Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

N

NeMiRnA

Гостин
e sea i ti deksterce go preterues,ima takvi so nesakaat obrvski sto nesakaat da se zamaraat mn mn,a i ako go saka ke bide so nego,a ako samo fizicki se privlekuvaat ne se u vrska se muvaat samo i gotoo so ima tuka nejasno,tie i u stvari ne ni znaat sto e sakanje i sto e bliskost aj na msn ke ti doobjasnam...
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Ne e rabotata sto im fali tuku sto im falelo na pocetokot..... Hrabrost da priznaat deka sakaat poveke od muvanje, pa zaglavile vo nekoj sablon na gledanje, slusanje, lapanje, drapanje ponekogas duri i sex i se toa bez obvrski... E sega ako se pametni ke prevzemat nesto i ke go stavat tipot pred konecen izbor VRSKA ili NISTO!
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Фактот е што 70-80 проценти од девојките денес се мувачици погоре или подоле. :)

Сите сакаат наводно сериозна врска ама ете не се стасува од сето тоа мување... Интересен факт, но тие често завршуваат со "којбило" во животот. Можеби мажите сакаат лесни жени се додека не треба една таква да ја оженат. Одма после се бара чесна мома, а мувачите си остануваат или со прстот you know where или ќе преварат некоја будала која не видела доволно пи*ка во животот. :) :) :)
 
С

Сатори

Гостин
Можеби глупаво ќе звучам, не ме сфаќајте погрешно, но паметна девојка која има се, обично не е мувачицата, туку девојката, а таа што сака само да се смува вечерта е мувачицата...паметните девојки обично не се муваат мн. мн.
 
Член од
9 август 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
apsolutno se soglasuvam

taka e se soglasuvam apsolutno i mislam deka sto e tuka e .megutoa za vistinska vrska ljubov ,razbiranje.....znaci vistinski covek..a bidejki vistinskio covek e eden treba da pricekame dodeka da pristigne zar ne???...
 
Член од
8 август 2006
Мислења
17
Поени од реакции
1
Na devojkite niso ne im fali super se sakat da se zabavuvat i mene to mi se svigja.:3::party1::party2::pijan::pijan::love2::sekss::sekss::sekss::sekss:
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Ја мислам дека ништо не им фали, тоа го прават од забава, убаво им е... а и дечковците сакаат повеќе да смуваат повеќе од него да се врзе за една подолго време :wink:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Epa ili tipot nejke vrska ili ne e spremen, ili ona.
A mozebi ne e "dovolno" dobra za nego i ne custvuva kojznae kolkava privlecnost, samo onaka od zabava
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Muvacicite imaat se sto moze eden maz da posaka, i tie mozat da mu dadat. Samo edno ne -VERNOST-
Zatoa sto muvacica si e muvacica i utre ke se smuva so drug.
A gledam mnogu od vas tuka greska ste go razbrale prasanjeto:
Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
Е како да биде паметна девојката,излага со дечко, а он и се јавува еднаш неделно. Што има тука врска паметот.Или како може од три пати глеање да му каже или врска или ништо?
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Eпа кажете ми која е таа машка психологија: да не се врзувал со една повеќе од 2 недели,месец,да си пробал повеќе девојки,да нема обврски,да мува се што ќе стигне...Мислам Хелоооуу!!! Некој нека ми објасне од каде таа ваша филозофија...

Е сега според мене,мувањето е измислено токму од мушките,за да се докажуваат као демек они се јаки фраеришта за другиот ден да се фалат кој која вечерта ја смувал...ПА според мене прашањето треба да биде обратно поставено: Што им е на машките,во кој ли филм се,па боље им е да се муваат,отколку да си фатат девојка и да си ја сакаат!?
Знам дека барем 80% од девојките не прифаќаат мување,сакаат озбилна врска(добро сега не толку озбилна) ама до некаде,ама машките се оние кои се фураат нешо у стилот " не сакам да се врзам", па на цурите и не им останува ништо друго освен да ја прифатат нивната игра и да се муваат или како оние "паметните" - едноставно да не ги прифатат нивните ефтини игри. Е сега не дека нема такви женски,на кои хоби му е мувањето,ама главно,90% тоа е машка глупава игра,и нормално тоа е измислено од нив,а од кои причини не знам...Да,нештп као страв ми е да се заљубам...Па ај ќе се муваме.

А што е тоа што го немаат мувачиците? Епа очигледно Мозок...Ако знаеш дека на некој му си мувачица и да останеш со него, е па тогаш мила си ТЕЛЕ... Може некој да те смува за вечер без да си свесен,ама да те држи 3 години на мување,е тоа не знам...
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
tctctc напиша:
Е како да биде паметна девојката,излага со дечко, а он и се јавува еднаш неделно. Што има тука врска паметот.Или како може од три пати глеање да му каже или врска или ништо?
Во темата не станува збор за машките кој сакаат мување, туку за женските.
Темата е - Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки? :nesum:

Што ако машкото сака озбилна врска а таа му вели дека не сака и дека не сака да се заљубува и тек други работи кои што можат да и се случат во озбилната врска.
Кажи што и фали на таа девојка?
Или друг пример... Ако девојката ја знаат како мувачица и до сега била (се мувала) со многу машки и кружат разни лоши муабети за неа и сега сака со некој да биде на озбилно. Е јас не би бил со таа девојка на озбилно, само би се измувал. :toe:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Хммм...

Eпа кажете ми која е таа машка психологија: да не се врзувал со една повеќе од 2 недели,месец,да си пробал повеќе девојки,да нема обврски,да мува се што ќе стигне...Мислам Хелоооуу!!! Некој нека ми објасне од каде таа ваша филозофија...
Точно е дека машките се тие што повеќе преферираат мување. Но, не сите машки! Не секој сака да биде "фраер". Мувачиците мислат дека се пофатални и попривлечни и затоа нивниот критериум е низок и завршуваат со условно "сите". А кога машкото гледа дека женската е "јавен имот" губи интерес за секаква можна врска и само сака да и го пикне јазикот и, пардон, ку*от....



Е сега според мене,мувањето е измислено токму од мушките,за да се докажуваат као демек они се јаки фраеришта за другиот ден да се фалат кој која вечерта ја смувал...ПА според мене прашањето треба да биде обратно поставено: Што им е на машките,во кој ли филм се,па боље им е да се муваат,отколку да си фатат девојка и да си ја сакаат!?
Во овие времиња деведесет посто интимни работи се сведуваат на мувањето. После ако некој покаже воља и ако се сети со кој се мувал таа вечер (јбг алкохол, гужва, дрога и не се знае баш кој со кој) ќе се покрене иницијатива и за фаќање. Најчесто ова не се случува и затоа денес врие од таа "љубов за една ноќ" ...
Точно дека добар дел од машките сакаат да се прават фраери ама не сите. Повеќето пристапуваат на мувањето за сметка на имање девојка затоа што и нивните другари тоа го прават. If you can't beat them join them...


Знам дека барем 80% од девојките не прифаќаат мување,сакаат озбилна врска(добро сега не толку озбилна) ама до некаде,ама машките се оние кои се фураат нешо у стилот " не сакам да се врзам", па на цурите и не им останува ништо друго освен да ја прифатат нивната игра и да се муваат или како оние "паметните" - едноставно да не ги прифатат нивните ефтини игри.
И јас мислам дека мнозинството од женските се помируваат со мувањето и тоа им станува пракса. Тоа не е изговор ако сакаат сериозна врска! Затоа што после повеќето не можат да се приспособат на партнер и тој круг на мување продолжува... А тие исто продолжуваат да се жалат дека машките не чинат...

Е сега не дека нема такви женски,на кои хоби му е мувањето,ама главно,90% тоа е машка глупава игра,и нормално тоа е измислено од нив,а од кои причини не знам...Да,нештп као страв ми е да се заљубам...Па ај ќе се муваме.
Генетски душо. Секој маж во основа е програмиран што повеќе да го "рашири своето семе". Е сега разликата помеѓу луѓето и останатиот жив свет е тоа што ние имаме развиен РАЗУМ и треба да го контролираме сексуалниот нагон. Повеќето од нас машките за жал не можат... Не е изговор тоа за женските да престанат да бараат соодветен дечко кој ќе има здрав сексуален апетит, но нема да мисли само на секс како повеќете припадничи на неговиот пол. Има и поинакви ама полесно е нели да се генерализира него да се бара здраво јаболко меѓу многуте скапани.
 
С

Сатори

Гостин
Хехехе

Bada Bing! напиша:
Точно е дека машките се тие што повеќе преферираат мување. Но, не сите машки! Не секој сака да биде "фраер". Мувачиците мислат дека се пофатални и попривлечни и затоа нивниот критериум е низок и завршуваат со условно "сите". А кога машкото гледа дека женската е "јавен имот" губи интерес за секаква можна врска и само сака да и го пикне јазикот и, пардон, ку*от....
Во овие времиња деведесет посто интимни работи се сведуваат на мувањето. После ако некој покаже воља и ако се сети со кој се мувал таа вечер (јбг алкохол, гужва, дрога и не се знае баш кој со кој) ќе се покрене иницијатива и за фаќање. Најчесто ова не се случува и затоа денес врие од таа "љубов за една ноќ" ...
Точно дека добар дел од машките сакаат да се прават фраери ама не сите. Повеќето пристапуваат на мувањето за сметка на имање девојка затоа што и нивните другари тоа го прават. If you can't beat them join them...
И јас мислам дека мнозинството од женските се помируваат со мувањето и тоа им станува пракса. Тоа не е изговор ако сакаат сериозна врска! Затоа што после повеќето не можат да се приспособат на партнер и тој круг на мување продолжува... А тие исто продолжуваат да се жалат дека машките не чинат...
Генетски душо. Секој маж во основа е програмиран што повеќе да го "рашири своето семе". Е сега разликата помеѓу луѓето и останатиот жив свет е тоа што ние имаме развиен РАЗУМ и треба да го контролираме сексуалниот нагон. Повеќето од нас машките за жал не можат... Не е изговор тоа за женските да престанат да бараат соодветен дечко кој ќе има здрав сексуален апетит, но нема да мисли само на секс како повеќете припадничи на неговиот пол. Има и поинакви ама полесно е нели да се генерализира него да се бара здраво јаболко меѓу многуте скапани.
Искрено останав без зборови, за горе наведениов пост!:aplauz: :aplauz: :aplauz:
Но имам да додадам само една работа + не е ок, од дечко со морални принципи и ставови да потпаѓа под влијание, така да девојките нема да мора секогаш да генерализираат, нели?
Ако тие се ретки, тогаш и девојките кои што имаат исто така цврсти начела се ретки, само една работа тука игра улога:желбата да го пронајдеш вистинскиот кој повеќе се слуша себе, а не тој под стомакот!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Lady Satori напиша:
Но имам да додадам само една работа + не е ок, од дечко со морални принципи и ставови да потпаѓа под влијание, така да девојките нема да мора секогаш да генерализираат, нели?
Дечко со морални принципи кој потпаднал под таквото друштвено влијание, би се сменал само доколку наиде на немувачица. Значи, девојка која знае да му покаже и докаже дека некогаш (уствари секогаш) е подобро да имаш повеќе време иста особа до тебе, со која можеш да доживееш дури и поубави работи од тие со мувачиците. На таков дечко му треба само тоа, значи пак проблемот се враќа кај девојките. Ретко која девојка се труди да извлече и изгради добра, од некоја обична врска или мување. Многу си ги креваат цените денешните девојки, па чекаат дечките по нив да трчаат само затоа што имаат добар газ под сукњичката од 2цм, јака цицка истакната со длабокото деколте или голема уста со која мислат дека убаво пушат. Се тоа е за во ѓубре!

п.с. Последната реченица може е малку вулгарна, ама не сакам да ја цензурирам бе:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom