Што читате во моментов? (со краток коментар)

Roddick

dr_funk
Член од
30 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
„Седум дена за вечност“ - од Марк Леви, многу интересна книга во која Господ и Ѓаволот ја одигруваат последната битка за превласт на доброто или злото со Земјата и тоа преку своите најдобри агенти.
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Москва од Валентин Черних...се работи за три девојки кои идат во Москва и се борат да успеат во животот.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Москва од Валентин Черних...се работи за три девојки кои идат во Москва и се борат да успеат во животот.

Јас неа штотуку ја дочитав. Сега ја читам "Relentless" од Simon Kernick. На англиски ми е
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Никогаш повеќе излажан - Дејвид Либерман
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
P.S. I love you (na srpski) Pravilo broj eden za ubuduce... Ne gledajte film pred da ja procitate knigata.... Ke vi se vrtat istite likovi kako na filmot i vozbudata e napolovina splasnata... Inace recenzija za knigata..Zenski roman, ne e los, no sepak ke se navratam na ona gore - da ne go gledav filmot ke bese sigurno daleku poubav.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Само што ја дочитав Сидарта од Хесе, сеа ќе ја почнам Бесот на ангелите од Сидни Шелдон..
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
ангели и демони од ден браун, ама ја читам веќе цела вечност бидејќи е на српски и плус на компјутер ми е.
исто така ја читам и терорист ид џон апдајк а само что ја прочитав
менаџер на мафијашки начин
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
Ljudi sa Ponora Од Џек Лондон на Српски ... ама лесно ми иде... Бидејќи читав стрипови на српски ка мајчин да ми е српскиот
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ги препрочитувам сите детски збирки поезија на Ненад Џамбазов, ми дојде смешно некако...Сите тие рими, спомени...:)Ама фино ми е.
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Шолја чај од Ејми Ефрон - интересна книга.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Идиот, од Достоевски. До пола сум ама чувствувам дека до вечер ке ја прочитам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom