Што научивте од последната врска во која бевте?

Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Научив дека со шмизла не треба да се биде во врска дека се дигнати,препотентни и ништо друго не ги интересира освен шетање и купување...:toe:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
хмм епа научив да не претерувам со пиење алкохол ..поготово на ден као Нова година :kesa: ...иначе настојувам да почнам отпочеток со него. Пробав се за да го вратам..ама ситуацијата нејќете да ја знаете! ..потоа продолживме секој сам по свој пат,али некако не иде..Такада пак се враќам на тоа да се обидувам да не вратам заедно,само што овој пат има едно добро - сега и тој е спремен да премине преку тоа,зашо деф.неможе да го заборави :icon_conf
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
59
Поени од реакции
1
Научив дека доколку многу и дадеш ке ти забие нож во грб..и кога ти е најпотребно тие ти го завртат грбот...еве една случка:Кога брат ми загина падајки од мотор бев нервозен(брат ми бесе постар) сакав да ме сослуша малку да се испразнам и тогас таа ме откачи преку СМС...а претходно колку само и пружив..бидејки сме школски и моите знаат дека "бевме добри другари" и кога на татко и му правеа операција за да му вградат бајпас на срцето спиеше кај мене се грижев за неа и се и на крајот ми заби ноз во грб....
Од тогаш веке не сум спомнал за неа со исклучок на сега...
можеби заморав премногу со ова али ЈБГ...
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Уууу еден куп ствари! А ко прво научив едно правило! Немој да бидеш добар, не вреди!
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
111
Поени од реакции
5
Дека не треба да бидам толку љубоморен,не треба премногу да се заљубувам и приврзувам за личноста, дека има фини девојки и дека послепрекин на врската ништо неможе да биде исто.Изгубената доверба не се врака:toe:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
pozdrav do tomislayer,coek vo pravo si stotka.sekoas ima isklucok ne velam nisto,no 90% od devojkive ke te dupcat do daska ako im pokazes slabost.od moe iskustvo ne vredi da si dobar,zatoa sto posle toa ke si misli deka i se dozvoleni mnogu raboti i ke te ebava dodeka ne ti gi skini koncite saglam.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
153
Поени од реакции
33
научив мноооооооооооооогу. ако ви кажувам се ќе треба цел ден да постирам па така да ке го кажам најважното:
Избегавај врска со личности кои не се ДОРАСНАТИ за тоа:salut:
 
Член од
14 април 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
научив дека не вреди да си искрен,и онака луѓето веруваат во тоа што сакаат да веруваат:zid:
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
1
Тоа што се добива како поука после секоја врска .... Боље ти е single :wink:
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
научив дека не вреди да си искрен,и онака луѓето веруваат во тоа што сакаат да веруваат:zid:
Така е,не вреди да си искрен... не вреди ни да се трудиш да ја промениш таа особа на позитивно,не вреди ни да ја убедуваш во нешто нели и онака луѓето веруваат во она што сакаат да веруваат-да,се согласувам со ова,сврти им грб пред тие тебе да ти го свртат,остави ги засекогаш пред тие тебе да те остават,не вреди да му пружиш бескрајно разбирање на некој што не те разбира тебе.
Никогаш повеќе нема да му придавам толку големо внимание на фанатици како што досега сум правела...тоа е нештото што најмногу го научив од последната врска
Leave`em,throw`em ... forget`em ... (i did it & its wonderfull)

Тоа што се добива како поука после секоја врска .... Боље ти е single :wink:
Single е најбојле... моментално се наоѓам во неограничена релаксација and i like itttt : )))
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
хммм збунувачка тема :smir: па не дека научив нешто али можда малку ми дојде умов на место од типот да не си поигрувам со чуствата на луѓето како порано....залосно е да се дава лажна надеж на некој коа јас сум сигурна во мене дека нема да иам големи чуства кон икс особа....како и да е сеа сум во смирувачки период..ќе ја докажам летово оваа моја промена :back:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
96
Поени од реакции
12
Па после 10 годишна врска, во која мнооогу дадов, се трудев, се вложив, и верував дека никогаш нема да заврши без разлика кој и да се обиде да ја растура, врската заврши. Најтрагичното е тоа што ние безрезервно се сакавме сиве овие 10 години, но факторот МАМИН СИН никогаш не успеавме да го победиме. Иако се трудевме цело време, а ја како утка некоја верував дека еден ден ќе биде по наше а не по нејзино, на крај се заебав. Таа не победи и него успеа за секогаш да си го земе назад.
НЕМОЈТЕ АМА НИКОГАШ ДА СИ ИМАТЕ РАБОТА СО МАМИН СИН!!!!!!!!!, колку ида го порекнува фактот, еден ден ќе се сврти кон неа а не кон девојката!:vozbud::tapp::uvo:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Посталожен сум. Поодлучен и повеќе научив за одговорноста.
 

SiSSi_

Princess.
Член од
17 март 2009
Мислења
69
Поени од реакции
10
Научив дека спермата нема вкуз. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom