Што е поважно: учењето или дружењето?

Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
divine напиша:
ако забегате по едно од тие двете тешко ќе се вратите одпосле :) :wink:
Јас едно време имав забегано по двете... Имаше период кога скоро не се прибирав дома, лекциите ги читав во кафанчето кај што се собиравме :) :)
 
Член од
10 септември 2005
Мислења
1
Поени од реакции
0
epa vaka! da mu se kaze nekolku raboti na vselenski_kravadete! Licemeri!- ne be ne toa ne sme nie! ako rap e sranje ti si uzas! ako u drustvoto nekoj gleda za drugite si ti toj! se pikas a sakas da si glaven! ama nema be! a za udiranje topka za sportoi stvarno si kamenj a ako si muz ostaj go ova svite da go procitaa!
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
druzenjeto...DA zasto ako ne se druzam u sredno i ako ne napraam sve sto mi dusa saka vo tie godini togas sigurno nema da se glupiram na 40 godisna vozrast.a za ucenjeto da i toa normalno deka e vazno zasto ako planiram da idam posle na faks bez znaenje tesko deka ke uspeam da go ostvaram toa sto sum go zamislila vo zivotot.inace prednost davam poveke na druzenjeto
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Битни се и двете. Сепак дружењето не се заборава, тоа е најдобро нешто во школскиот живот. Ако нема дружење, ма не одам на школо бе!!! :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Дружење само до средно, на факултет прво место учењето мора иначе си ја оплескал.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Двете се важни.
Уостало, дружењето секогаш постои.
Школото е само 6 саати дневно, така да не гледам како не би можело да се напраи баланс меѓу овие две работи.
Школото е на прво место кога станува збор за одговорност, а дружењето е исто на прво место само од друга гледна точка.
Сепак не гледам како школото би можело да попречи во дружењето, а дружењето секако може да попречи во школото, затоа треба да се пази во какво друштво влегуваш:icon_lol:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
dvete se bitni...mene licno druzenjeto u skolo mi doagja kako razubavuvanje na ucenjeto...si se nadopolnuvaat tie dve raboti u skolo we...barem kaj mene e taka :)
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Учење и школо? Добро е тоа се дур не се одвива сабајле, а за дружење увек имаш опција да киднеш од час.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
....иам општа култура и нема да станам имбецил ако пропуштам некој дел заради, демек, дружење.
Така да, ме боли ќе му ја мислиме од другата годинааа...:je: ако ти се погоди друштво...и да сакаш да учиш пиши крст.
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Дружењето е побитно и тоа многу побитно.Ко што пиша шмизла ШТО НА 40 ГОДИНИ (ако ги доживеам)???
Најубаво е ем да учиш ем да се дружиш со твоите другари и фурај си го филмот, ич да не те боли.!.
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
SpAcE_c0wb0y напиша:
Дали еден типичен средношколец треба да се посвети главно на учењето или главно на дружењето?
So drugi zborovi megju bubalica i komita ?
Ni toa ni toa.Moze 50/50 ili 60/40
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Vo osnovno druzenjeto....
A vo sreno uchenjeto pred se...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.739
Поени од реакции
4.958
so ucenje ne biva i druzenje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom