо 1000че казна... (и овој му дава пари...)
  понатаму оди, друго грмувче, се приближува:
  џандарот-ИСКАЧАЈ НАДВОР! ШТО ПРАВИШ?
  јебач бр.2-дупам шефе.
  џандарот-ајмо 1000че казна, плаќај... (и овој вади, му дава пари)
  продолжува понатаму, трета грмушка шушка...
  џандарот-ИСКАЧАЈ НАДВОР! ШТО ПРАВИШ!?
  јебач бр.3-уф, јебам шефе...
  џандарот-ајде плаќај казна 1000 денари.
  јебач бр.3-чекај, неам јас, да прашам дали има девојка ми...
  џандарот-АХА!!! ЗНАЧИ ДВАЈЦА СТЕ?! 2000 денари...
   
 13. Алексич

  Алексич I'm LeGenD!

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  567
  Допаѓања:
  23
  На вести кажа сега.:) И на а1 еxclusive имаше репортажа и анкета.
   
 14. Дон Џелатимус

  Дон Џелатимус

  Член од:
  10 февруари 2007
  Мислења:
  4.773
  Допаѓања:
  2.081
  Законот е во ред, но...1500е
  Да не треба малку да се чукнат во глава??
   
 15. Apokalipto

  Apokalipto (М)

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  15.579
  Допаѓања:
  2.571
  Итс симпл... ќе ебеш и ќе се пазиш од позади :icon_lol:
   
  На By Me му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: