„Сакам да те :sekss:“ - Комплимент, или...?

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Многу често читам пораки од типот „Абе многу бендисувам едно девојче, но како да ѝ кажам дека ја сакам?...“ или „Ми се допаѓа еден тип, ама да не мисли дека сум нападна ако му пристапам?...“ и слично.

Ајде да ја свртиме обратно работата: ако некој вам ви пријде и ви побара секс/дружење/мување/лапање/драпање/итн., како би изреагирале? Поточно, дали тоа би го сфатиле како инвазија на вашата приватност или како комплимент дека некој се пали на вас?

Ве морам образложете ги вашите одговори.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
За секс, сеуште ке ми биде страшно-пријатно...Другото ке ми биде огромен комплимент, особено ако е некоја секси типка...Не викам дека би прифатил, тоа е зависи од моментот...
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
па вака реално гледано без фантазија уклучена тоа у нашава земјичка да се даде таков комлимент на цура реакцијата и била :nesvest:овој е ретард или шо е финтава ... така да исто би била и мојата реакција... уште ние не све толку отпуштени како некои земјички кога навечер се шеткаш те среќава женска и ти вика да имаме супер вечер и си се ладиш со неа сабајлето си оди без парица и не се гледате никогаш повеќе...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
па вака реално гледано без фантазија уклучена тоа у нашава земјичка да се даде таков комлимент на цура реакцијата и била :nesvest:овој е ретард или шо е финтава ... така да исто би била и мојата реакција... уште ние не све толку отпуштени како некои земјички кога навечер се шеткаш те среќава женска и ти вика да имаме супер вечер и си се ладиш со неа сабајлето си оди без парица и не се гледате никогаш повеќе...
Сакаш да кажеш не сме ко америкине? И по(а)рно шо не сме. Стварно неможам да замислам колку ја изменија представата за животот тие нивни глупи филмови што ни ги прикажуваат на тв. Ко којзнае што да има таму.

Он: Тие што се по таа работа (секс за 1 вечер), повеќе ги гледаме во акција отколку во зборување. Мене искрено тоа не ми се допаѓа...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Сакаш да кажеш не сме ко америкине? И по(а)рно шо не сме. Стварно неможам да замислам колку ја изменија представата за животот тие нивни глупи филмови што ни ги прикажуваат на тв. Ко којзнае што да има таму.
И тоа што викаш,.и поопуштени се него што се прикажани у филмовите,така да знаеш..:helou:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
И тоа што викаш,.и поопуштени се него што се прикажани у филмовите,така да знаеш..:helou:
Сакаш да кажиш дека одиш по америкине, седнуваш в кафана да пиеш пиво и за 10 минути ке ти се залепи некоја што ке сака да има секс со тебе??? Некако слабо вероватно ми се чини тоа, повероватно е дека овде некоја ке му се залепи на американец :). Но, нити сум бил таму, нити знам како е таму...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Сакаш да кажиш дека одиш по америкине, седнуваш в кафана да пиеш пиво и за 10 минути ке ти се залепи некоја што ке сака да има секс со тебе??? Некако слабо вероватно ми се чини тоа, повероватно е дека овде некоја ке му се залепи на американец :). Но, нити сум бил таму, нити знам како е таму...
Tреба да знаеш у која кафана да отидеш или на која забава.. :) :helou:

А за ова второто, во однос на наша со американец си 200 посто у право тука се слагам :)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Неможе некој да ми каже дека не влага у филм коа ќе му се каже вакво нешто. Секој си ги дига акциите кога ќе чуе добар збор упатен кон него, влијае на психата ептен :) Не е мала работа тоа и го сфаќам како комплимент, да.. значи дека човекот покажува отворен интерес за тебе/твојот изглед.
Од друга страна е лошо, ако е сосема странец за тебе и тоа доаѓа како испад на некој сексуален манијак :) Па затоа јас би била меѓу оние кои дефинитивно нема да ја прифатат понудата ете токму поради тие почетни причини.. а и пречи фактот дека сеуште не те запознал тебе како личност и твоите карактерни особини, а сака само да го има твоето тело. Ете опција и да не е странец, (да речеме се знаете некое време) сепак за мене целата таа `искреност` би била пренападна и неприфатлива, се додека не се стекне доверба и сигурност во било какви односи со тој човек.
И добро е кажано погоре.. кај нас уште не е развиен тој фактор `секс за една вечер`..не колку во останатите земји каде тоа е нормално и секојдневно :)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Ми давале комплименти на факс да речеме ама претежно албанци од колегиве само еден ама тој е така по казанова тип на човек, нашиве се премногу препотентни за делење на комплименти:smir: они сакаат нив да им делиш хаха:nesvest: иначе таков безобразен предлог не би прифатила, би го сфатила како предупредување дека сум ја поминала границата на пристојно облекување таа вечер:)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Зависи од цурата нормално =) Ама како и сите машки веројатно би ми се кренале малку(малку) акциите но без размислување би прифатил (нели ако е добра цурата) ...

А и на девојкиве не им верувам баш дека не би прифатиле игра за една ноќ доколку дечкото што им се пушта е згоден и неопходен :smir::helou:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Многу често читам пораки од типот „Абе многу бендисувам едно девојче, но како да ѝ кажам дека ја сакам?...“ или „Ми се допаѓа еден тип, ама да не мисли дека сум нападна ако му пристапам?...“ и слично.

Ајде да ја свртиме обратно работата: ако некој вам ви пријде и ви побара секс/дружење/мување/лапање/драпање/итн., како би изреагирале? Поточно, дали тоа би го сфатиле како инвазија на вашата приватност или како комплимент дека некој се пали на вас?

Ве морам образложете ги вашите одговори.
Pa osven druzenje se drugo bi odbil, ako mislis na postapki od prva. Sto ima da se lapam,drapam so nekoja sto mi dosla pred 2 min i mi go prelozila toa. Ako druzbata sama po sebe dovede spontano do nesto takvo da inaku aj da se ebeme, aj ne e problem ne e bas nekoe dostignuvanje vo zivotot.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Крусер, сакам да те е**м...у случајов е као реченица за упознавање?
У смисол, ти подава рака, си кажувате име, и следно на репертоар е ај у кревет делот?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Kolku glupo bi bilo nekoj da mi dojde namesto da mi rece nesto kako: bas si slatka ili mi se dopagjas moze li da te zapoznaam, toj da mi rece sakas da se lapame ili e***e. Odma bi go korposala ako mi rece takvo nesto i voopsto ne go svakam kako kompliment tuku kako nedolicno odnesuvanje od negova strana.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Kolku glupo bi bilo nekoj da mi dojde namesto da mi rece nesto kako: bas si slatka ili mi se dopagjas moze li da te zapoznaam, toj da mi rece sakas da se lapame ili e***e. Odma bi go korposala ako mi rece takvo nesto i voopsto ne go svakam kako kompliment tuku kako nedolicno odnesuvanje od negova strana.

Зависи од ситуација не ?

Ако си сува као пустина и ако очајно ти треба *секс* или нешто слично ... би го одбила ? ако да речеме фраерот изгледа пристојно и има манири... или ?

Јас мислам дека би прифатила =)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Зависи од ситуација не ?

Ако си сува као пустина и ако очајно ти треба *секс* или нешто слично ... би го одбила ? ако да речеме фраерот изгледа пристојно и има манири... или ?

Јас мислам дека би прифатила =)
Ако има манири ќе биде посуптилен... Секс за една вечер е тотално спротивно на тоа .. :)

Инаку не верувам дека би прифатил , а најмалку од се би ми ги „дигнало акциите“...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom