Што е поважно: учењето или дружењето?

zoko

tralalalla
Член од
12 јуни 2006
Мислења
80
Поени од реакции
0
definitivno druzenjeto ako samo bubas i bubas a nemas so koj da iskocis ili da prozboris dzabe ti e se!!!!!!!!!!!!!!!! ajde site na druzba
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
а бе дружењето... пошто и онака учењето не ми иде ич... вака не учиш, идеш на полагање и уствари цела година само се дружиш :)
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
Сметам дека кога се сака, се може да се постигне, треба само да се учи редовно и останува многу многу многу време за дружење.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Definitivno vremeto pominato vo sredno se najubavite godini na sekoj mlad covek (po samo pola godina gledam kolku mnogu mi nedostigaat tie prekrasni denovi),taka decki glejte iskoristete go toa vreme maskimalno vo druzenje pa ponekogas koa imate vreme fatete i kniga po malku kolku da ne zaboravete da citate,poso vistinskoto ucenje ve ceka posle na fax.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па не за џабе викаат средношколските денови се најубави, сигурно не би биле толку луди и незаборавни ако ги посветиме единствено на учење, а не и на дружба. :) Што знам, мене ми е поважна дружбата, убаво да си поминам, да си го направам интересно времето поминато во школо, учењето по малку го запоставувам, за што сигурна сум дека ќе се каам понатаму во животот. :) Ама добро, секако дека не сакам да си го поминам најинтересниот период од животот во бубање над книга, иако пожелно е да се стекне човек со способноста да умее да ги комбинира овие две работи.:)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Zlatnata sredina i izbalansiranost pomegju uchenjeto i druzhenjeto e edinstvenata dobitna kombinacija.
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Bacillus gagous напиша:
Zlatnata sredina i izbalansiranost pomegju uchenjeto i druzhenjeto e edinstvenata dobitna kombinacija.
Така е,и јас така мислам:pipi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мислам дека и двете работи се подеднакво важни,но сепак никој веќе не посветува внимание на учењето и сите сме посветени повеќе на дружењето и забавата...сепак средново ќе го памтам секогаш и по убави и по лоши работи...а за искомплексирани,верувајте ми секаде ги има
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Сигурно дека Дружењето
 
F

filmadzijka

Гостин
Pametnite deca si pravat kombinacija na dvete raboti.
Taka e najdobro, oti bez druzzenje si prazen, pa ako sakass imaj cela enciklopedija i digitron vo lejkata.
No i uccenjeto treba da se tera, za da se ccuvstvuvass uspessen, korisen, pameten. Za da bidess i samiot od sebe zadovolen, a i roditelite - da ne bidess PROMASSENA INVESTICIJA.
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
filmadzijka напиша:
Pametnite deca si pravat kombinacija na dvete raboti.
Taka e najdobro, oti bez druzzenje si prazen, pa ako sakass imaj cela enciklopedija i digitron vo lejkata.
No i uccenjeto treba da se tera, za da se ccuvstvuvass uspessen, korisen, pameten. Za da bidess i samiot od sebe zadovolen, a i roditelite - da ne bidess PROMASSENA INVESTICIJA.
Потполно се согласувам. Неможат едно без друго. Така да и двете се важни.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Pa so samoto odenje vo skolo se slucuva i druzbata.Znaci ides da ucis ali ustvari se druzis,a pomalce ucis nego so se druzis!!!ZNACI DRUZENJETO E POBITNO!!!:pos2::toe:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Najubavo e koga ke se napravi edenbilans:):) ali koga bi trebalo strogo da izbiram bi go izbrala druxzenjeto zasto ako si udruzen togas i mozes polesno i da se snajdes okolu ucenjto, mozas i da ajdes pobrzo i pomos za nekoj predmet...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom