Што ви е најчудно во сонот?

S

StormRage

Гостин
да да се уште ми се случвит... се разбудвам сабајле и онака абе нишо не е ова или пак ќе заборам... и од ко ќе се десит то ќе ми текнит абе ова го сонвев...
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Вака ..

Летово сонував дека сум изгубила прстен кај мене у село , во дворот , и јас и сестра ми го баравме низ двор , и она го најде и ми го стави на рака ..
Не обрнав внимание на сонов , ама , неколку дена после тоа , бевме у село со мајка ми и татко ми .. И баба ми и мајка ми правеа нешто моабет , нешто прстен спомнуваа и јас ги прашав што е моабетот .. И баба ми ми вика : Ништо , кажувам дека тетка ти изгубила прстен некаде низ двор , па треба да го бараме сега...
И тогаш мене ми текна на сонот и останав зачудена ..И така:)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Како бе мене никогаш не ми испага тоа шо го сонуам:(:(:(
Досеа ке бев на друга галаксија,или барем во Јамајка...
 
N

n/a

Гостин
DA.
Ne bi zborel mnogu okolu toa...
posto uste za mene ima predznak nedefinirano,nedorazjasneto...nedoobjasneto...

Ama ednas pred edna mnogu vazna odluka ja sonuvav realnosta na 500km od mene...
a taa bese porazitelna.

I uste mnogu pati sum sonuval `cudni stvari`...
ama nisto ne e sporedlivo so ovaa slucka.
Obicno golem del od sonovite gi zaboravam u momentot koga ke se razbudam...ako smesta ne se napnam da skontam i zapamtam sto ustvari sum sonuval.

Ama kako sekvenci mi iskacaat vo momenti koga na jave mi se slucuvaat takvi situacii.Iskreno,me plashi ovoj del i namerno ne sakam da mu obratam dovolno vnimanie...
posto nemam relevanten izdrzan odgovor.

 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Да, пред неколку години сонував дека дома имам интернет, и сега навистина имам....
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Да, пред неколку години сонував дека дома имам интернет, и сега навистина имам....
:vozbud::vozbud:
Мене порано ми се случуваше она спротивното.Кога сонував дека же добијам 5 математика вадев 3 и спротивното:toe:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Јас ретко сонувам нешто воопшто, обично спијам цврсто и не сонувам ништо. Ама и кога сонувам, никогаш не сум сонувала нешто што подоцна навистина се случило. :toe:
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Ми се има дешавано повеќе пати. И тоа навистина ‘‘дежа ву‘‘. Сум сонувал како се наоѓам некаде со некој, и во наредните неколку денови навистина се најдам во ситуацијата која претходно сум ја сонувал и тоа со истата личност и на истото место. Еднаш кога се најдов во таква ситуација, веќе претходно од сон знаев дека таа личност ќе ми каже нешто, што и навистина ми го кажа се до збор како што веќе тоа го имав видено во сонот.
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Ми се има дешавано повеќе пати. И тоа навистина ‘‘дежа ву‘‘. Сум сонувал како се наоѓам некаде со некој, и во наредните неколку денови навистина се најдам во ситуацијата која претходно сум ја сонувал и тоа со истата личност и на истото место. Еднаш кога се најдов во таква ситуација, веќе претходно од сон знаев дека таа личност ќе ми каже нешто, што и навистина ми го кажа се до збор како што веќе тоа го имав видено во сонот.
Истото е и кај мене.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Mene cudno mi e koga nesto od sonovite mi se slucuvaat i vo vistina nekolku dena podocna ama retki sonovi mi se tie.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Јас те сфатив што сакаш да кажеш (у да не пукниш, само те цитирам во последно време:pos:).
И мене ми се случува да си направам своја приказна и крајот на сонот да го одредам како што си сакам. Или ми се случува да се изнервирам кога ќе ми се прекине некој добар сон, па мижам како мрдната демек да заспијам и да си го досонувам сонот:pos:Ама никогаш не успевам после тоа да заспијам и затоа морам своја верзија да си смислам.

Сонувам често и не заборавам што сум сонувала, па после некое време кога ќе се случи нешто, веднаш ми се враќа во глава сонот и си поврзувам.
Најчудно ми е што често се сонувам како пливам (не летам) во воздух, ама секогаш убаво се чувствувам бидејќи успевам да им избегам на тие кои ме бркаат.
И уште нешто имам забележано. Никогаш во соновите не сум поразлична личност од она што сум во реалноста.
Има уште една така почудна работа, ама ќе си молчам за тоа:pos:
Е то највеќе ме нервира ретко сонвам ама ко ќе ми се прекини некој убав сон просто ми се крева претисокот:vozbud: и најчудно ми е што сите убај сонови така ми завршуваат а јас несакам да се разбудам и во сонот сам си велам СПИЈ МИЖИ немој сега да се разбудиш и ко за бела ОП. зато несакам да сонувам :pos2: кршат филм соновите ... исто така што се однесува за дежавуто ми се има десено мноооогу пати и то не само една слика т.е слајд туку цел настан сум го видел ... ау ау ау после то 100 год се мислам каде ми се има ова десено...
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Ауууууууууууу и мене ми се има дешавано и многу се нервирам така кога ќе сонувам нешо ептен така шо ми е погодено....и или ќе ме разбуди некој и си викам спиј да си го до сонувам тоа шо си беше:pos2::pos2::pos2:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не Ми Смета Што Сонувам на Англиски ... Ама ме Курчи Преводот На Германски =] :)

Најчудно ми е што сонувам се почесто како паѓаат луѓе од кров... И по неколку дена дојдоа градежници на кровот кај мене пред зграда и го препознав човекот што го сонував дека паѓа :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom