Што ви ја исцрпува енергијата?

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ме исцрпува оваа мала неперспективна земја,ме исцрпува влогот која го ставам а за возврат дубивам апсолутна нула.
 

SPAMS

Спејси нарко истражувач
Член од
25 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
5
Тензијата шо ми ја ствараат луѓево поради нивната несигурност ..
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Ме исцрпува оваа мала неперспективна земја,ме исцрпува влогот која го ставам а за возврат дубивам апсолутна нула.
Си ја промашила професијата тогаш.
Треба да играш на сигурно, не на слепо, со тоа помалку ќе вложуваш и помалку ќе губиш. А добивката е релативна, но сепак е добивка.
_______________________________________

Енергијата ми ја исцрпува топлината, едноставно ме убива, неможам да седам во топло, се нервирам, потам. Друго ништо.
(физички замор не се рачуна.)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Си ја промашила професијата тогаш.
Треба да играш на сигурно, не на слепо, со тоа помалку ќе вложуваш и помалку ќе губиш. А добивката е релативна, но сепак е добивка.

_______________________________________

Енергијата ми ја исцрпува топлината, едноставно ме убива, неможам да седам во топло, се нервирам, потам. Друго ништо.
(физички замор не се рачуна.)
Колку лесно за кажување,тешко за живеење.....
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Me исцрпуваат нервозите,преку полов орган ми е :toe:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Ме исцрпува перењето руби па многу било никаква оваа работа бе цццц
 
Член од
13 август 2010
Мислења
22
Поени од реакции
5
Cesto, a vo posledno vreme se poretko, vo tekot na denot ili najcesto navecer ke si recam: od sega ke se trudam da bidam podobra, da bidam povnimatelna,poodgovorna,da razmisluvam povekje pred da kazam nesto ili postapam nekako i tn i tn. I togas si se stavam vo film demek od sega panatamu svrtuvam nov list. I vo toj film pocnuvam da gi analiziram i postapkite na drugite, koj sto kazal, koj sto mislel so taa postapka i sl. i stanuvam kriticna sprema drugite, a zaboravam deka i jas gi pravam tie sitnici koi me nerviraat kaj drugite, a koi sega otkako se vozdrzuvam i kontroliram sebesi, gi primetuvam kako ogromna nivna negriza. I taka mi se crpi energijata, stanuvam dosadna (i za sebesi), i kreativnosta i spontanosta mi se gubat,a da ne zborie za fleksibilnosta. Pominuva nekoe vreme, mi se nasobira energija koja nekako imam potreba da ja izrazam, uviduvam deka bez potreba se zamaram, deka jas i drugite lugje okolu mene ne sme sovrseni i deka inace bi bilo dosadno, pa si uzivam. Dobrinata, ljubeznosta, odgovornosta i grizata mislam deka se najdobri koga se spontani, tie se tuka, ne mora da gi planirame. I togas se e polesno, poradosni sme si, poiskreni.
A inace za crpacite na energija, za tie "negativni lugje" vo cija blizina sme se nasle, smetam deka ako ne nie ubavo vo drustvo na nekoj, togas nikoj ne ne drzi so sila. I na tie lugje moze ne im e najsjajno vo toj moment od zivotot, pa ke im bide podobro i na niv, ama podobro da ne se izmacuvame i sebesi i niv, neka si bide na cisto.Koj kako si se cuvstvuva, taka neka si pravi
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.497
Поени од реакции
1.704
енергијата ми ја црпат едноставно периодите кога сум нешто болен.
во мене имам енергија со која би можел цела планина да поместам
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.594
Поени од реакции
11.469
Знаењето дека не сум самостоен, без некаква замисла за иднина (во ваква држава) и морам да трпам да живеам со родители(а живееме во ептен различни светови). Тоа, едниствено тоа ми ја црпи енергијата во најголем дел...
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
111
Поени од реакции
23
Енергијата ми ја црпи жешково и тешково време надополнето со пералната во која работам веќе цело лето и ко за чудо се повеќе сакам да почнам со колоквиуми и испити:vozbud:.Им се дивам на оние луѓе што работат цел живот едно исто.Монотонијата и несредените животи на луѓе околу мене ме истоштува максимално.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Ме исцрпува самата наредба пред да ја извршам.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Ништо не ме исцрпува толку како негативните луѓе! Кога имам позитивни луѓе околу себе можам и имам енергија се` да направам!
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Исчекувањето.. едноставно не можам кога во тој момент чекам нешто да се случи и адреналинот ми е до гуша.. и не можам да се воздржам што ме исцрпува..
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
работата, досадните и неабициозни луѓе, секојденивето... (ова зборувам општо)

многу често знае и лошото време да ми ја црпи енергијата, факултет (по дефолт)...и што уште не :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom