Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
ROBOCOP напиша:
imate golema zabuna.KURVA E DEVOJKA KOJA NUDI SEKSUALNI USLUGJI ZA PARI.a ova sto vie go zborite e NISKO MORALNA ZENSKA OSOBA ili narodno kazano BESHTIJA,DROLJA,KALASHTURA koja istite uslugji gi nudi cisto od zadovolstvo i ne naplakja za niv.pa nemojte ovaka "kurva" so kje recat vistinskite kurvi ako go procitaat ova deka nudat za dzabe pa makroto kje gi ubie.

Vie ozbilno go doteravte muabetov dotuka??

Te molam, objasni poim-moralni vrednosti (vo relacija so muvanje/decko so staz).
Nekade procitav samokontrola? Spored koj kriterium i za kogo tocno se odnesuva poimov?
Boldiranovo saka da kaze deka so merak, od kef go "opsluzuva" maskoto, ili deka preku "uslugite" t.e. seksot sama si pravi merak?
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
i jas ne gleam zosho devojka koja ima merak e "beshtija", "drolja", "kraljica", "kalashtura" i tn. Barem kazhete soodvetna analogija na terminive za mazhite, da znam koj epiteti gi nosam posho i mene merakot za pichinja mi e ogromen.
 
Член од
1 август 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
ROBOCOP напиша:
za mazi ne se vazi hahahah
ej a kakva e taa logika za mazi da ne se vazi???Pa nema smisla,za nekoi raboti sto gi pravime nie zenskite sme kurvi,drolji i ne znam tamu sto,a maskite se cvetcinja za se sto pravat,taka?!Pa ne e fer....:toe:
 
С

Сатори

Гостин
Хехехе

sweet chick напиша:
ej a kakva e taa logika za mazi da ne se vazi???Pa nema smisla,za nekoi raboti sto gi pravime nie zenskite sme kurvi,drolji i ne znam tamu sto,a maskite se cvetcinja za se sto pravat,taka?!Pa ne e fer....:toe:
Гледај на тоа, на овој начин, они во никој случај не уживаат толку колку што уживаме ние во секој чин!:wink:
 
Член од
1 август 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
Lady Satori напиша:
Гледај на тоа, на овој начин, они во никој случај не уживаат толку колку што уживаме ние во секој чин!:wink:
Dobro ama pak nemoze toa vecno taka da bide
 
С

Сатори

Гостин
...

sweet chick напиша:
Dobro ama pak nemoze toa vecno taka da bide
Ерата на жените допрва доаѓа, а сите сме свесни, дури и мажите дека, нивниот свет се распаѓа, затоа не се секирај нема да биде вечно!
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Дивајн напиша:
Може ку*ва не е соодветен збор за тоа, ама на што ти личи тебе тоа? На паметна девојка за пример? Зошто да го мува секој што ќе го сретне, кога може најкултурно да си фати дечко и да се е*е со него колку сака? Или не сака само еден к** секој ден?
Соодветен или несоодветен збор, и јас би ја нарекла таквата девојка ку*ва.
Па тотално си у право,јас сум екстра против тоа мувањето,и сето тоа не дава одлика на девојка со мозок,ниту со морал,само муабетот ми е како може машките да муваат се околу нив и згора на тоа да добијат етикета МАЖИШТА? А женските да не даде Господ...Така испаѓа

Bada Bing! напиша:
А проблемот кај машките е дека ако мувањето не ти е приоритет во животот (односно имаш самоконтрола) значи си фрик, буљаш, усран, неуспешен итн итн.
А ова па сега од каде? Ако не си мувач значи не си мажиште?Е ова стварно не можам да го разберам.ДА си мажиште треба да имаш мноооогу квалитети,да имаш се,но не и да си мувач.
МЕ интересира зошто сите размислуваат баш на тој начин,дека ако мувањето на машките не му била главна цел во животот,тогаш типот бил тупак,фрик,пеер или не знам што...

Мислам алооо...АКо сите машки размислувате така,е тотално ме разочаравте...
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
na kakov tip mu e muvanje curi prioritet u zivot.na 15 godisnjak u pubertet so visak hormoni u telo.mesto ko site normalni da mu e prioritet JEBACINA so nekoja top cura on za muvanje muabet prai.a sekoe masko probue so poise da SCORE-ue.a zaso ako nekoja zenska saka da muva i da ebe tipovi zaso da ja vikaat kurva i neintelegentna taa si saka malo vise od drugi zenski i definitivno ne e frigidna.a sea razlicni nacini kako devojkata se ponase pred da naprai takvo neso,ima na pr. onakvi tipki od tipot na drolji.... so se bez sram i perde i site sakaat da znaat so praat a ima i onakvi "ispod mira 300 vira" tipki so mislis deka se najposteni i najmirni ustvri se rokaat ko FOKI.
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Muvacicite se curi koi ne sakaat obavezi, ili eventualno se zadovoluvaat so nekoj tip barem edna vecer ako nemozat za nesto podolgo. Ima curi koi sto se plasat od vrskai samo se muvaat, mozebi oposto sakaaat da go izziveat zivotot dur se mladi i da pominat se
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
Ziki напиша:
Muvacicite se curi koi ne sakaat obavezi, ili eventualno se zadovoluvaat so nekoj tip barem edna vecer ako nemozat za nesto podolgo. Ima curi koi sto se plasat od vrskai samo se muvaat, mozebi oposto sakaaat da go izziveat zivotot dur se mladi i da pominat se





abe koe ziveenje na zivot so muvanje i lapanje po parkovi ko deca od 1 sredno.jebacina e ziveene na zivot.
 
Член од
16 март 2006
Мислења
63
Поени од реакции
0
Ако сакаш да бидеш со различна пртнерка(партнер) секоја вечер (мангуп си или мангупка пред другарите другарките) помислил ли некој какви не се болести можат да се закачат преку промена на телесни течности(капање,секс ......) па како ке ти биде после кога ке отидеш на лекар и ти кажат си фатил(фатила) не знам какви не ти болести( а ги има прилично) :lud:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
sweet chick напиша:
ej a kakva e taa logika za mazi da ne se vazi???Pa nema smisla,za nekoi raboti sto gi pravime nie zenskite sme kurvi,drolji i ne znam tamu sto,a maskite se cvetcinja za se sto pravat,taka?!Pa ne e fer....:toe:
иако сум девојка тука неможам да те подржам!
Да,важи!
И да ние ако ги правиме тие работи сме курви!
И не викам дека се цветчиња за мирисање али им се може!
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
RealGirL напиша:
И не викам дека се цветчиња за мирисање али им се може!
Не дека им се може, јас поинаку ја гледам ситуацијата. Ако машкото е тоа што поднесува иницијатива, а гледа дека девојката е "public property" тогаш тој губи интерес и не гледа друг излез него да ја остави или да ја смува. Сигурно нема да се обидеш да реформираш некоја, затоа што такви промени само во романтични филмови се наоѓаат. :wink:

Зборам за машките кои сакаат врски, а не кежуал мувања и еб*ња.
 
Член од
15 август 2006
Мислења
9
Поени од реакции
0
Не им фали ништо бе луѓе на овие цури, туку имаат вишак, па се многу желни да го поделат тоа со други. Да не беа такви фуфи, животот ке беше досаден и искачањето у град ќе беше тапа. Сите ке седевме како у стари англиски филмови на чајанки. (не дека јас имам нешто ќар од вакви цури, засто јас сум си у љубов, али ете тоа е мое мислење, мислам не смета, нели?)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom