1500€ за секс на јавно место

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ебате владата, од една страна промовираат мерки за зголемување на наталитетот а од друга страна ја санкционираат главната активност која придонесува за наталитетот.:kesa:
 

Penja

Stajk-City is Wild West
Член од
1 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
Не знаат веќе како да крадат пари од народов, па ќе ги казнуваат заради задоволување на сопствените потреби:)
Нема секој сопствен стан бе, не е фер ова. :icon_lol:
И во кола е забрането :raz: :uvo:

Ништо ондак нема секс:icon_lol:

Шала на страна законот е ок, али 1500 евра се прееееемногу за наши услови.
Epa cuco ne smee na javno mesto ni u kola jbg 1500e za kazna i 500 za pred makedonska:pos2::pos2::pos2:(sala)
btw a smee da se ima seks u javnite vecinja??
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
е јебига шо ја претераа ја претераа!! ваков закон може да донесе само некој којшто немал секс на водно па зашто мајката на помладиве генерации им го ускратуваат тоа право?? знаа ли тие колку генерации се родени од секс на водно или во кола:uvo: тоест секој град секое место си има по некоја таква локација јавно но сепак приватно место кајшто помладите можат да си го напраат меракот,друга работа автомобилот се третира како приватна сопственост и никој неможе да те спречи вонего да правиш шо сакаш и каде сакаш,! се разбира и овде ке има погрешно толкување на законот па и во тие случаеви ке фрчат казни иначе не верувам дека полицаец со сдрав разум би пишал казна за такво нешто пошто и тие некогаш го правеле тоа во кола и знаат какое кога немаш каде :pos2:
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
ке клецате дома , нема како .

иако без веза е , треба да дават по 1500 евра за секс на јавно место ... како поттик
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ебате владата, од една страна промовираат мерки за зголемување на наталитетот а од друга страна ја санкционираат главната активност која придонесува за наталитетот.:kesa:
Kako sto rece Vone
Ebate vladata ziti promotorite za natalitet pa u toa imaa najgolem uspeh be pravenje sampionce vo kola:pos2: da ti ibam toa drzavata i nivnite zakoni
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
А чим ставаат више астрономски цени што не покачат плати да има као да им платат луѓево.. Па чим се ебат на јавно место немаат кеш за у хотел, мотел па камоли 1500 евра за казна!!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
По жими куро е законо. Како ќе одреди како прво дали имам секс жити очи. Плус треба да дат дефиниција за секс, не ми е јасен мене законот.

Демек секс стрикно вагинална пенетрација прајме муабет или секој вид на пенетрација од фалусен полов орган. Мало прсте во ректум се казнува? Взаемна синхронизирана мастурбација? Триење на пичурник преку тренерка/гаќа? Фаќање за газ, за цице?

Ова треба да се дефинира подобро, оти вака лесно ќе се најди дупка во законот при што ќе биди некоја дупка изпенетрирана јавно (if you know what i mean) :baeh:


Иначе законо си е на место, пошто стварно има места кај шо редовно се паркира клецараја. Мене не дека ми смета некој да се ебава кај ќе стигни, ама знајте има анална сенилна раја шо си држи малце на васпитање и принципи.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Го поддржувам законов, но сепак 1500 евра се премногу.
Многу?!

Па ако беа малце,законот ќе беше неуспешен.
Ти како правник ваљда ги знаеш тие логики,колку поголема казна,толку поголема гаранција за почитување на законот.

Целта е постигната,а вашите реакции само покажуваат дека цифрата е точно колку што треба да биде ;)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ќе даде некој линк до некоја вест која зборува за ова или пак можеби до службен весник или каде и да треба да се објавуваат новите закони?

Ни на сајтовите на телевизиите, ни на агенциите нема ваква информација..:tapp:

Еве и чичко Гугл вика дека освен овде нигде на друго место нема ваква информација
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
од кај ти е инфово за ваков закон?
јас по кратката потрага не успеав да најдам ништо такво
нигде на интернет немат такво нешто...
дај линк за да не мислам дека ме дупиш од позади
Ќе даде некој линк до некоја вест која зборува за ова или пак можеби до службен весник или каде и да треба да се објавуваат новите закони?

Ни на сајтовите на телевизиите, ни на агенциите нема ваква информација..:tapp:

Еве и чичко Гугл вика дека освен овде нигде на друго место нема ваква информација
И што ко ке видиш линк???
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
И што ко ке видиш линк???
океј...

Донесен е закон за бесење на плоштад на тој што нема да добие 32 последователни оргазми во рок од 1 час при сексуален однос со пингвин.

Што викате за законов?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
А кај ја можам да платам увоз на пигвини?
И како 32 оргазма, како?
:(

Јован добра ти е поентава :)

Ко идиоти се залетавме на празно да јадеме бурек:kesa:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
океј...

Донесен е закон за бесење на плоштад на тој што нема да добие 32 последователни оргазми во рок од 1 час при сексуален однос со пингвин.

Што викате за законов?
И сега замисли секој втор пост од мене да биди „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ (како ќе се бројат оргазмите??? со оргазамометар?)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
И сега замисли секој втор пост од мене да биди „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“ „дај линк“
Не бе, воопшто не го барам тоа.

Само кажи си што мислиш за законов, по можност исплукај го Груевски во сто потези доколку нејќеш секс со пингвини и немаш толкава моќ за свршавање или пак ако то ти е фетиш речи Браос!!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Не бе, воопшто не го барам тоа.

Само кажи си што мислиш за законов, по можност исплукај го Груевски во сто потези доколку нејќеш секс со пингвини и немаш толкава моќ за свршавање или пак ако то ти е фетиш речи Браос!!!
Ништо не мислам за законов... не се сексам на јавни места, така да не ми менва ни малку. :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom