„Сакам да те :sekss:“ - Комплимент, или...?

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
За воведна реченица при упознавање може да значи и како комплимент а богами и како несоодветен и некултурен начин на пристап.
Ако те сметаат за хумористичен човек, и ако успешно го речеш тоа на шала, мислам дека е одлична воведна реченица. Уште повеќе ако си креативен да додадеш уште нешто, па потоа да кажеш и шала на своја сметка за да дадеш до знаење дека едноставно си човек со смисла за хумор. Барем мислам дека би успеало :)

Ако на следната собиранка сум со “пет прсти“ на лицето, барем ќе знаеш од кај ми се! :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Најпрво изгледа смешно, симпатично, привлечно и кул. После 1 саат кога се преминува на делото, изгледа нападно, агресивно, преизбрзано, изнасилено. После саат и 2 минути, веќе не е секси. Ги убива можностите за реализирање на подлабоки чувства. Така ми има кажано едно мушко. Дека ако добие кај девојката се` од еднаш, тогаш ја смета за сексуален испразнувач. Од тогаш, откако ми го кажа тоа, дефинитивно не ми ласка ако некој сака да ме ебне од прва.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
па како машко секако дека би ми било комплимент шо на некоја до толку сум и паднал во очи па апла ми го кажува, ама и немора да значи, зш незнам каква е таа, а може да биде секаква, така да прво муабет, па после ќе размислам шо ќе биде
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Дефинитивно не е комплимет...:toe: Мене така една некни у пет пички материни ме отера, отворено ко си прашав дали сака....Памтам ми рече: И да сакав, сега во предвид не иди :):sekss:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Дефинитивно не е комплимет...:toe: Мене така една некни у пет пички материни ме отера, отворено ко си прашав дали сака....Памтам ми рече: И да сакав, сега во предвид не иди :):sekss:
Никој не спомна за одбивањето/прифаќањето...Али мораш да признаеш дека типката си ги дигнала акциите....Значи е комплимент:smir:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Никој не спомна за одбивањето/прифаќањето...Али мораш да признаеш дека типката си ги дигнала акциите....Значи е комплимент:smir:
Искрено ама ич не го сметам за комплимент. Уствари многу лошо го дожувам тоа зошто излегува дека сум некаков секс објект кој нема други вредности.

Во секој случај зависи од девојката. Некои сакаат да ги гледаат како секс објекти без други вредности.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Искрено ама ич не го сметам за комплимент. Уствари многу лошо го дожувам тоа зошто излегува дека сум некаков секс објект кој нема други вредности.

Во секој случај зависи од девојката. Некои сакаат да ги гледаат како секс објекти без други вредности.
А ако Бред Пит или <внеси машки секс симбол> ти го рече тоа? Еве и да го одбиеш ради принципи, после верувам дека ке трачаш по другарките како тоа се десило, и колку не ти се верувало. Дефинитивно ке си ги дигнеш акциите...
Башка, таг-от за секс објекти сами си го ставате, според твоево мислење, машките би требало да сакаат да бидат секс објекти, што и не е далеку од вистината.:smir:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
А ако Бред Пит или <внеси машки секс симбол> ти го рече тоа? Еве и да го одбиеш ради принципи, после верувам дека ке трачаш по другарките како тоа се десило, и колку не ти се верувало. Дефинитивно ке си ги дигнеш акциите...
Башка, таг-от за секс објекти сами си го ставате, според твоево мислење, машките би требало да сакаат да бидат секс објекти, што и не е далеку од вистината.:smir:
Ајде од почеток. :)
Значи од кој и да е нема да го сметам за комплимент. И не, нема да трачам по другарки. Искрено стварно ми е ниско да некој кого не го познавам, ма колку сака нека е најубав и најзгоден, ми пријде и ми рече сакам да те..а потоа здраво.

А што моето мислење за секс објекти? Мене воопшто не ми е забавно а ниту пак чувствувам потреба да се фалам ако некој кој прв пат ме гледа така ме дожувува.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.057
И кај нас го има тоа , само кој како го бива ...;)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
hahah ne znam kako bi svatila cudno ...ama kako kompliment i ne bi go svatila moze da me iznerivra takvo nesto i toa mnogu:pipi:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
На кого би му сметало ако знае дека друг се пали на него?
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Поставеното прашање веројатно не се однесува буквално, некоја кога би... Ако буквално се однесува кога би ми рекла некоја „Ајде да се онадуваме или сл...“, тогаш да не карикирам која се би можела да биде таа некоја и тука децидно Не! ќе бидам принуден да одговарам, меѓутоа....меѓутоа мислам дека прашањето повеќе се однесува во една ситуација кога мојата потсвес за таа некоја дали порано или во тој момент создала убав впечаток, па изустувањето на нејзиното барање секако ќе помине со едно големо внимание, а мојот мозокот ќе биде зафатен со проценка на искреноста на понудата, дали е само комплимент, моментална желба, дамнешна желба, да се најде во муабет пред другите, исмевање или пак вистинска потреба од барањето упатено до мене. После проценката (која во зависност од ситуацијата може да трае од секунда , па подолго) ќе настапам со адекватна одлука и ќе ги превземам сите релевантни чекори, потези, потфати, зафати, позиции и се она што ќе биде адекватен одговор на барањето. Вклучително и завршниот чин, после кој, таа некоја ќе биде приморана постојано да ми поставува вакви барања.:nesvest::kesa:
 
O

Out Boy

Гостин
Не е комплимент, туку гледање на другиот САМО како сексуален објект.
Тоа дека некој те привлекува (во случајов и сексуално) може на мал милион други начини да се каже, кои подоцна ќе овозможат дури и шанса за многу длабоки чувства и врска.
Ако се тргне од “Сакам да те сексам...“ без разлика на намерите, и покрај, можеби, искрените чувства и намери, може да резултира со длабока сомнеж кон другиот и кон неговите интенции, па дури и да почнете врска.

Значи, комплимент...??? Да... Само кај очајно загорените за секс.
 
T

theTinule

Гостин
Дека ќе ми ги дигне акциите да, ама само ако е некој згоден типац.
АМА и да е Бред Пит ќе го одбијам!Многу непристојно да му понудиш на некој што не го знаеш...го гледаш првпат у живот...па немора и првпат да е...не оди...
Ќе се уплашам, ќе речам не, и ќе избегам во истиот момент!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom