„Извинете, брзам. Може пред вас?”

Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
би му рекол да прочита БОН-ТОН за предшколска возраст и чао пријатно:baeh:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
209
Поени од реакции
1
ja ne bi go pustil kolkav i da e ne moze niso da mi napravi zoso sigurno ima obezbeduvanje tamu.Epa sea ako se raboti za top zenska ke razmislam(zenskite imaat prednost)
 
Член од
24 март 2005
Мислења
40
Поени од реакции
1
Пуштам. Не е проблем. Е сега.. Зависи и од ситуација.
Ми текна на една случка пред некое време.. Праќав пратки во брза пошта и се избаци еден професор (што ми имаше мене предавано) и онака му вика на чичкото што работи во пошта, "дај ако може набрзина мене, брзам на час".. Чичкото од пошта ме изненади и му кажа дека си има ред тука, а мене ми текна дека професорот ни има каснето по пола саат секој втор ден. И верувајте учениците ќе бидат среќни ако им касни. Ако брзал 'за на час' знаел во колку има час и можел да дојде порано да прати тоа шо му треба. Онака од ситуацијата проценив дека сакаше да се искурчи дека е професор за да се оттараси побрзо - епа неможе.

Сепак, обично пуштам, кој и да е, ама сепак многу зависи од ситуацијата.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Па да би пуштила...ако гледам дека навистина се брза нема ништо да ми значи ако почекам уште еден....
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Не !!! Сите викаат така колку да завршат побрзо работа ... Секој може така, и што сите да ги пуштам ?!?! Е нема !!! Ќе чекаат, тоа е нивни не мој проблем ... Никогаш не сум барала де ме пушти некој преку ред, па нема ни да си дозволам да пушам јас некого преку ред ... Јас немам време за чекање, времето е пари :smir:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Ako imam vreme i ne mi pretstavuva problem da pocekam uste malku togas Da, zosto da ne.
 
Член од
24 март 2005
Мислења
40
Поени од реакции
1
Чек Он Ит напиша:
Не !!! Сите викаат така колку да завршат побрзо работа ... Секој може така, и што сите да ги пуштам ?!?! Е нема !!! Ќе чекаат, тоа е нивни не мој проблем ... Никогаш не сум барала де ме пушти некој преку ред, па нема ни да си дозволам да пушам јас некого преку ред ... Јас немам време за чекање, времето е пари :smir:
Не викаат сите така колку да завршат работа, туку баш тие што стварно брзаат наебуваат заради нив.
А ти никогаш не си барала најверојатно поради тоа што не си се нашла во ситуација кога стварно мораш да поминеш преку ред.
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Пуштам кој и да е, а ако не праша, а оди напред ќе му ги искршам нозете :)
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
е од кај да знам јас дека стварно се брзат? можда и јас се брзам за негде па не му велам на тој пред мене да одам пред него. и заради некој шо не дошол на време да си завршит работа јас да чекам плус пола сат. е не можит така, за се’ си имат ред
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
DrunkY напиша:
Не викаат сите така колку да завршат работа, туку баш тие што стварно брзаат наебуваат заради нив.
А ти никогаш не си барала најверојатно поради тоа што не си се нашла во ситуација кога стварно мораш да поминеш преку ред.
Нема итни работи, има само задоцнети. Ако секој си го испланира времето како што треба не би имал потреба од брзање. Сеедно ми е, не пуштам никого пред мене, како што јас никогаш не прашувам дали може пред вас така нејкам ни мене да ме прашуваат, мутава сум за тие работи, и едноставно сваќам дека на луѓето не им паѓа времето од небо и дека исто како што ми смета на мене да ми се пикаат преку ред, така им смета и на другите ... Како што не прашувам јас, нејкам да ме прашуваат ни мене. Не ми е гајле за другите, нека си чекаат, освен ако е ЕПТЕН итно па треба сите до еден од колоната да му го отстапат местото на поединецот, тогаш не ми смета ... И не сфакам што менувам јас ?! Што менува ако почека 8минути или 10 минути ?! Има некои луѓе што ќе те испичкарат ненормално, за што за 2/3/4/5мин. ... Не се понижувам, подобро да чекам 2/3/4/5мин. него за тоа време да се расправам со некоја искомплексирана зошто сум ја прашала дали може пред неа ... Ништо не се мора, така ни ова :helou::helou::helou:
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
80
Поени од реакции
0
Еднаш во банка, постара жена ми се обрати дали можела само да праша нешто ( а јас бев на ред), демек да не чекала само за прашање. И одговорив дека може, ама таа не само што си праша, туку почна да си вади сметки, уплатници и што ти уште не, од ташна, па да си ги плаќа, па си разврза муабет со вработената и јас си дремев уште едно 15 минути без потреба и што е најтрагично јас закаснив (иако времето ми беше фино испланирано). Од тогаш веќе не пуштам преку ред ни баби, ни дедовци , ни било кој друг.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Тоа што го напиша Чек Он Ит е добро т.е. првата реченица е најточна и јас го применувам тоа. Опстанок тоа е СНАЈДИ СЕ ПА ЖИВЕЈ
 

vmd

mafijas
Член од
26 јануари 2007
Мислења
153
Поени од реакции
1
ke go pustam .zaso znam kako e koga ti se brza
 
F

filmadzijka

Гостин
:raz:
Veruva li denes nekoj na nekogo? Osobeno na nepoznat? Brzal? Ha, my ass. Prvo ssto ke pomislam e, ete saka na fin naccin da ne' zafrkne, da mu dademe red, pa posle da se smee - neka ccekaat budalite.
Zzalam za vreminjata koga lugjeto izleguvale vo presret, pomagale i toa gi pravelo srekjni. Za zzal, se povekje mislam deka toa se prikaski i lagi so opasski.
A sepak, davam sekogass red koga ubavo ke me zamolat. No ako sami si zemat red, e togass se pretvoram vo zmej ssto blue ogan.:nerv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom