Што јадете во моментов? (фото)

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
@Torchyrus Ретко имам забелешки за туѓа храна ама тост со помфрит...
52-525999_clip-art-sapo-triste-meme-pepe-the-frog.png
Пица со ананас наеднаш звучи многу атрактивно. :ROFLMAO: :ROFLMAO:

И нормално, ова е мајтап оти гледам се подналути на претходниот коментар. Битољ не знам да прат вака тост сем локални сендвичари до училиштата ама и од тогаш ми е останато како yucky комбинација.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
Тост е тост, со врат, кашкавал, печеница, ама тост со компири не е тост, таква работа еднаш како деца за Илинден не однесоа Крушево, побаравме тост со салама кашкавал ни дадоа тост со салама кашкавал и помфрит згмечен внатре и кечап мајонез од горе на лебот :D, e само таму во цела Македонија имам видено во тостот компири да ставаат.
Кога бев основно имаше една сендвичара до школото продаваа хамбургери, тостови, и празни сендвичи по 30 денари, ова беше празен сендвич, односно хамбургер за сиротиње :Д
 
T

Torchyrus

Гостин
Епа ете значи прават... и во Битола... и во Крушево, а ако се задлабочиме ќе дознаеме дека прават секаде во МК.
И овој тост е од сендвичара до училиште, (со кашкавал и печурки е, плус помфритот) мене ми е ТОП, ме враќа во школските денови.
Ако се направи добро е супер вкусен.
Помфритот се става на крај и од кога ќе се стави не се стиска повторно на тостерот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тост со еурокрем беше врвот имаше и празен тост. :D

Ставаат и помфрит, ама тост секогаш барам да е без помфрит и посебно во мала кутија.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
Брату од Битола сум,ќе се замозапалат сендвичарите ако побара некој тост со помфрит внатре:D
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
празен тост
Каков е овој? :ROFLMAO:

Ние имавме секакви "специјалитети" во сендвичарата основно кога бев шо не ги среќавам во други сендвичари. Како тост со помфрит. Во леџит сендвичари нема да најдиш, ама во училишната Коле шо беше - имаше. Од се шо сме јаделе само празен сендвич има во поќето сендвичари, фактички зелка, помфрит и течности во лепче минус плескавица. Економично. :ROFLMAO: Ама крај краева сите комбинации во училиштата беа економични само сега седам и се думам како пола работи ги јадев.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
Каков е овој? :ROFLMAO:

Ние имавме секакви "специјалитети" во сендвичарата основно кога бев шо не ги среќавам во други сендвичари. Како тост со помфрит. Во леџит сендвичари нема да најдиш, ама во училишната Коле шо беше - имаше. Од се шо сме јаделе само празен сендвич има во поќето сендвичари, фактички зелка, помфрит и течности во лепче минус плескавица. Економично. :ROFLMAO: Ама крај краева сите комбинации во училиштата беа економични само сега седам и се думам како пола работи ги јадев.
Реков јас , хамбургер за сиротиње,не спремаа за вегани уште од мали, кај некој еве залепи :D
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Реков јас , хамбургер за сиротиње,не спремаа за вегани уште од мали, кај некој еве залепи :D
Баш. Стравот на мајка ми се исполни. :ROFLMAO: Ми велеше парите за хамбургер. Јас купи празен и сокче. Ми дава за хамбургер и сокче. Јас купи празен, сокче и гумени. :ROFLMAO:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Каков е овој? :ROFLMAO:

Ние имавме секакви "специјалитети" во сендвичарата основно кога бев шо не ги среќавам во други сендвичари. Како тост со помфрит. Во леџит сендвичари нема да најдиш, ама во училишната Коле шо беше - имаше. Од се шо сме јаделе само празен сендвич има во поќето сендвичари, фактички зелка, помфрит и течности во лепче минус плескавица. Економично. :ROFLMAO: Ама крај краева сите комбинации во училиштата беа економични само сега седам и се думам како пола работи ги јадев.
Па празен без сувомесно и кашкавал, само кечап и мајонез. :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
IMG-20201229-104149
IMG-20201229-104127
IMG-20201229-104215
....
Тост... Нормално се јаде со помфритот внатре, не ги разбирам тие шо прво го јадат помфритот па после тостот...Како имм е убаво така неам поим :toe:
Грешнику, ќе гориш во пеколот!
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.204
Поени од реакции
1.811
Има градови каде што продаваат тост без помфрит внатре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom