Што јадете во моментов? (фото)

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
3.947
Поени од реакции
11.502
Член од
23 август 2010
Мислења
32.739
Поени од реакции
81.069
Тост со еурокрем беше врвот имаше и празен тост. :D

Ставаат и помфрит, ама тост секогаш барам да е без помфрит и посебно во мала кутија.
Ова ме потсети на еден другар на вујко ми, иначе пресмешен лик. Кога биле помлади отишле да јадат хамбургер неколку другари у локалните сендвичари во Илинден, чекале ред и доаѓа братов да нарача и вика дај ми хамбургер со лепче. :toe: Продавачката го глеала збунето, почнала да го прашува, како како? Хамбургер? И овој да да хамбургер и лепче, празно лепче. И почнале да го гледаат сите у сендвичара збунето и се изнервирал и рекол добро бе девојче, ХАМБУРГЕР и празно лепче, ќе си платам колку треба што не ти е јасно? И ај добро му дала како што побарал и го прашале нормално абе луд што ти е што нарачуваш глупости и овој мртов ладен: Абе пакај иде било кое јадење без леб бе матер ви ебам? :pos: Ладнокрвно држел во едната рака хамбургер, во другата лепче и си гризал наизменично од двете. :D Многу луди луѓе има. :D
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.095
Поени од реакции
1.762
Ова ме потсети на еден другар на вујко ми, иначе пресмешен лик. Кога биле помлади отишле да јадат хамбургер неколку другари у локалните сендвичари во Илинден, чекале ред и доаѓа братов да нарача и вика дај ми хамбургер со лепче. :toe: Продавачката го глеала збунето, почнала да го прашува, како како? Хамбургер? И овој да да хамбургер и лепче, празно лепче. И почнале да го гледаат сите у сендвичара збунето и се изнервирал и рекол добро бе девојче, ХАМБУРГЕР и празно лепче, ќе си платам колку треба што не ти е јасно? И ај добро му дала како што побарал и го прашале нормално абе луд што ти е што нарачуваш глупости и овој мртов ладен: Абе пакај иде било кое јадење без леб бе матер ви ебам? :pos: Ладнокрвно држел во едната рака хамбургер, во другата лепче и си гризал наизменично од двете. :D Многу луди луѓе има. :D
pred moi oci vo sendvicara, vleva lik:
imate hamburgeri?
ima
moze hamburger bez pleskavica?
molk od site prisutni nekoe vreme, gazdata mu vika moze, dojdi za 10min
ni se vrati likot, ni pa vidovme kakov e toj hamburger bez pleskavica :ROFLMAO:
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
330
Поени од реакции
590
IMG_20210117_160658.jpg
Rebra i svinska pleska vo bbq sos
Автоматски споено мислење:

Mal update , tanjirive si ostanaa beli , zena mi si izede kuskusot , race , obraz , lom se naoravivme so kerka mi, rebra ne se za vo tanjir, nego za vo race , kultura ke glumime nareden pat :)
 
Последно уредено:

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.285
Поени од реакции
2.264
Ova go gledam i izgleda super ama sakam da go vidam preseceno i da vidam so sto e polno hahaha.... ovde ima tolku mnogu verzii da vaka koga ke gi vidam iskreno nekako cudno mi e.
Во Старата скопска чаршија прават овакви и внатре ги полнат со сирење или урда,месо и мешавина од спанаќ и сирење.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.778
Поени од реакции
5.286
Во Старата скопска чаршија прават овакви и внатре ги полнат со сирење или урда,месо и мешавина од спанаќ и сирење.
Znam druze, ovde (melburn) ima miljarda verzii prakticno sekoj region na turcija go pravi razlicno. Dodaj na toa i nie go pravime, vo bugarija isto... sum jadel dosta versii vklucuvajki i so jagnesko meleno, sudzuk duri i edni so nesto slicno na ajvar i urda... zatoa rekov sakam da go vidam secnato da vidam sto ima vnatre.
 
Член од
20 јануари 2021
Мислења
90
Поени од реакции
997
Ova go gledam i izgleda super ama sakam da go vidam preseceno i da vidam so sto e polno hahaha.... ovde ima tolku mnogu verzii da vaka koga ke gi vidam iskreno nekako cudno mi e.
Тестото беше супер, месото не ми се допадна... Половина и повеќе го тргав...Не би пробал пак со месо, ама спанаќ сирење, дефинитивно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom