Што кога тој/таа има девојка/дечко?

Што кога тој има девојка?


  • Вкупно гласачи
    228

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
За девојките:
Што правите кога ќе запознаете дечко кој ви се допаѓа, но ќе ви каже дека има долга врска која несака да ја прекине?
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Ke go "nsteram" da se promuva so mene pa mozda koga ke "me proba" ke mu se uarni pa nema da saka da i se vrati na devojkata :lol:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Не сакам да растурам врски не е убаво
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
3.399
Поени од реакции
19
а ако се зацапаш во него (од било какви причини)?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Па не би рекол дека е растурање врска ако работите ви тргнат сосема спонтано и ако тој така сака. Сите имаме избор.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Тоа е точно ама ја не би ипак
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Mislam deka ne e principialno da rasturish vrska illi da pridobies nekogo taka , prvim neka si rascisti minato posle ke go cenam nego mnogu pojke a i toj mene . A od druga starana masko sto ostava zensko taka najcesto mozi pak toa da go napravi . Od kol na kol , kolo vgz :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Има премногу примери, што ако вака, што ако така, бла бла ... ама еве ... дека нешто ќе кројам планови за да ги разделам никогаш ... а ако приметам дека нешто не му чини со неа, или едноставно е наклонет кон мене, па се оладил кон неа ... тогаш што знам би се заангажирала околу тој проблем, највероватно ... но ако понатаму забележам дека не му е баш свеедно, дека уште има чувства било какви за неа ... ќе патам по него до оној момент кога во секунда ми се спојуваат жички и не осеќам ниту љ од љубовта пред тоа ... чуден некој карактер ми е тоа, ама најубаво ми е кога ми доаѓа тој последниот дел :lol: :wink: :P
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
А зашто мислите дека би си го расчистил минатото и би ставил крај на врската, а сеуште нема ништо со вас? Што би го натерало да постапи така?
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
А како би ни било тоа на сопствена кожа да го осетиме?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мистичен напиша:
А зашто мислите дека би си го расчистил минатото и би ставил крај на врската, а сеуште нема ништо со вас? Што би го натерало да постапи така?
Ваљда некоја хемија или љубов на прв поглед :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Биди малку реална Дивајн, немој со басни. За да жртвуваш нешто треба да имаш причина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom