Што ви е најчудно во сонот?

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
ednas sonuvav deka sum vo rim i se e onaka mirno i odednas edni luge u crno doagaat i frlaat dinamiti

i ja begam a ono sve se rusi
i posle kako nekoj drug son jas sum vo egipet i si se setam kako turist nekoj
TELEPORTATION hahahhaahha
 
U

UnholY

Гостин
ednas sonuvav deka sum vo rim i se e onaka mirno i odednas edni luge u crno doagaat i frlaat dinamiti

i ja begam a ono sve se rusi
i posle kako nekoj drug son jas sum vo egipet i si se setam kako turist nekoj
TELEPORTATION hahahhaahha
Па тоа е уствари и најспецифичната работа во врска со сонот која го прави толку чуден и интересен.
Наглата промена на дејството и локацијата :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Стварно, таа нагла промена на локацијата е всушност чудната работа...Пазете го сонов: Идам со авион до негде,и после оддеднаш у зграда сум...Глупости живи ама чудно е
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Најчудно ми беше кога се будам во мојата соба , ја отварам вратата и влагам кај баба ми во дневна , идам во вецето кај вујко ми , и на крај излагам на терасата во вилата во Маврово .. :uvo:
 
U

UnholY

Гостин
Најчудно ми беше кога се будам во мојата соба , ја отварам вратата и влагам кај баба ми во дневна , идам во вецето кај вујко ми , и на крај излагам на терасата во вилата во Маврово .. :uvo:
И јас имам сонувано ваков сличен сон :vozbud:ама кај мене беше поинаку.
Влегувам од мојата соба во дневната на еден другар, ја отворам врата во кујната на баба ми и потоа низ вратата влегувам кај мене во вецето од кое ми испадна баба ми со крв на устата.
Изрипав целиот задишен и испотен, стварно ме преплаши да и се сневиди :toe:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Сонувам некој си хорор сон со некој лик од филмот Алиен, се разбудувам, ми олеснува онака... уф само било сон. Излегувам од кај мене од соба, и на врата ме пречекува пак истиот Алиен. Фак сеуште сум спиел.... пак се разбудив... Е тогаш бев страшно страшно уплашен. Не знаев дали сега е реално или уште сонувам
 
V

Viktoranius

Гостин
Е сега да раскажам еден сон што го сонував сношти и искрено многу ме загрижи у пм.

Бев во на бабами малата и зборував со еден човек комшија на бабами дека наредниот викенд ќе одиме за Охрид да ми дава часови по нуркање, се договоривме се живо и рековме дека ќе одиме следниот викенд и толку се разбудив.

Е сега човекот од сонот беше од на бабами малата, ама почина пред 1 година се удави во Дојран можеби сте слушнале за овој случај кога 15 кајчиња рибареа и ги зафати бура и он се удави.

Ако може некој нешто да ми каже што всушност значи сонот зошто стварно многу сум исплашен еве цел ден. Ме загрижува тоа што се договаравме да нуркаме, а човекот умре пред 1 година и тоа не друго туку се удави.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Бев во на бабами малата и зборував со еден човек комшија на бабами дека наредниот викенд ќе одиме за Охрид да ми дава часови по нуркање, се договоривме се живо и рековме дека ќе одиме следниот викенд и толку се разбудив.
А ја виде баба ти во сонот или... ?
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не ја видов, само со човекот правев муабет.
Eпа тогаш тоа е индиректна опомена да внимаваш од нешто лошо , за да не се повтори истото што се случило со баба ти . Не зборам да пазиш да не се удавиш , туку пази да не загинеш воопшто... Не земај нешто ново кое луѓето во околината ти го понудуваат бидејќи ионака си во збрка ..

Толку можам да ти кажам :toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Eпа тогаш тоа е индиректна опомена да внимаваш од нешто лошо , за да не се повтори истото што се случило со баба ти . Не зборам да пазиш да не се удавиш , туку пази да не загинеш воопшто... Не земај нешто ново кое луѓето во околината ти го понудуваат бидејќи ионака си во збрка ..

Толку можам да ти кажам :toe:
Човече искрено ме резна со постот особено со болдираниот дел. Ќе се чувам.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.704
Поени од реакции
4.898
Najcudno ...

Еднаш лебдев во сон низ соба ...ама ми беше ептен реално ..се мавав од ѕидовите и го фрлив кебето ..кога се разбудив ...ја начекав истата сцена од сонот кебето на другиот крај од собата и останатиот неред шо го напраив додека лебдев ..после се уфурав да заспијам и дремев до сабајле ....
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Najcudno ...

Еднаш лебдев во сон низ соба ...ама ми беше ептен реално ..се мавав од ѕидовите и го фрлив кебето ..кога се разбудив ...ја начекав истата сцена од сонот кебето на другиот крај од собата и останатиот неред шо го напраив додека лебдев ..после се уфурав да заспијам и дремев до сабајле ....
Па друже ти тоа и си го направил . Астрална Проекција се нарекува тоа , додека спиеш во најдлабока концентрација ,односно во семи-сонот ти се одделуваш од твоето тело и можеш слободно да се движиш себеси и предметите,ова се смета за натприроден дар и ретко на кого му успева... Ако те интересира нешто повеќе за Астрална проекција пиши ќе ти објаснам ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom