Што кога тој/таа има девојка/дечко?

Што кога тој има девојка?


  • Вкупно гласачи
    228

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Ne rekov nishto konkretno jas.... toa e eden obicen primer.... normalno i logicno e deka moze da se desi bilo shto....sepak Chovekot e najcudno sushtestvo na planetava.... neli?.... :wink:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
FortunE напиша:
Подобро детето да расте со еден родител и да има љубов од двајцата, отколку да гледа постојано како родителите се караат и да гледа дека нема љубов меѓу нив...
На секое дете му се потребни двајца родители. На секој родител му треба љубов, исто како и на детето.
Дете за дете, сирење за пари, а љубов за сите.
Preserve your families 8)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Можеби има некоја друга од поновите членки да се изјасне во врска со темава?
Значи, да ве потсетам на темата:
За девојките:
Што правите кога ќе запознаете дечко кој ви се допаѓа, но ќе ви каже дека има долга врска која несака да ја прекине?
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
ништо посебно,од принцип не им правам на луѓето тоа што не сакам да ми го прават на мене,така да,седам мирна а ништо не е вечно,па коа тогаш ќе раскине со момето,и може да ми се посвети,ако ми е сеуште до него:)
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ako ima devojka? Pa sho znam,ke vidam kakvi se izgledite i kolku e toa ozbilno... Ali vo sekoj slucaj ne sakam da se promuvam,da mu prejdam u zenska i posle on da promuva nekoja druga i da me sutne mene...
U sekoj slucaj ne praam toa sho ne sakam da mi go pravat! :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Море мувам сФе. Имала дечко, јак ташлак, и што, минлива категорија. Ебаго. Еднаш се живее и тоа не е вечно.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Како и да е, тој што си има девојка може да бара од/во тебе само провод ... а ако би се загледала во зафатен сигурно не би ми било до истото, така да најдобро ќе ми е со сите сили да се пренасочам кон друг:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Провод му е и мајката. Потоа, од тој провод може да има или спровод или провод или нешто повеќе. Никогаш не треба да се тргне со неареални сништа во некоја врска, макар била и за провод, миг, ден, ноќ... бидејќи може да не бидат возвратени. Тогаш, нема да се обвиниме себе си дека ние сме се залетале, со фантазиите, ами другиот кој тие фантазии не ги делел со нас.
Сепак, еднаш се живее, лет ас фак анд хев фан!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Ако има девојка...
па шо ако има девојка, не му е жена ебате:icon_lol:
Башка ако јас имам шанса со него, зашто да не се смувам ?
Плус он сигурно свесен е што праи, значи свесен е дека ја вара, и дека она би можела да дознае, што секако мене не ме интересира, тоа е само негов проблем, али барам од него да не му збори устата за тоа шо се десило поради двете страни.
И за он да биде со мене, треба да бидам подобра од моменталната женска, затоа што кога вараш некој, го вараш со некој шо е у нешто подобар од твојот дечко/девојка.
Ако он ја вара, мене ми покажува дека не е сериозен тип за врска, така што мувањето е сосема доволно и би останала на мување, не би почнала со него врска.
И секако сигурна сум у себе и знам дека нити сум грда, нити глупава па да барам од него да раскинува со женската ради мене, ко јас да не можам да си најдам дечко, па сеа ќе и го зимам на некоја друга. Нека си продужи со неа. Ќе се смувам со него, и онака ништо сериозно не е, а за врска ќе си најдам некој слободен, со кој ќе си имам убава врска и ќе си бидеме посветени еден на друг, и нема да има потреба од некој трет.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Garfield напиша:
Море мувам сФе. Имала дечко, јак ташлак, и што, минлива категорија. Ебаго. Еднаш се живее и тоа не е вечно.
Јас бев модар!
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Garfield напиша:
Море мувам сФе. Имала дечко, јак ташлак, и што, минлива категорија. Ебаго. Еднаш се живее и тоа не е вечно.
кое е**чиште си ти бре:pos: дај малце критериум:)
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
A be ajde kriteriumi....Arno si kaza Garfield....Ednas se zivee....i so sea ke vidam nekoja jaka cura...i ke mi kaze imam decko...pa sto?!!...ke si probam ako saka "Let's Go for it" ako ne "Jebi ga, ima drugi"...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Имам критеруим. Да е умна, убава, згодна, да не лаже и јаде лања! И да нема комплекси за тежината, висината, цицките, газоците, косата (ова ако е појќе од еднуш), а ако е за еднуш само. Мамата, еднаш се живее.
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
ThA-BiTcH напиша:
Ако има девојка...
па шо ако има девојка, не му е жена ебате:icon_lol:
Башка ако јас имам шанса со него, зашто да не се смувам ?
Плус он сигурно свесен е што праи, значи свесен е дека ја вара, и дека она би можела да дознае, што секако мене не ме интересира, тоа е само негов проблем, али барам од него да не му збори устата за тоа шо се десило поради двете страни.
И за он да биде со мене, треба да бидам подобра од моменталната женска, затоа што кога вараш некој, го вараш со некој шо е у нешто подобар од твојот дечко/девојка.
Ако он ја вара, мене ми покажува дека не е сериозен тип за врска, така што мувањето е сосема доволно и би останала на мување, не би почнала со него врска.
И секако сигурна сум у себе и знам дека нити сум грда, нити глупава па да барам од него да раскинува со женската ради мене, ко јас да не можам да си најдам дечко, па сеа ќе и го зимам на некоја друга. Нека си продужи со неа. Ќе се смувам со него, и онака ништо сериозно не е, а за врска ќе си најдам некој слободен, со кој ќе си имам убава врска и ќе си бидеме посветени еден на друг, и нема да има потреба од некој трет.
мало демантирање...немора да значи дека си подобра од девојката,напротив,може на момакот му треба мал излет со било која па еве налетал на тебе(зборам во глобала,не конкретно за тебе)
ај стави се малце во ситуација на девојката,со тој дечко со кој што ќе си бидете посветени,он наоѓа некоја за излет,и?како би се осеќала?
а сериозно не е,доколку момакот знае да игра паметно и не го фатат,тогаш е ок,ама сепак станува збор за взаемна почит нели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom