Што кога ТОЈ се плаши од секс?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Правило на природата.:)
Конкретно за сексот говориме, за актот, а не за ловење риби.
Ако тој не е доволно убедлив и храбар како на пример ќе предизвика твој интерес?
Ќе го легнеш од сожалување?
Нема да ’го легнам’ од сожалување. На крај од краиштата не гледам зашто машкото мора да предизвика интерес кај женско само ако е храбар. Што е со позатворените и поповлечените машки? Тие не можат да предизвикаат интерес? Не е битна само храброста, други работи се битни за да предизвика интерес.

Особено е важно, за првиот пат, тој, машкото да преземе иницијатива и да те води, да те опушти, да се осеќаш комфорно и да уживаш.

Доколку девојката ужива,тоа е најголема потврда за едно машко дека е добро во кревет и така ќе ја зацврсти својата самодоверба.
Да, меѓутоа некој кој нема самодоверба, однапред ќе мисли дека нема да може да ја задоволи девојката и затоа може да се исплаши или ако и на него му е прв пат да испаничи. Сепак човек е, нормално е и него да го фати и трема и страв.

Башка јас напоменав дека има многу претпоставки за тоа што би можела да биде причината.
Дисфункцијата или нискиот селф-естим се најверојатна причина.

И никој никого не наговара да се откажел од некого, само од аспект на сексуалното искуство, трпението во (не)надминувањето на стравот или кој и да е проблемот, не е вечно.
Зависи од човекот. И зависи од тоа колку сакаш да успее тоа. Башка многу полесно може да се надмине стравот доколку знае човек дека има поддршка, дека не е сам. И јас би имала трпение, зашто да не? И јас очекувам некој да има трпение за некои работи, зашто јас да немам разбирање?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Но што ако станува збор за врска од еден месец?И што ако девојката е една од девојките кои го делат истото мислење ко пола форум,дека тој е се освен маж?Што во тој случај кога тој нема храброст за нешто толку интимно да сподели со девојка која е очигледно дека неможе да разбере?
Продолжува пак сам со соочувањата пред себе.
Вака излегува дека најдобро решение е да се затвори меѓу четири ѕида и да плаче.Има многу што,месец дена не е мал период за да разговараш со некого,особено со партнерот кој сам го избрал.
Вака без храброст,би одел од еден до друг партнер,со надеж некој да му ги прочита мислите.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Вака излегува дека најдобро решение е да се затвори меѓу четири ѕида и да плаче.Има многу што,месец дена не е мал период за да разговараш со некого,особено со партнерот кој сам го избрал.
Вака без храброст,би одел од еден до друг партнер,со надеж некој да му ги прочита мислите.
Умееш да ги вадиш зборовите од контекст :)
Далеку од добро решение и е да се затвори во себе,посебно ако станува збор за личност што веќе го има поминато пубертетот.Туку прашуваше ти конкретно во релација на една врска што треба да направи,за да се надмине и опушти - му треба рака на која може да се ослони и личност која ќе умее да разговара и да сфати.
Ако сами ги бираме партнерите не ни е никаква гаранција дека сме направиле добар избор .
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
И јас би имала трпение, зашто да не? И јас очекувам некој да има трпение за некои работи, зашто јас да немам разбирање?
Во ред, нека биде така. Нема полза да ти противречам понатаму, па да испадне си префрламе на зборови. Ти имаш разбирање и трпение, сега останува уште дечково баш на тебе да налета.

Се додека нема конкретен пример, за кој и ти лично би можела да сведочиш, можеме до утре да се убедуваме.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се додека нема конкретен пример, за кој и ти лично би можела да сведочиш, можеме до утре да се убедуваме.
Да, особено што и ти немаш доказ дека нема такво машко.:wink:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ќе го престрашиме де. :icon_lol:

Има техники, начини, методи, (не)трпение, проценка на ситуација, прв обид, втор обид, бајачка против уплав, трет обид-ај гив ап. :jaj:

Ти ова од искуство?
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Може не се плаши од нејзе, може се плаши од маж и.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
Се додека нема конкретен пример, за кој и ти лично би можела да сведочиш, можеме до утре да се убедуваме.
Монасите се преставуваат како многу срамежливи и повлечени, и монахињите, нормално. :tv:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Умееш да ги вадиш зборовите од контекст :)
Далеку од добро решение и е да се затвори во себе,посебно ако станува збор за личност што веќе го има поминато пубертетот.Туку прашуваше ти конкретно во релација на една врска што треба да направи,за да се надмине и опушти - му треба рака на која може да се ослони и личност која ќе умее да разговара и да сфати.
Ако сами ги бираме партнерите не ни е никаква гаранција дека сме направиле добар избор .
Умееш убаво да дискутираш како ретко кој:)
Да,му треба личност која ќе го сослуша и разбере,но само, и само, доколку он (во случајов) отвори уста и каже она што му тежи на срце.
За да ја вратиш гаранцијата,мораш прво да провериш дали работи:)Изборот е наш,проблемот е наш,разрушената самодоверба е на наша страна.Партнерот или ќе потегне да избалансира или ќе те подбутне во гомната.И во двата случаеви,мора да се гледа позитивната страна на нештата,барем се отворил:)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Умееш убаво да дискутираш како ретко кој:)
Да,му треба личност која ќе го сослуша и разбере,но само, и само, доколку он (во случајов) отвори уста и каже она што му тежи на срце.
За да ја вратиш гаранцијата,мораш прво да провериш дали работи:)Изборот е наш,проблемот е наш,разрушената самодоверба е на наша страна.Партнерот или ќе потегне да избалансира или ќе те подбутне во гомната.И во двата случаеви,мора да се гледа позитивната страна на нештата,барем се отворил:)

На крајот дојдовме пак на истото, дека треба да се разговара ,самиот разговор е напредок па ако не е првата ќе биде некоја наредна . Ако се настапува со дај шта даш и во една "нормална" врска ќе нема успех,разбирањето е надвор од калкулациите.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ете девојче му го најдовме решението.Нека си го измие и нека отвори уста:)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Сите сме мажишта овде и сите немаме проблем:pos2:.Добро сега можи некој некогаш негде да го боли главата па нејќе и нејќе тоа ти е.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Едно е да не сакаш друго е да се плашиш ... ај од пајаци или дебели жени ќе разберам да му е страв ... ама од секс ?
strange things are hapening today :S
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Да, особено што и ти немаш доказ дека нема такво машко.:wink:
Па тоа де, јас незнам такво машко.

А ниту ти, а сепак ме убедуваш дека постои.


Едноставно мора бе да постои. :smir:

Едит:

Crazy in Love напиша:
Незнаеш дека има, ама незнаеш ни дека нема. Веројатно не ги познаваш сите 2+ милијарди мажи на планетава ,па да можеш да даваш гаранција.:smir:
Па и статистички кога се потврдува некое правило не се прави опит на целокупниот предмет туку се избира репрезентативен дел, случаен примерок кој ја отсликува ситуација со одредена дозволена грешка.

Така да, сум запознал навистина различни типови и лично сум искусил некои ситуации, па сето скупа ме навело кон одреден заклучок.

Доколку би го прифатил филозофскиот/буквалистички начин на размислување тогаш би станал параноичен и не би верувал во ништо и никого.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па тоа де, јас незнам такво машко.

А ниту ти, а сепак ме убедуваш дека постои.


Едноставно мора бе да постои. :smir:
Не знаеш дека има, ама не знаеш ни дека нема. Веројатно не ги познаваш сите 2+ милијарди мажи на планетава, па да можеш да даваш гаранција.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom