Што научивте од последната врска во која бевте?

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
научив да правам шпагети на италијански начин:D
 
Член од
7 март 2009
Мислења
247
Поени од реакции
32
Дека врска со гледање 2-3 пати во неделата не бива. А и дека некои девојки многу брзо се ``одљубуваат`` од партнерот откако ке заврши врската и се ``заљубуваат`` во некој друг.:toe:
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
od poslednata vrska nauciv mnogu.nemase "nesto" sto nemase
 
Член од
29 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
jas nauciv i uste ucam da ne si ja pikam glata kaj so ne mi ja beri
 

Malata

(:
Член од
15 декември 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Toa sto go imas do sebe, ako ne go cenis go gubis :)
to je to.....
nazad nema za zal....
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ам, шо да научам. Што од претходните, тоа и од последната. Ко шо тргнало, тоа и од идните ќе научам :) Вака, така, сите завршуваат на сличен начин.


Прајслес моменат:
Научив дека спермата нема вкуз. :toe:
Ништо ти не си научила :icon_lol:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Море не од последната туку и поранешните. За жал ништо не научив. Истите грешки се повторуваат. Пак грешам во проценката. Секогаш се надевам дека секој човек си е посебен како индивидуа и си оставам простор за тоа за да се докаже. За жал сум грешел. Грешките се повторуваат кај истите карактери.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Грешките се повторуваат кај истите карактери.
па барај поинакви карактери бе мореееееееее:baeh:

е сеа да не се правам многу паметна и ја не сум научила ништо....:toe:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Претходната врска ми беше една од најголемите лекции до сега.

Научив да гледам, и да ги ценам работите во свое време, да бидам задоволна и срекна со тоа шо го имам покрај мене.

Научив дека секогаш треба да се обидувам ,и треба да ја искористувам енергијата до крај.

Научив,дека ако сакам да бидам сфатена ,треба прво да се сфатам самата себе, и да се ставам у кожата на другиот, да погледам да гледам и од друга страна.

Научив колку се може да биде пресметано, ама и како да бидам отпорна на тоа.

Научив дека никогаш не е прекасно, и баш тогаш кога најмалку очекуваме можеме да се изненадеме самите себе, со тоа колку можеме ние.

:nesvest:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Од последната врска која заврши пред два дена научив дека не треба да си великодушен со секој...само ако тоа го заслужува...џабе ќе ти бидат сите напори да помогнеш и да го направиш среќен кога тоа нема да го цени..Друго научив дека не треба да дозволуваш да е над тебе и да го контролира твојот живот зашо еден ден ке останеш сам на светот и ќе немаш кому да го кажеш маките па ќе седиш овака како мене и ќе ги искажуваш на форум за да би можел барем тука некој да те сослуша.
Друга ствар е да не си ја префрлаш себеси неговата вина и да замижуваш пред се што ќе направи тој.и да не се извинуваш ти кога уствари си во право...
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
..дека 101% од 100% им верувам на луѓето иако кажував дека 99% а тој 1% е резерва и дека ни самата на себе не си верувам во целост!
..дека секогаш можам подобро од подоброто!
..дека вредам!
..да се сакам и ценам во голема мера сама себе си (НЕ до степан на нарцизоидност да појаснам)
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
6
Дека преголеми различности не можат да најдат заеднички ствари :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom