Што ви ја исцрпува енергијата?

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
исто и јас, пред некој месец неможеше ништо на овој свет да ме онерасположи... а сега - :kesa:
Лично многу лесно можам да се изнервирам за некои ствари изведени од некои патетични и глупи личности кои немат појма од животот...
Едно е да се изнервираш, друго е да се осеќаш безвеза...

За нервирање, неможи ништо да ме изнервира, ама затоа како ме има погодено период на безвезност у п.м. Неси свесен колку тоа ми ја црпи енергијата.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.426
Поени од реакции
7.809
Едно е да се изнервираш, друго е да се осеќаш безвеза...

За нервирање, неможи ништо да ме изнервира, ама затоа како ме има погодено период на безвезност у п.м. Неси свесен колку тоа ми ја црпи енергијата.
мене ем ме изнервираат, ем се осеќам безвеза...
во последно време се обидувам да ги избегавам таквите луѓе, ама неможам...
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Исцрпувањето на енергија се појавува под дејство на негативната енергија која се шири околу нас. Единствен начин да ми се исцрпи енергијата, со што губам волја за се’ е во моја близина да има човек кој на се во животот гледа песимистички и кој е многу негативно настроен према сите.
Исто така големо влијание врз мојата енергија има и времето. Не знам како, меѓутоа има денови и периоди кога едноставно немам сили за ништо друго освен за лежење во кревет.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Koга губам во нешто или пак кога се чуствувам отфрлен од нешто, кога сум разочаран од љубот или од школото и кога се карам со другарите.Тие периоди се страшни за мене и тогаш целосно губам волја за се.
Во тиа периоди само седам и размислувам, изгубен во another world!
 
D

Dilan

Гостин
Досадни луѓе и банални ''проблеми''....а ги има и едните и другите охохохо:nesvest:
 
М

Мрак

Гостин
Мислам дека сите ме свесни кога сме душевно исцрпени.Глупаво е тоа чувство,некако без врска...
Негативни личности не треба да дозволиме да влијаат на било каков начин на нас.Најдобро е избгнување,бидејќи ништо добро не носат...
За стресот,кој успеал да го искористи добро направил.Треба да се обидеме кога сме во стресна ситуација да се снајдеме на најдобриот начин,а ако немаме некоја внатрешна енергија како ќе го направиме тоа?Мене стресот ми делува обратно,не ме исцрпува,туку ми дава енергија да променам нешто,да се смирам..
Е сега нервозата:)Ее таа исцрпува.На секаков начин и кога сме изервирани немаме баш многу од таа потребна внатрешна енергија...Мене ме исцрпува многу учење...:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Нервозата :nesvest:
Ваквите постови во иднина ќе бидат избришани.

Верувам дека кога постирате се свесни дека истото го правите во "Философија и психологија" подфорумот, каде што wannabe духовити коментари, постови од еден-два збора и слично, не се предвидени, ни добредојдени.

Затоа, кога постирате на темава, избегнувајте одговори од типот на оние цитираните, и потрудете се со неколку реченици да образложите што и зошто ви ја одзема енергијата.

Благодарам на вниманието и продолжете со дискусијата.
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
Ваквите постови во иднина ќе бидат избришани.

Верувам дека кога постирате се свесни дека истото го правите во "Философија и психологија" подфорумот, каде што wannabe духовити коментари, постови од еден-два збора и слично, не се предвидени, ни добредојдени.

Затоа, кога постирате на темава, избегнувајте одговори од типот на оние цитираните, и потрудете се со неколку реченици да образложите што и зошто ви ја одзема енергијата.

Благодарам на вниманието и продолжете со дискусијата.
Vaka, kako prvo nemam vreme ni za rucek so moive, edvaj naogam vreme za da vidam sto kako e na forumot, da napisam po nekoe zborce i da trgnam, seto toa go pravam za 15 sekundi nekolku pati dnevno...koristejki ja sekoja slobodna minutka...taka da, jas se izvinuvam sto mojot odgovor na ovaa tema ne gi zadovolil tvoite ocekuvanja ili ocekuvanjata na forumot, ama toa e toa...
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Ваквите постови во иднина ќе бидат избришани.

Верувам дека кога постирате се свесни дека истото го правите во "Философија и психологија" подфорумот, каде што wannabe духовити коментари, постови од еден-два збора и слично, не се предвидени, ни добредојдени.

Затоа, кога постирате на темава, избегнувајте одговори од типот на оние цитираните, и потрудете се со неколку реченици да образложите што и зошто ви ја одзема енергијата.

Благодарам на вниманието и продолжете со дискусијата.


Извини вака ама знаеш колку одговори има на овој форум што се кратики и јасни ама тоа е тоа...:kesa: :toe: Сепак фала на сослушувањето! Ти како ке кажеш, поззз.............:) Следниот пат ке се поправам хехе...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Vaka, kako prvo nemam vreme ni za rucek so moive, edvaj naogam vreme za da vidam sto kako e na forumot, da napisam po nekoe zborce i da trgnam, seto toa go pravam za 15 sekundi nekolku pati dnevno...koristejki ja sekoja slobodna minutka...taka da, jas se izvinuvam sto mojot odgovor na ovaa tema ne gi zadovolil tvoite ocekuvanja ili ocekuvanjata na forumot, ama toa e toa...
Извини вака ама знаеш колку одговори има на овој форум што се кратики и јасни ама тоа е тоа...:kesa: :toe: Сепак фала на сослушувањето! Ти како ке кажеш, поззз.............:) Следниот пат ке се поправам хехе...
Постови од ЕДЕН збор НЕ се соодветни за подофорумов и се сметаат за офтопик.

На кој му одговара ок, кој нејќе во секое време ја има Играчница и Чек дис аут.

Фала, чао, пријатно.:helou:


Продолжете со дискусијата.(без реплицирање на мојов пост, патем)
 

Delfin4e

Го обожавам морето
Член од
20 април 2009
Мислења
61
Поени од реакции
5
Многу ми ја исцрпуваат енергијата негативно расположени луѓе, луѓе кои што колку и да се трудиш неможеш да ги насмееш, луѓе кои што гледаат премногу сериозно на сите случувања во животот и луѓе кои се жалат од се и сешто........
Жив примеp: мојата комшика, која се чуди зошто секогаш кога ми ѕвони на ѕвонче нема никој дома :pos2: па јасно е мислам!!:toe:
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Единствено мојата размисла ,за одредена ситуација ,луѓе,обичаи. Значи по мене ,никој друг туку само јас можам да предизвикам губење на енергија, во зависност како ги примам работите и дали тие допираат до мене или не.Се зависи само од нас самите и нашата свесност во дадената ситуација .
 

Sophelia

дежурен лејбек
Член од
3 јуни 2009
Мислења
18
Поени од реакции
4
Страшно ме исцрпуваат безволни луѓе кои зборуваат со 0.0001 на саат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom