Што правите кога сте сами дома?

Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Слушам музика погласно :costumed3 и тие другите работи :) :kez:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
растурам .. скокам на каучот .. еднаш паднав дури .... гласна музика:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: ... .. :party3:< играм .. не пеам пошто можно е да ми викнат полиција за нарушување на јавниот ред и мир .. :smir: и то од прилика :helou:
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Alone homeeee:vozbud: ...и се знае рокам до даска звучници у моментов Janis Joplin Take a piece of my heart ..шоубаво ми е и кажем хвала богу шо не живеам и зграда хахахах како ли му е само на братучедот сеа му звонам да види живот шо е :music3:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
џумбус,флаши на паркет,магла од цигари,музика до даска и пуно народ у куќа:smir:
 
N

navivacka

Гостин
Музика до даска,викам другарки и забавата може да започне:vozbud:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Е тој моменат го користам за пуштање музиката до дасте низ овие посрани звучки,си пуштам битовите и кулирам..се пуштам на мсн..зезанции нешо ова она..си праам некои мои експерименти..во врска со пијалоците и јадењето..и после спијам..дури не си дојдат моите..и после пак по старото темпо..
 
K

Kicky

Гостин
Кога нема никој дома, кога сум сама пуштам Бумеранг, гледам цртани и се смеам ко луда, или некој музички канал и се соживувам со музиката :vozbud:нема кој да пушта тогаш фудбал или некој турбо фолк канали. Или пак земам гитарата и свирам

И то....
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
0
ИГРАМ! многу! ама не треба никој тоа да го види!:kesa: Јадам, глеам ТВ, поретко на мсн(дека е глуп) и коа ќе се почувствувам осамено викам друштво!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Ах.. многу работи се прават кога си дома сам.. најчесто пуштам музика така до кај 2ка.. ( не за друго пошо на 4ка еднаш го оптеретив појачалцето па ми викнаа полиција одма комшиите, башка што си скршив прозор од гласна музика ), цигарче ке си запалам и покерче на фејсбук....

Има и други моменти.. зависи кога како...
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
72
Поени од реакции
2
ууу откако фатија моите почесто да патуваат, почесто сум сама дома..
па што не...
ќеф ми е сама да си готвам, да спијам до колку сакам да си легнам во колку сакам, да ми дојдат другарките сите на гости и да се журкаме до сабајле, па и други другари :)
да си слушам музика... да се дерам, да врескам, да пејам како луда до сабајле... да свирам на клавир у 6 сабајле :)
да танцувам и вежбам пред огледало... ааа многу работи има :)
Se nabroja osven ona drugoto sto ne si go praela sama doma :D
 
T

theTinule

Гостин
Никогаш, ама НИКОГАШ(скоро хахах) не сум сама дома. Или ќе викнам некоја другарка, или некои роднини ќе ми се тупнат, или брат ми седи у соба учи, или моите гледаат телевизија...да не тупам мн мн...
Се релаксирам во тишина! Кога сум сама(еднаш во година) Ги гасам сите телефони на пола саат...и пробувам да лежам без да заспијам..немате појма колку релаксирачки е тоа! Ко цел живот да си спиел и самошто си се разбудил! :kesa:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.535
Поени од реакции
28.957
Кога сум, си ги пуштам омилените песни и пеам за цела зграда да ме слушне!:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom