Што научивте од последната врска во која бевте?

Член од
23 август 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Од последната врска научив дека
- никогаш нетреба да влегуваш во врска доколку предходно не си расчистила со себе и со сите чувства сто ги носиш од предходната врска
- дека клин со клин не се избива (барем во мојот случај),
- дека повеќе сакам да сакам одколку да ме сакаат,
А од предпоследната врска го научив следново:
- што значи љубов,
- научив да се давам безрезервно, неочекувајќи ништо за возврат,
- научив што значи да трепериш од љубов,
- научив дека во животот се се враќа,
- и најгорката лекција : научив како да живеам без него, без мојата совршена половина.
 
N

navivacka

Гостин
Дека нема вистинска љубов...:tapp::toe:
Токму така,се сложувам со тебе...кога бев со бившиот кој го сакав 3 години(и сфатив дека си го губев времето со него кога раскинав)мислев дека е вистинскиот за мене...дека е оној правиот ама очигледно згрешив.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Relationship stinks:)

Мувајте се со секој и секого and feel free, уживај те во животот. Смешно ми е ко слушам деца на моја возраст имале девојки. Девојките се за ден - два, мислам се додека не ја оформиш личноста за формирање семејство.:pos:

Не сум се врзал со девојка досега, ниту сакам у скоро време. Моите "врски" траат по неколку дена додека има меѓусебна желба.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
љубовта ... е мн сложена работа , да сум сакал т.е секоја со мене навистина го заслужила тоа ... но навистина посебното нешто го најдоб навистина таму / тука тааа .. ја САКАМ .
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
6
Научив дека не треба да ветувам работи што не сум способна да ги исполнам :nesum:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Кога готвиш гулаш обавезно се става и бел лук...
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
Deka vredi da se boris za toa sto go sakas i deka ne treba da potkleknes pod nikakov pritisok ili ucena
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
Pa edinstveno sto nauciv e deka DOVERBATA e najgolem uslov za Ljubovta, ako nemas doverba nemas ljubov..a i uste nesto, nauciv da ne bidam sebicna, ili narcis kako sto me narekuvaa..:kesa:
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Дека сум многу подобра личност кога сакам, дека САКАМ да сакам, и дека се би сторил за саканата затоа што гледајќи ја неа среќна ме прави и мене среќен и потполен...
Nauciv deka sakam ovakva licnost

:back:

научив дека не вреди да си искрен,и онака луѓето веруваат во тоа што сакаат да веруваат:zid:
i ova isto

ali i toa deka najubavo e cuvstvoto koga si vljuben, a najgrozno koga ne vrskata i stavas TOCKA.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.144
Поени од реакции
893
Па научив да го живеам своето " сакам ", а не туѓото " би требало ".
Сфатив дека секоја љубов т.е врска во себе си носи длабока трагичност, но истото најмалку може да биде причина повеќе да не се сака или да не се биде отворен за нови предизвици.....
 
S

smart ass

Гостин
научив дека сум торко и неспособњак да одржам подолга врска од 2 недели:toe:



сега мување само
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дека баба ми беше во право кога ме советуваше дека не треба да се плеткам со уметници.



hahah tuka imas pravo umetnicite se mnogu zaebani i ja se zaebav taka



inace ja od mojata posledna vrska a bogami i predhodnite nauciv deka voopsto ne treba da im se veruva na zenite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom