Што мислите за новиот закон за сообраќај?

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Toj shto go sostavil ne mislel, pa togash zoshto jas da mu ja mislam?:tv:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ај го изгласаа ама кој ќе го применува? Пола од возачите во вечерните часови се на возраст 17-20? и шо сеа јас со мама или тато во кола треба да сум? Dumbass morons
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Kar-Kan-Gangli напиша:
Со волан сум во рака од 7 одд. ама пусти страв од давање крв за лекарско неможам да полагам.
Давање крв? Кај си го чул ова?
Мене воопшто не ми земаа крв кога го вадев лекарското... Збунка си. :wink:
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Acid напиша:
Давање крв? Кај си го чул ова?
Мене воопшто не ми земаа крв кога го вадев лекарското... Збунка си. :wink:
Ако не си ја знаеш крвната група, ти земаат крв. Ако ја знаеш мислам дека не е потребно.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Crazy напиша:
Ако не си ја знаеш крвната група, ти земаат крв. Ако ја знаеш мислам дека не е потребно.
Точно. Ја пред да полагам, ми земаа крв заради одредување крвна група, пошто претходно не сум го направил тоа. toae:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Gorco напиша:


(4) Возачот од ставот 1 на овој член, кој поседува возачка дозвола од ,,Б” категорија, не смее да управува со возило чија сила на моторот е поголема од 75 киловати.


Vo isto vreme dodeka na obicnite smrtnici do 21 god. vozrast im se krati uzivancijata koja gi cinela obuka , polaganje i pari, vladata vrabotuva 20 godisni taze vozaci po partiski kluc i im dava vozila so nad ne 75 , tuku 175 kw mokjnost.
Dali znaete kolku soobrakjaki imaat napraveno za ovaa godina i kolku koli iskrsija.
Najsvez primer e redenkata na kombinjta vo Ohrid dodeka probuvale vozenje vo kolona den pred forumot na "epac".
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
intel напиша:
Vo isto vreme dodeka na obicnite smrtnici do 21 god. vozrast im se krati uzivancijata koja gi cinela obuka , polaganje i pari, vladata vrabotuva 20 godisni taze vozaci po partiski kluc i im dava vozila so nad ne 75 , tuku 175 kw mokjnost.
Dali znaete kolku soobrakjaki imaat napraveno za ovaa godina i kolku koli iskrsija.
Najsvez primer e redenkata na kombinjta vo Ohrid dodeka probuvale vozenje vo kolona den pred forumot na "epac".
Озбилно ова?
Инаку, си треба искуство за посилна кола...Во Италија едно време беше почетникот до 45 kW да смее да вози.
Е сега, почитувани тазе возачи, ќе се буните околу ова, ама за едно 7-8 години, ќе викате дека баш така треба да биде, уште умот ви лета, мислите дека се што лета се јаде, светот е ваш, ама не е баш така...
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
se soglasuvam za motorite zasto denes mnogu mali deca vozat docna navecer so mnogu golema brzina i ima nenormalno mnogu soobrakajki isto taka i za avtomibilite zasto posebno vikend nekoj fraer ke se opijani i ne se znae dali vozi vo nekoja trka ili vo grad, normalno deka ke ima sobrakajki i toa mnogu teski kade nevini luge umiraat neznam kako e vo derugite gradovi ,no vo stumica gi ima mnogu takvi i toa najcesto bea mnogu mladi deca
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Во Италија едно време беше почетникот до 45 kW да смее да вози.
Od 45 do 75 ima razlika od 30kw = 40,8 ks
Ova so 75 ne resava ama bas nisto. Po skopjevo barem, se trkaat povekjeto(skoro site) so koli koi imaat pomala mokjnost od 75 kw, a od "trkacite" 90% se nad 25-6 godisna vozrast.
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Лол , луге ,во Гевгелија на 6 Јули имаше рација за моторите , за една вечер во Општина Гевгелија се запленети 403 мотори од 22 до 06 часот сабајле . :vozbud::vozbud:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Лол , луге ,во Гевгелија на 6 Јули имаше рација за моторите , за една вечер во Општина Гевгелија се запленети 403 мотори од 22 до 06 часот сабајле . :vozbud::vozbud:
Ете со самото читање на ова одговорот би бил многу едноставен:Новиот закон за сообраќај мислам дека не се почитува.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Лол , луге ,во Гевгелија на 6 Јули имаше рација за моторите , за една вечер во Општина Гевгелија се запленети 403 мотори од 22 до 06 часот сабајле . :vozbud::vozbud:
Нека дојдат ОхриТ ги има во изобилство :) Туку законов ни се почитува, ни мн го знаат. Прости млади сме...со исклучоци:tapp: :pos2:
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
И у велес имаше рација али за џабе ни мотор не запленија ни казна не пишаа.Инаку еден полицаец па вика тие што имате положено пред законот не важи за вас а тие што имаат после законот важи за нив.Друг полицаец па вика друго трет трето и тоа е тоа. Го провртеле законот еднаш ама не го прошитале убаво
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Грешка!
Зошто си возел нерегистрирана кола? На возачот му одат бодовите, на неговото конто!
Па не... со моја кола направија прекршок (паркирање) сега треба јас треба да дадам 45 евра или 25 негативни...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Па не... со моја кола направија прекршок (паркирање) сега треба јас треба да дадам 45 евра или 25 негативни...
А го фатиле ли на лице место или паркирана кола, само сликана?
Ако е само сликана, тогаш лешките можат да се сончаат по жегава...
Како?
Ти стигнува пријава, како сопственик, и ти фино лепо даваш изјава дека ти не си ја управувал колата тој ден...
Прашуваат кој беше и ти само им кажуваш дека се повикуваш на благодетот на несведочење против роднини и готово...
Нека докажат дека ти си управувал, а немаат шанса, и се сликаат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom