Што ви е најчудно во сонот?

Член од
28 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Da, i na mene mi se ima sluceno denes da sonuvam nekoja slucka koja sto ne ni pretpostavuvam da mi se sluci i potoa za nedela-dve ili mesec mi se sluci istata slucka
 
S

SSS-Stolica

Гостин
jas da sonuvam pa da mi se sluci istoto od sonot ne.jas sum imal nesto slicno kako vizii i posle edno 3-4 dena mi se slucuvaat
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Да, ми се случило да сонувам и потоа истото да го доживеам, само во сонот продолжив да се карам, а во жибо когао приметив дека ова е дежаву го сменив текот на настаните за да не се карам.:toe:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
jas naj4esto sonuvam poznati li4nosti.Posleden son mi bilo kako Tatko mi i Karamanlis zboruvale na Angliski vo vrska so Makedonija a tatko mi pojma nema Angliski
 
Член од
4 март 2008
Мислења
261
Поени од реакции
10
Најчудна работа во сонот е тоа што секогаш има нешто што не ми е логично!
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
50
Поени од реакции
2
postojano mi se slucuva toa i otkoga ke osetam deka sluckata sum ja videl na son mi stanuva interesno.a ponekoj pat si vikam zosto bas mene mi se desavaat vakvi raboti :) ke zbudalam uste malku :)
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Ми се има десено..
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
дежа ву значи веќе видено, значи пример постов претходно некаде си го видел и сега пак го гледаш и познато ти е од некаде, ме капиш?

така и во сонот, си видел нешто и потоа се случила таа работа - дежа ву.

od psiholoska gledka mislam deka ova se vika paranormalen svet da vidime nesto sto od prilika ke ni se sluci!!!!!!:nesum:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Да ми се има десено.Сега добро не се остварило се од А до Ш но во главно да.
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Vo sekoj slucaj DA.Mozebi ne kako vo sonot..zosto jas obicno gi sonuvam rabotite so nekakvo znacenie...A znacenieto sekogas se pstvaruva

Cudni raboti..Ve tera da se zaprashate..Ako vsushnost za se znaeme odnapred sto ke ni se sluci i odgovorot e sekogas vo samite nas...Zosto ne ja koristime pocesto taa mok

Ili covestvoto ne e podgotveno na takvo nesto?
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Еднаш сонував како си играм со новите обетки на тетка ми... кога станувам од спиење мајка ми ми купива 3 пара обетки .. ама ова беше пред неколку години...

а еднаш сонував една улица... во сонот ми беше непозната... и после тоа кога отидов дома кај симпатијата... пред неговата куќа ја видов таа улица од соништата... :nesvest:

А и пред некој месец сонував како другар ми ми вози на веспа... ама таа веспа била моја веспа ама важно он ме возел... и у саботата со другарка ми возевме ролерки.. и одиме кај него на улица... си купив веспа... Хахааааа

а и да... најважното:
кога бев заљубена во едно дете... (и уше сум) и мннннннннн го сакав и бев параноична и љуморна и опседната со него... и еднаш слушнав дека за ст. валентине пратил писмо на некое девојче... (после дознав лага било) и бев толку нервозна легнав да спијам.. мислев така ќе ги оладам мислите и нема да мислам на него... кога јас него да ти го сонувам... сонував сме требало да се фатиме.. и сме излегле вечерта со деца од наше одд.. кога он се фатил со едно девојче од мое одд... во сонот беа тооооооооооолку среќни и заљубени... (можете да ме замислите коа станав од спиење) тоа го сонував може пред еден месец... а тогаш ни он не ја сакаше ни она него... а оваа недела тоа девојче што во сонот се фати со него... е луда по него...
ЛЕЛЕЛЕЛЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom