Што правите кога сте сами дома?

Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Кога сум сам .. Баш тие денови најмалце сум дома, постојано сум излезен. Ааа кога сум дома неправам ништо поразлично од тоа што го правам кога је пуна куча .. Сонот ми е само помирен (без галами, гужви, оклучени ТВа околу мене), јадам пица, понекад си викам клапа на кафе, гледање фудбал и сл. - Тоа важи за последниве 2 ипол години.

Ааа порано кога ќе ми кажеа : Викендов си сам. - Се исклучував тотално. Глупости, инциденти и киксови имаше еден куп и + тоа два пати правев домашни забави и два пати гадно се покајав. НИКОГАШ ПОВЕЌЕ, НЕМА ШАНСИ !!!!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Па јас и така сум сам 24часа. Најзакон работа да живееш сам, никој не ти се меша во далинското од Тв, гледаш што сакаш, јадеш што сакаш, никој не ти вика зошто спиеш до 2, секогаш знаем каде сум ги оставил работите, слушам музика што сакам без да му смета на друг......... Али има и лоши работи, чистење, готвење, а ако немам нет или ТВ досадно е вкрај.

Резиме за мене подобро е сам (со женско друштво во ноќните часови:wink::helou:)
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Викам се живо и диво кај мене зошто ретко сум сама.. рокам музика до даска, пеам и играм.. ии си пијам кафе на раат :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Па сеедно ми е дали сум бил сам или не, речиси исти работи правам.:)) Само кога сум сам почесто знаам да си пуштам некое хорорче на ДВД, и да пишти. :)) иии, да, се што има благо дома, се ќе снема. :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Седам дома, или многу пати излегувам надвор и пуцам фудбал се додека не се стемни:)
 
Член од
5 ноември 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Ako sum solo onda muzice, zanesuvanje na kompjuter do niedno vreme, ako ne kje si viknam nekoe devojce:smir: ili ekipa na bos muabeti. Ama mnogu retko sum sam, taka da..... :uvo:
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Чудно али многу ми е пусто кога сум сама дома.Обично или пред ПЦ или пред ТВ или се "излежавам" цел ден,а вака кога се моите дома се слуша галама,не е монотоно,постојано некој галами па ако треба и ќе се скарам со некој али битно нешто ќе се дешава.Значи кога сум сама дома се досадувам.:toe:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Се што правам кога сум сама дома го правам и кога има друг некој у куќа. Поголемиот ден сум сама дома ако сум дома :), така да не е више како порано едвај чекаш да ги снема твоите и да лудуваш, да збориш на телефон цело време, да ги викнеш сите можни другарки, да пушташ гласна музика и тн. Сето тоа го правам сега и кога некој е дома. Единствено убаво и различно е тоа што кога сум сама дома никој не те замара за некои ситни работи што те нервираат.:helou:
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
слушам многу музика, гледам тв :tv: и на PC
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Се заклучува врата и по тој момент урлам низ дома ко луда, пуштам најгласна музика, пеам, скокам, играм, кршам, комшиите ме мразат, ако има време и друштво си викам...
Обавезно правам беља.... ми се истураат сите коцки мраз, ми се истура восок од свеќи, ми паднало и најголемото огледало во куќата додека го пренесував (но не се скрши) додека се фоткам низ дома... Цел плакар ми е надвор, цела гардероба е на мене.
Знам и само да се бутнам во топла купка и да не искачам 2 саати од када...
Можам да замислам што ќе правам кога ќе имам свој дом :)
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
киснам на кајгана или гледам серии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom