1500€ за секс на јавно место

V

[vladimir]

Гостин
Ебати законот ебати! Стварно ова сексање на јавно место не му сметаше никому. Упм кај ќе има некој секс ако нема место каде?? Ебати влада пу! Некој попаметен закон да извадат не можат, се некој никакви, пак уште 1500 евра :uvo:
И шо, демек и в кола не смее?
Ќе си ја паркираш и двор и ќе смее, скапо задоволство е хехехе...
Шала настрана мене не ми смета законот не сум се сексал во јавност, а и во блиска иднина не го планирам тоа.Ако некогаш се решам (стратегија шизик на ризик) ако ме фатат ќе мора да платам задоволство
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Дај бе, в кола да не можеш на раат да имаш. Па се криеш некаде, и кој те гледа бе?? Аааа, ко што гледам, следен закон стриктно во спална секс, гарант.
:nerv:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Epa cuco ne smee na javno mesto ni u kola jbg 1500e za kazna i 500 za pred makedonska:pos2::pos2::pos2:(sala)
btw a smee da se ima seks u javnite vecinja??
Аман бе вистина и во кола неможе?

Еј абе ја претераа, како се да сме решиле до сега, како се да ни цвета во државата, па сега почнаа со некој баналности да се зафаќаат чисто да не седат така по канцеларии. Поголем цифра неможеа да измислат?
Ај може и таму ќе има условно како со законот за чистото, или 1500 еврејки или да апстинираш од секс 6 месеци хехехе :pos2:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Аko e 1500 за СЕКС на јавно место, тогаш за маструбирање (сам на себе си) би било 750 евра?? а дали има некој член таму за надрвување или возбуување на јавно место на пример процент од 1500, па полицаецо на лице место вади молив и тефтер и почнува (дур ти седиш збунет со паључката в рака)
“Значи господине имаме возбудување на јавно место со надрвување... то ви е 13% за возбуда и 34% за дрвење... “ и почнува да ти пресметува, множи дели вади....

ПС
Сега ми текна.. ако слабо му оди математика можи џандаро да се изнервира и да ти кажи “Слушај ај опни ми го па да ти пишам 1500 евра за секс на јавно место !“
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ај ај ај...
Нема веќе ебење за без пари човеци.:)
Туку...шо праиме со полицајциве, воајери ќе стануваат? Можи да ги тужиме за сексуално вознемирување ако упаднат на сред чинот.:icon_lol:
Или мож ќе има некоја специјална единица за ова?:) Некоја ad-hoc комисија?
Како и да е...ептен идиотски закон. Треба во законот да пиши дефиниција за секс:), па дефиниција за јавно место...па нека најде НЗС судијата.:)

Леле бе ќе шетаат навечер бе ко манијаци!!!!!!:pos:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Е па дома ќе си ебаме од сега :toe:

Ах шубо е на плажа :icon_roll
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Е па дома ќе си ебаме од сега :toe:

Ах шубо е на плажа :icon_roll
И за дома ќе ни најдат некој пропис и закон...да не биде како црногорците ..со чаршав преку глава на жената....
Ова сосила правење на некаква си Христијанска џамахирија ќе воведе исто како во Иран и верска полиција за зачувување на верските вредности.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Глуп Закон. Само да се полни пари владава за безврска. Замисли на сред секс во кола ти чукне на прозор некој полицаец и ти вика алооооо ајде престани спремај 1500 евра хахаха..

Слушнав дека ке имало закон за оџаците.хахах ако се грееш на дрва ке требало да ставиш филтер на оџакот,а ако не ставиш секој месец 1000 денара ке плакаш. ХАххаа..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Слушнав дека ке имало закон за оџаците.хахах ако се грееш на дрва ке требало да ставиш филтер на оџакот,а ако не ставиш секој месец 1000 денара ке плакаш. ХАххаа..
Абе ај со тоа без филтер загадуваш средина ово она ама па поевтино е од секс во јавност. Што се мислат овие од владата дека сите парите на дрва растат па 1500е не е проблем? Тоа и на германците ќе им е скапо а не па на нас македонците.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
И за дома ќе ни најдат некој пропис и закон...да не биде како црногорците ..со чаршав преку глава на жената....
Ова сосила правење на некаква си Христијанска џамахирија ќе воведе исто како во Иран и верска полиција за зачувување на верските вредности.
Ќе треба и ние џихад да праиме.:)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Случајно една момичка по мсн ми го прати ова...
zensko ako ne se omazhe do
27 god ili mashko do 36 plakjaat
sekoj mesec po 1000 den

Плус малолетниците можеле да бидат во град само до 22h.:kesa:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
- Во Будимпешта паровите што водат љубов, според законот, мора да ги изгасат светлата во станот или во куќата.

Ова е следниот закон што ќе го донесат :pipi:

многу ме интересира како би го спроведувале:icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
чудна работа
инаку татко ми е адвокат и вели дека ова е сигурно измислица
ама во случај да не е: колата се смета за приватна површина(без разлика каде се наога) , приватните простори како: двор, нива, бавча:vozbud:па и приватни фирми(макар и да се туги, зш кај нас ебалната е кај топилницата) не би биле казниви зошто се приватни
таков закон би се донесувал подолго време зш прво не е дефинирано што е секс како правна норма (тато се скина од смеење на ова) и доколку е донесен овој закон ке се коси со законот за сексуално злоставување или малтретирање (не запаметив) зошто те вознемирува баш на таа работа, дури и да не е така ако веке плакаш 1500 евра можеш да си го довршиш сексот (нели плакаш цела сума де) а стварно не ми е јасно кој би ја пишал казнава


Р.Ѕ.ако ова не е вистина добро не изнасмеа дома
а и не дај Боже да е вистина оти секс под ѕвездите е незаменли:toe:в
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
И сеа има нешто сигурно, што се смета за јавно место, а што не?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Па се фураме на европа.. тоа ти е..Јас лично ако решам да имам секс на јавно место гарантирам дека нема шанси да ме фатат :pos2:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Kajgana Shop

На врв Bottom