Што читате во моментов? (со краток коментар)

Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Па ништо не читам во моментов за жал, иако баш би сакала некоја добра книга сеа, да не ми биде толку досадно...
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Во ментов ја читам ,,Захир'' на Пауло Коелјо и негде до средина сум и ме тера цело време да ја читам за да видам што ќе се случи на крајот.Многу е интересна и има многу пораки за животот и за љубовта:pipi:
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
"за кого бијат камбаните"од ернест хемингвеј.добра е,засега што читам,добра е стварно.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
Momentalno ja citam ,,Devojkata so biserna obetka,, - Trejsi Sevalie...
Pokraj mnogute, za moi preporaki do Vas se odluciv za slednite: ,,Vo prvo lice,, - razgovori so Vladimir Putin; ,,Aleksandar Makedonski,, - Artur Vajgal; ,,Citacot,, - Bernhard Slink; ,,Eksperiment DELPAS,, - Dzems Bedford, Volt Kensington; ,,Perfume,, - Patrick Suskind; ,, Pride and Prejudice,, - Jane Austen.....pa potoa ne e loso uste ednas da ja procitate Idiot-Dostoevski.....Oliver Tvist......Princezata Sultana.............itn itn
.....aj taka.......i citnete nesto.....:star::helou:
p.s. se nadevam ima za secii vkus...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
532
Поени од реакции
614
Злосторство и казна од Ф.М. Достоевски. Ептен добра книга. Начинот на психолошкото опишување на ликовите ме воодушеви.
 

M*A*J*A

The girl..*
Член од
11 јули 2006
Мислења
98
Поени од реакции
0
Злосторство и казна од Ф.М. Достоевски. Ептен добра книга. Начинот на психолошкото опишување на ликовите ме воодушеви.
Исто и јас..Ептен е добра стварно =)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Во ментов ја читам ,,Захир'' на Пауло Коелјо и негде до средина сум и ме тера цело време да ја читам за да видам што ќе се случи на крајот.Многу е интересна и има многу пораки за животот и за љубовта:pipi:
Исто така и јас одвај чекав да ја дочитам кога бев до половина, но како доаѓа крајот се повеќе забегува Коелјо, требал да намали со неговите фантазии

Сега почнувам да ја читам Игра во р`жта од Селинџер и се надевам ќе вреди

Додека деновиве ги прочитав и Демијан-Херман Хесе и ќе кажам добра книга и Шехерезада заминува на запад од Фатима Мерниси која е една одлична книга со компарација на жените од муслиманскиот свет и жените на западот, многу поучна книга со интересни факти.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Сонот и окултното - Фројд
Предавања на Фројд за како да се толкуваат соновите, како да се разбере латентната мисла на сонот.. Интересна книга, иако сум уште на почеток.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Јукио Мишима-Златниот павиљон

Импресиите ќе ги имам покасно,од кога ќе ја завршам.
 

TraLaLaLa

Eternal Pessimist
Член од
26 јануари 2008
Мислења
182
Поени од реакции
7
Денес ја земав Името на Розата - Умберто Еко
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Пред 3-4 дена ја прочитав Шолја чај од Ејми Ефрон...мн.добра љубовна приказна... Вчера завршив со читање на Брокер од Џон Гришам, а денес веќе земав да ја читам Папокот на светот од Венко Андоновски...се гледа дека ме фатило книгоманија:)
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
"Светата крв,Светиот Грал" од Мајкл Бејџент,Ричард Ли и Хенри Линколн
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Ја скролам Denial-Keith R. Ablow
додека не ми се претворат очите во туршија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom