Што ви ја исцрпува енергијата?

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Страшно ме исцрпуваат безволни луѓе кои зборуваат со 0.0001 на саат

и мене.. језда до негде и ја зборам ко навиен...
ама ме троши и школово пореметено занигде шо е .. ти текнуе..
исто така преголемо конзумирање на содржини од redtube.com сајтови...
 
А

Александра Д.

Гостин
Кога сум во опкружување на лоши луѓѓе кои содржат негативна енергија.
Исто така, нерасположени луѓе ме исцрпуваат многу.:toe:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
мајка ми дефинитивно...сега веке не живеам со неа и имам многу повеќе енергија и сум посмирена
 
M

MIL

Гостин
Батерии полнам кога зборам со мајка ми ме смирува и ми кажува дека не треба безпотребно да се нервирам,а ме исцрпува помислата дека девојката што ја сакам не е моја и безвезални луѓе што си гледаат само за себе и се полни со злоба :pop:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Me iscrpuvaat lugje sto me lazattttttt i sto e najtazno mislat deka im veruvam:tapp:
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
Досадни, празни личности преокупирани со себе само.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Луѓе со негативна енергија , луѓе што пишуваат на крајот од реченицата со МНОООООГу извичници , луѓе што немаат попаметна работа освен јадење гомна , намќорести луѓе , безживотни луѓе , депресивни.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Што ми ја исцрпува енергијата? Па меѓу другото исто што и на повеќето што се потпишале на темава.
Ликови кои се познати како енергетски вампири или психо-паразити, кои секогаш се во близина. Некои од нив за жал не можам да ги избегнам.
Ме уморува понекогаш, празното, лишено од смисла секојдневие, кое длабоко сум убеден не е само мој проблем.
Некои навики од кои не се ослободувам а чија првобитна причина и нужност одамна се изживеани.
Државава со сите апсурди и глупости во неа, со безидејноста и просташтвото, бедата (материјална и духовна) кај многумина, илузиите во кои живееме.
И можеби најмногу од се чувството дека го губам своето време (кое е неповратно) за нешта кои во некои понормални околкости не би ми паднале ни на памет.
 
A

ateist

Гостин
Што ми ја исцрпува енергијата? Па меѓу другото исто што и на повеќето што се потпишале на темава.
Ликови кои се познати како енергетски вампири или психо-паразити, кои секогаш се во близина. Некои од нив за жал не можам да ги избегнам.
Ме уморува понекогаш, празното, лишено од смисла секојдневие, кое длабоко сум убеден не е само мој проблем.
Некои навики од кои не се ослободувам а чија првобитна причина и нужност одамна се изживеани.
Државава со сите апсурди и глупости во неа, со безидејноста и просташтвото, бедата (материјална и духовна) кај многумина, илузиите во кои живееме.
И можеби најмногу од се чувството дека го губам своето време (кое е неповратно) за нешта кои во некои понормални околкости не би ми паднале ни на памет.
да !
Во случајов може да збориме за еден поширок дел од луѓето во тн транзиција
Генерално тие се причините кој при цела свест дека се крајно нерационални (бесполезно губење и време и енергија )ама и тешко дека може некој да ги избегне .
Нели наизглед некој неупатен ќе помисли па како може вакви работи да ти исцрпуват
енергија бидејќи вистина на прв поглед нема баш некој резон тие тоа да го прават .
Арно ама тоа е од неопитност бидејќи токму спротивното а тоа е динамизмот (умерен а не стресен ) , ангажираноста и себеангажираноста со работи кој ти даваат чуство на исполнетост корисност , на рационално искористено време кое си има своја ефектуираност своја поента е вистинската формула .При таков случај се нема чуство не енергетска исцпеност а физичкиот замор нее пробелм тоа е прашање на кондиција на волја значи е обновлива , регенерирачка енергија која баш и дава убаво чуство .

Луѓе со негативна енергија , луѓе што пишуваат на крајот од реченицата со МНОООООГу извичници , луѓе што немаат попаметна работа освен јадење гомна , намќорести луѓе , безживотни луѓе , депресивни.
ова е твојот одговор во темата БЕС под ред бр 8

"Не можам да го контролирам . Најчесто кршам нешто , правам штета , тоа на некој начин ме смирува. ."
.
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=47207
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Луѓе шо се како мали бубачки и се пикаат под кожа со нивните „добронамерни“ мисли :tapp:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
да !

ова е твојот одговор во темата БЕС под ред бр 8

"Не можам да го контролирам . Најчесто кршам нешто , правам штета , тоа на некој начин ме смирува. ."
.
Па тоа не го правам додека сум со некој , второ што беше овде негативно ? Тоа ми помага полесно да ги истурам фрустрациите , нема никаква врска со моето однесување спрема луѓето (тоа си е мое, јас си го решавам проблемот не мешам други луѓе , не ги напнувам) . Не те разбирам. Или дека имам 15 години па сакаш да ми солиш памет ?
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Ме исцрпува седење на дрвено столче 7 часа :tapp:
 
S

smart ass

Гостин
Бумбар на СИТЕЛ!!!:vozbud::vozbud:

И оние лобосите што се јавуваат ТАЊААА ааааа Многу си Убаваа ДЕНЕЕССССС!!:pos2:

(утредента пак исто...пааак е најубава!!!).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom