„Сакам да те :sekss:“ - Комплимент, или...?

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.528
Поени од реакции
33.722
Крусер, сакам да те е**м...у случајов е као реченица за упознавање?
У смисол, ти подава рака, си кажувате име, и следно на репертоар е ај у кревет делот?
Не толку директно, де.
Пример ја у тренарки и онака тој доле во ерективна состојба.
И одам, се запознавам и она гледа збунето..
Јас (цитирам): What, I'am just happy to see you. :):)

Инаку озбилно, секако дека како комплимент.
Би бил поласкан дека одредена цура се пали на мене аи ценам искреност и директност, мање битно дал сум зафатен. Ч)

Не гледам причина некој да го сфати како нарушување на приватноста или штоидабеше спомнато.
Секој ужива кога му се полни егото. :winkikonata:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
^Па ако не е испад у првите 3 минути после упознавање, онда го сфаќам ко комплимент, дефинитивно. Не значи дека сигурно ќе падне секс и сл. после таквиот пристап, али барем ќе си отидам дома со гратис плус на конто его, што е тоБ.

И баш и не гледам како било кој би го сфатил ко навреда (ваљда у тој случај филмот е: Не ја препозна/ испочитува/ се вљуби во мојата душа/соништа/желби, него само моето безначајно тело го примети, ах ...:nesum:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не е навреда, ама не е ни комплимент. Не би сакала баш некој да ме гледа како парче месо за испразнување. Некој така да ми пријде ќе се збунам, стуткам и ќе го погледнам чудно, нема да ми биде пријатно во никој случај, не сакам таква директност. Не би сакала никој да ми пристапи на таков начин.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Јас би го сфатил како комплимент.

А за давање, не би го дал. Драчевски е, не е мој речник.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Па не се изразувам така. Јас у такви случаи кога сакам да кажам нешто само го употребувам јебозовниот шмек и шмекерицата ме сфаќа и клима со главата во знак на фала на комплимнетот!....па уште еден јебозовен шмек и веќе шмекерицата ми вика...сакам да те сексам!така да почесто они се изражаваат така...не јас :)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
За воведна реченица при упознавање може да значи и како комплимент а богами и како несоодветен и некултурен начин на пристап.
Секој би се чувствувал убаво кога би му се дало на знаење дека придонесува за нечија сексуална возбуда.
Па и најповлечениот/ата дечко/девојка да го слушне ова и притоа да биде упатено према него/неа, како што ќе се почувствува навреден/а, истовремено ќе се почувствува и возвишен/а.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Зависи од ситуација не ?

Ако си сува као пустина и ако очајно ти треба *секс* или нешто слично ... би го одбила ? ако да речеме фраерот изгледа пристојно и има манири... или ?

Јас мислам дека би прифатила =)
Ako ima maniri ne bi postapil taka. A tolku ocajna da bidam za seks ili za lapanje so bi go napravila toa so nekoj so ce dojde i od cista mira ke mi rece aj da se lapame ili e***e nema sansi.
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Зависи од кого и на каков начин ја изрзил својата сексуална возбуда. Тоа што возбудата била предизвикана од моето присуство го сфаќам како комплимент, ми годи и доколку ја почувствувам сексуалната енергија со ист интензитет ма возвраќам бре! Н мора ад значи дека ќе завршиме во кревет, ама тоа се моменти кога едноставно знаеш дека треба интимно да изопштиш со дотичниот/та.
Страст, adrenaline rush и нешто чудно у ваздуху. Што друго освен let it go and feel it!
Не сум била доволно храбра за така слободно да ја искажам својата сексуална возбуда пред некој што не го знам доволно, но доволно храбро и со иста мера сум возвратила на такви предизвици!
And.....
I had a blast!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Самиот факт што на некого си му секси за мене е комплимент :toe: сега незначи дека и со секоја цура што ќе дојде и го рече тоа треба да имаш секс (башка колку би дошле :pos2:) но мене ми годи тоа :smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Крусер, сакам да те е**м...у случајов е као реченица за упознавање?
У смисол, ти подава рака, си кажувате име, и следно на репертоар е ај у кревет делот?
Благодарам, не сум знаел. Може да поразговараме повеќе на таа тема. И здраво. :smir:

Инаку да, на тоа се однесуваше.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Благодарам, не сум знаел. Може да поразговараме повеќе на таа тема. И здраво. :smir:

Инаку да, на тоа се однесуваше.
:icon_lol: :icon_lol:

Штом на тоа се однесуваше, онда многу логично дека прво ќе се сфати како упад, а дури отпосле, евентуално, како комплимент.

Пошо не е баш некоја реплика шо секојдневно се употребува (уствари нешо као уопште не се користи), скоро секој би изрегирал со шок кој ќе се манифестира као одбранбен став у стилу, што збори будалава...Ипак, те фаќа на препад нели?

Али, од кога мозокот ќе ти го испроцесира "шокот" од нековенционалното упознавање, исто е нормално сакам да те е***м моментот да се сфати ко комплимент, пошо индиректно ти кажуе дека телесно си привлечен на некој, thus, ти билда самодоверба.

Мада, веројатноста дека било кој стварно, уште истата вечер, ќе заврши со отворениот удварач у кревет е многу мала. Ипак е преексцентирчен пристапот и по автоматизам реагираш, бегај од фриков. И тоа, убедена сум, дека важи и за вечином мушки, односно, без разлика колку попалени, ипак би се збуниле пред таков предлог од цура и не би се залетале одма у кревет.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
:pos2::pos2:
Муабетов..

Како би го сватил тоа зависи од тоа дали ми се свиѓа девојката.

Ако ми се свиѓа викам една тура за сите,ја качуам на рамо додека не се предомислила, ја носам во најблискиот хотел и по пат се прашувам што ли тоа толку добро сум направил во минатиот живот.

Ако не ми се свиѓа,се прашувам не биваше ли некоја поарна да ми го каже тоа и додека тоа го тоа мислам почнувам да чувствувам грижа на совеста (такви сме ние машките-емотивни) што треба да го одбијам девојчето. Додека мислам како најбезболно да ја одбијам мавам уште некој алхохол на брзина и сваќам дека девојчето и не е толку лошо како што на прв поглед ми се видело,дека има добра душа,карактер,и.т.н. се присетувам на мудрости кои сум ги слушал од постари - еби го тоа шо тие напупено да ти се напупи друго , р'ѓавом курцу свака длака смета и слично ,за на крај да сватам дека сепак не сум такво ѓубре да ја одбијам и решавам "да и учинам"

:toe::toe:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ако ми се свиѓа викам една тура за сите,ја качуам на рамо додека не се предомислила, ја носам во најблискиот хотел и по пат се прашувам што ли тоа толку добро сум направил во минатиот живот.
Карма е закон ствар...А ако ова ти се деси, онда ваљда си бил гејша или анама или whatever поврзано со проституција, па сеа ти се враќа со услуга падната од небо за сите твои бројни минати услуги
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
ja cel zivot ne sum baral na nekoja fufica ajde da odime da se delkame,seksanje ili nesto takvo tuku ednostavno nevrzani muabeti,doza na humor,duhovitost i po nekolku casovi spontano muabetenje i doaga hemiska reakcija eee togas dali bi mu kazal komplimenti zavisi od nejziniot karakter ete to.
Sekoja akcija ima reakcija, a ako taa reagira nesto na mene e toa druga prikazna:back:
 
Д

Демијан

Гостин
Не е навреда, ама не е ни комплимент. Не би сакала баш некој да ме гледа како парче месо за испразнување. Некој така да ми пријде ќе се збунам, стуткам и ќе го погледнам чудно, нема да ми биде пријатно во никој случај, не сакам таква директност. Не би сакала никој да ми пристапи на таков начин.
Ќе поцрвенееш и ќе се скамениш нели.


Мене да ми дојде некоја девојка и така да ми рече ќе го сметам за комплимент секако,а неа за курвиче,а се разбира дека ќе ја одбијам :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom