„Извинете, брзам. Може пред вас?”

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Нема шанси да пустам некој па дури и ако е некоја баба зашто тие највисхе дремат и дур да помине секоја установа ќе затвори така да ќе се праам удрен и ќе брзам и ја а и не би се бутал пред некој со изговор дека брзам. Некултурно е
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ako sum skapal od cekanje i ne mi e denot nema sansi da pustam nekoj pred mene,osven ako e nekoja zgodna cura:)Ne sezezam.Ako sum dobro raspolozen i ne mi se brza mnogu togas moze da pustam ama vo sprotivno nema sansi.
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Нема шанси да го пустам кој е он да скока преку ред и да ми вика дали може да го пуштам а јас чекам цел ден
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
bi go pustila pred mene zatoa sto znam kako e da se brza, da ne mozes da dojdes na red a imas i druga rabota da zavrsis... znam i ajs ponekogas ako sum vo takva situacija da go zamolam toj sto e pred mene da me pusti pred nego
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Дојдете овде, матер му ебем, а бе, ти како белец културно си чекаш на ред, а тоа црњудиите и чајнизиштана, као божем: ја нисам из ту, се пикаат преку ред, матер им ја. Не пуштам, освен ако стварно е е работата итна.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Па шознам не би пуштил .. освен ако е некој дедо баба мн постари од мене и стварно се брзат ( а не верувам да се брзат нема шо да им избега )
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па би го пуштила,освен сега и јас ако не се брзам премногу..ако е постар човек би го пуштила дури и ептен да се брзам..мислам немам душа да оставам некој така или грубо да му речам не...
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Едноставно ке кажеш НЕ МОЖЕ и јас брзам. Па ако сите брзаат дали ке завшиме и самите работа, освен за постари личности кои се изнемоштени и кои не можат подолго да чекаат
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
ako e postar, mislam epten postar kao dedo ili baba bi pustil, ama kolku mrzam koa ke mi presece red nekoj, u bilo so, a pogotovo u soobrakaj kao na semafor epten se kurcam i pcujam. a da ne zboram za cekanje neso dolgo i + da cekam podolgo od voobicaeno.....ke go ubijam ako mi pruza otpor. hehe :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
У себе вриштам, вријам, ми иде бокс да му удрам на тој што се осмелил да побара преку ред... Ама го пуштам. :toe: Не сум од оние што се расправаат и цели скандали предизвикуваат само зошто некој им застанал пред нив у аптека, да речеме... Се во име на добрите односи, попуштам. :)

И после пцујам. jak:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Ако праша да, би го пуштила, повеќе ме нервираат шалтери/продавачи....etc шо бла-блаат на телефон или си вршат некои "нивни" работи, додека цела колона народ ги чека или па сеЉаци шо се убацуваат преку ред и одозгора ти се праат мутави, е со вие последниве се расправам!
 

outcast

login: failed!
Член од
29 јануари 2007
Мислења
424
Поени од реакции
8
Ако е постар човек и ако љубезно замоли, сигурно ќе го пуштам. А ако ме на.!.чи со грубо однесување, или без да праша да се турка - знам да бидам многу непријатен, без разлика дали се работи за постар или помлад човек.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Обично ги пропуштам тие пред мене. Не сум човек што брза многу некаде. А ме нервира тоа што мене не ме пуштаат преку ред мамето нивно :)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
не знам што сум филозофирала предходно на темава...сеа пошо у задње време сум се сменила доста...дали ќе пуштам преку ред зависи од начинот на кој ќе ме прашаат (ако ме прашаат нАли, пошо има ропаци се гураат, ама и ја се гурам, јес да сум мало:) ) и многу зависи од фацата...ако е некоја насмеана пријатна фацичка тогаш со насмевка би отстапила место, ама ако е некој намќор шо се праи на тошо и демек извини, извини и тап пет места понапред отишол е тоа никако! :)
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Не е само ова...
Ме нервираат многу работи... На пример во сендвичара ќе му дадат на некој постар прво, па на мене...
Или ќе чекам ред во продавница, и ќе дојде и ќе побара цигари...
Абе балканска работа !!! Џупштана !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom