Што е поважно: учењето или дружењето?

Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Ucenjeto e mnogu bitno ama bez druzenje????Kakva e taa mladost ako ne se druzis?Znaci samo da znaes da si go podelis racionalno vremeto i nema nikakov problem-ima vreme i za druzenje i za ucenje!!!Samo balans i teraj napred!!
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Се разбира дружењето тоа поеке се најдува у животот него ли учењето, а има типци со мене што учат за викенди никад не излегуваат низ град, нон стоп седат дома музика не слушаат не бркаат мода повлечени и единствена тема за муабет им е ЕЈ НАУЧИ ПО ОВАЈ ПРЕДМЕТ??? ЛЕЕЛЕ АКО МЕ СТАНИ ДА ОДГОВАРАМ НЕМАМ УШТЕ ЕДНА ЛЕКЦИЈА НАУЧЕНО:DD)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
u sredno druzenjeto, na fakultet (ako stignes) ucenjeto
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Дружењето секако дека е поважно.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
дружењето затоа што ако не се дужиш може да загубиш некој другар... а учењето е најмал проблем... можеш и за двете да одвоиш доволно време :wink:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
И двете се важни.
На крај краева си се запишал за да учиш, ама па ако немаш “чаршиски факултет“ се е џабе.
Синхронизација бе бејби. :toe: Ќе си ја наредиш некако.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Дружењето нормално
Џабе ти е школо ако немаш пријатели ( барем кај нас е ова )
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Многу мразам кога треба да одделам некоја работа во животов како поважна, и многу мразам кога некои работи кои секој треба индивидуално да ја определи нивната важност и на свој начин да ги организира, да бидат определени црни на бело...
Ама за да не се претвори постов во „Што мразам?“, ами ај да си кажам :pos2:
Мислам дека, т.е. не мислам, туку знам дека се што е претерано не е добро...Оттука, и учење и дружење е еднакво важно...Дружењето е по слатко ако обврските со учењето ти се завршени (под учење подразбирам било каква обврска, што на човекот му прави задоволство а која е општестевно корисна, нели) а богами и учењето е послатко, ако знам дека има пријател кој ќе навива за мене кога ќе полагам, итн...
Златна средина, уште Аристотел го рекол тоа :jaj:
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Двете работи се многу важни...па затоа,кога имате за учење,или учете заедно со другарите или дружете се заедно со книгите
 

Attachments

Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
druzenjeto e povazno zosto imas cel zivot da ucis ali so nekoj mozda nema da se vidis 10 god :)
 

Angelwings

I'm a super girl and super girls don't cry
Член од
27 мај 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Двете се многу важни.... само мислам дека дружењето е поважно
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Ја мислам дека е најдобро да се има некој баланс помеѓу двете.Во секој случај би му дал предност на дружењето,пошто тотална изолација од општеството и не е некоја екстра работа со која понатаму треба да се гордееш.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Дури човек е помал дружењето му е најважна работа во неговиот живот, но покасно кога ќе свати дека без учење е никој и ништо, ќе си рече сепак дружењето е на второ место.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Треба да се има некоја средина, дружбата од средно не се заборава, ама мора и да се учи. За се да се најде време, ја наоѓав време за се, некогаш и 4ки и 3ки имав ама знаев дека имам вистински другари/ки. Се поправаа лесно ако седнеш малку повеќе да научиш.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Треба да се урамнотежат работите помеѓу учењето и дружењето...и двете работи се важни во животот....:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom