Што читате во моментов? (со краток коментар)

Ann'

Jezebel's Daughter
Член од
9 јуни 2008
Мислења
210
Поени од реакции
9
Хирамовиот Клуч од Кристофер Најт и Робер Ломас
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
43
Поени од реакции
1
Сеа ја завршив „Никаде без мојата ќерка“ од Бети Махмоди. Станува збор за вистинска приказна за една американка, која е омажена во Ирак, малтретирана од сопругот, кој на сила ја затвара. За книгата има и филм, али не ми текнува сеа како се вика.Кој сака да ја прочита ја има во Култура(јас од таму ја купив, кај крајот на Јуни, почетокот на Јули), за 420 денари. ;)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Zemi ja i Vremeto na Lalinjata isto od Debora Mogah,ako ne ti e veke procitana
Да да прочитана ми е, супер роман!

Само што ја завршив Пурпурен хибискус. Значи обожавам такви романи!
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Да да прочитана ми е, супер роман!

Само што ја завршив Пурпурен хибискус. Значи обожавам такви романи!
Hehe se gleda deka se sovpagjame so knigite.I Purpuren hibiskus mi e procitana.Prekrasna kniga.Iako ne mi se dopadna na krajot sto bratot go sibnaja v zatvor a majkata si sedese so skrsteni race na sloboda bez da kaze deka e taa.Kolku sto mi e dobro sekjavanjeto takov bese krajot.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Раѓањето на Венера-Сара Дунант

Сега ја почнав ама како за почеток супер е...ми се свиѓа, па понатаму ќе видиме...
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Hehe se gleda deka se sovpagjame so knigite.I Purpuren hibiskus mi e procitana.Prekrasna kniga.Iako ne mi se dopadna na krajot sto bratot go sibnaja v zatvor a majkata si sedese so skrsteni race na sloboda bez da kaze deka e taa.Kolku sto mi e dobro sekjavanjeto takov bese krajot.
Да, на крајот целото дејство некако се случи набрзина, се изгуби хармонијата на дејството. Сепак, заслужува пофалба.


Вечерва ја почнувам Јади, Моли се, Уживај. Ми кажаа да не очекувам многу?
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Да, на крајот целото дејство некако се случи набрзина, се изгуби хармонијата на дејството. Сепак, заслужува пофалба.


Вечерва ја почнувам Јади, Моли се, Уживај. Ми кажаа да не очекувам многу?
И да не очекуваш, не е ни приближно онолку добра колку што ја рекламираа. Има интересни делови, ама во глобала не е ништо посебно.

“100 потези со четка пред спиење“, од Мелиса П. По 3ти пат. Едноставно обожавам што типката нема влакна на јазикот и не се срами чувствата и искуствата да ги подели со целиот свет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom