Што ви е најчудно во сонот?

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Па ако го квалификувате еден вид на Де Жа Ву може да се каже дека ми се случило и тоа многу ептен често.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
ABE SO VI E MORE EJ, JAS IMAM SONVENO KAJ SO LETAM ZNAJS KO BANANAMEN KAJ SO PLIVAM VO VOZDUH NAD OHRIDSKO EZERO, NAD PLANINI VAMU TAMU SE BI DAL DA GO SONAM PAK TOJ SON !!!! PREKRASNO E CUSTVOTO.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
најчудно ми е кога сонувам и еве на пример трчам ама во место, а исто така сонувам дека трчам и кога ќе се разбудам сум уморен или задишан
 
S

Sasha

Гостин
koga bev pomala non-stop si sonuvav raboti koi mi se slucuvaa podocna,edna vidovita zena mi kaza deka koga sonuvam raboti koi podocna mi se slucuvaat istite tie slucki od sonot toa znacelo deka nasiot duh e pobrz od svetlinata,pa na nekoj nacin mozeme da ja vidime idninata!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
ми се има случено. Но мислам дека тоа произлегло од силна желба кон нешто, сум сонувала, па потоа ми се случило тоа!:toe:
или па визија било? Абе не е можно на секој да му се случило..тогаш сите сме видовити визии гледаме :)
може може...ех овие мистерии:nesum:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Да и мене ми се има случувано еднаш сонував како се скарав со една другарка после 3 недели стварно се скарав ама тоа одамна... :)
mislam deka ova e cista slucajnost:icon_bigg

mene sonovite ne mi znacat nisto,najcesto go sonuvam ona sto mi se slucilo ili vo srska so nesto vazno sto treba da mi se sluci,koa mislam na nesto cel den...ali imam edna drugarka se sto ke sonuva se ostvaruva samo problemot e sto treba prvo da razjasnime sto znacel sonot(a ne sekogas uspevame)
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
mi se slucuvale dosta raboti posebno deza vu barem ednas nedelno, a inace ednas sonuvav deka ke dobijam trojka po eden predmet i drgiov den profesorkava pred da mi go dade testov jas i vikam znam imam trojka i koga mi go dava - cista trojka.:toe:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
2
Соништата ни се рефлексија на желбите а желбите ги остваруваме со волјата, па не е чудо соништа да се остваруваат.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Да. Пример сонував дека ќе се видам со таа и таа личност на тоа и тоа место, ноќе и следната вечер испадна така. Но имало у контра случувања - пример во сонот ќе паднам на некој испит и ќе се испокарам по дома а испаѓа обратното.
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
Pred 2 meseca bratucetka mi od Hrvatska bese na gosti kaj mene, i ja sonuvav deka e 6ti mesec trudna i i kazav i se iznasmeavme! Mi kazaa deka toa znaci deka ona ke ima nekoja tezina za 6dena, nedeli, meseci ili sl demek. I op za 6 dena i se desi haos sve u ist den- ja izgubi kreditnata karticka, gi skina cizmite i od Hrvatska i javija deka i zakazale da brani diplomska za samo 1 nedela (a ona use bese u Skopje). Grevce!

Ova ne e nisto za mene- na majka mi sonistata se kako predviduvanja. LUDNICA! Eve nekolku primeri (jas licen svedok na primer br.3 i 4):
1. Pred 15tina godini sonuvala deka brat i se seta so svrsenicata, pa on zastanal i se fatil za srceto, pa posle svrsenicata otisla na druga strana i se sretnala so drug covek. Epa posle toa se desilo brat i (vujko mi) se setal niz grad i go udrilo infarkt i pocinal. Svrsenicata negova otisla kaj nejze doma, i posle nekolku meseci se zapoznala so drug covek i se zemala so nego.
2. Pred 10tina godini ja sonuvala vujna mi kako i doaga na balkon i i vika spremi se, i dojdi da me ispratis, samo nemoj da me gledas, ne sakam takva da me pamtis. I istiot den i javija deka vujna mi pocinala.
3. Pred 5 godini go sonuvase kumasinot moj kako vozi kola i deka odednas ne mozel so ednata noga nisto da pravi. Posle 1 nedela kumasinot moj imase sobrakajka i nogata mu bese ispokrsena, mu trebase meseci da se oporavi.
4. Go ima sonuvano pred da se desi zemjotresot u Turcija so se sluci pred nekolku godini kade imase mnogu zaginato.

Iskreno ne mi e jasno kako e toa mozno, ali me faka nekad strav koga ona pocnuva da kazuva sto sonuvala. (sreka 90 posto od sonistata i se onaka bezveze) LOL
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Не.. мене секогаш ми се случува обратно од сонот. Ако сонувам дека .. хмм пример: Професорката по историја :pos: ме прашала... можам спокојно да си одам во школо :)
 
V

Viktoranius

Гостин
А што да кажам за мојот сон синоќа ?
Сонував оти дадов гол на Вембли, само не се сеќавам против кој беше.:vozbud:
Би сакал да се оствари.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
да ми се остварува..повеке пати ми се десило да сонувам нешто кое потоа за неклку дена ке се оствари..на пример пред некој ден сонував дека ке се упознаам со добар другар на другарката и еве тоа денес ненајдено се деси а не беше планирано:vozbud:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Nikogas ne sonuvam nesto sto podocna ke mi se ostvari.Samo gluposti teski,nepovrzani raboti,bezveznosti sonuvam...duri nervoza me faka:pos2:Koga ke se setam sto sum sonuvala cesto si velam:Abe aman,derman nemam od ova glupstive!Ednas da sonuvav nesto asolno...:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom