Што ви е најчудно во сонот?

Член од
23 декември 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
cesto mi se slucuva koga sonuvam na primer ete da recam nekoja akcija kade so me brkat ili brkam nekoj sekogas vo sonot sum so poluotvoreni oci,( taka sonuvam deka sum so poluotvoreni oci) i sekogas koga so sonuvam ova me bolat ocite od koga ke stanam... a cesto sonuvam nekoi cudni sonista so luge jas so gi znam a tie ne se znat megusebe, taka se drvizime zaedno ama sega sekogas vleguvame od edna prostorija vo druga no od razlicen objekt ili pak od ulica vo ulica no od razlicni gradovi.... ponekogas koga ke se razbudam imam dilemi dali bilo son ili vistina, ponekogas ostanuvam dolgo vo krevet za da ja razresam taa dilema ( za mene misterija) dali bilo son ili vistina ..... a i cesto mi se slucuva da sonuvam povekje snista vo edna nok ili nekoj son so sum go sonuval pred godini mi se povtoruva pak..... ponekogas stvarno mi e cudno so se mozat sonistata... pozdrav
 
Член од
24 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
епа форимџии сонот произлегува од подсвеста,,она што неможеш да бидеш во јаве , тогаш можеш во сон,, и препорачувам да си ја прочитате книгата на Јунг ,,Човек и негови симболи,, и ке видите дека не секојпат кога ке сањате заб , значи смрт...................а да ке забораев лугето шо сонуваат црно -бело се депресивни ,т.е ги мачи депрсија...
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
јас не се сеќавам ништо шо сонувам (чат пат се сеќавам за што се работело, ама на слики никојпат), а сакам да се сеќавам... чаре?
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Имало такви сонови каде што од кога ќе се разбудам па се дури не легнам да спијам цело време тој сон е пред мене. Страшно е некад:)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
...што сонувам луѓе кои еден со друг не се знаат а во сонот се најдобри пријатели,си праам некои комбинации во главата абе тоа е чудо,кога ќе станам обавезно се смеам на овие работи
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Многу често до пред некое време сонував како паѓам во провалија и многу се плашев,на тој се надоврзуваше како правам муабет со некој непознат и пак како трчами се фрлам во провалија....:nesum:

Сега моите сонови некако имаат смисла,нешто е поврзано,нешто ме замислува кога ќе станам и ќе се сетам што сум сонувала!Пред некое време сонував како плачам со една другарка од школо ја тешам,и по два дена јас и она имавме најаки тестови по германски...значи да скратам,ме чуди тоа што понекогаш сонот ми станува реалност и се загрижувам поради тоа...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
најчудно ми е кога сакам да викам, да врескам, а не можам, кога сакам да трчам, а нешто ме влече наназад, кога сонувам дека сум среде сибир, обично тоа значи дека ми паднал прекривачот, и слични глупости.Вчера на пр, сонував бебе како ми зборува дека е мојот Месија, и јас во паника, го фрлив од висина, не знам само дали од карпа или така нешто, не се сеќавам добро. Иначе, бебето беше девојче, и ме извади од такт! Има некој поим што би значело ова?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
1
Сонови, визии - иднина, луѓе и чудни места

Мене неодамна ми се случи една неверојатна случка. На сон сонував како јас и едно мое другарче бараме некои делови за некој проект што сме го правеле и никако не можевме да го најдиме. И поминуваме покрај едни гробишта и јас му велам знам кај е делот што ни треба и одиме во гробиштата и имасе две лопати и почнавме да копаме и така се разбудив.
Сабајлето и го кажувам сонот на баба ми и ми вика дека це умрела баба му на другарчево оти таја беше болна ама јас не верував.
Кај ручек заѕвони телефонот и ми кажаа дека умрела баба му неверојатно за не. И после кога видов беше закопана на истото место кај што копавме јас и другарчево во сонот
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Многу често ми се случува да сонувам работи кои подоцна навистина ми се случувааат. Во случај тој настан во сонот да трае многу кратко, за момент тогаш сигурно ќе се случи.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
во психологија треба да оди ова, бај д веј работите кои ви се случиле во сон и потоа на јаве исто така се викаат deja vu
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ha ha ova e za vo misterii ne e bas za psihologija :)
btw (deja vu misalm bese nesto drugo)
дежа ву значи веќе видено, значи пример постов претходно некаде си го видел и сега пак го гледаш и познато ти е од некаде, ме капиш?

така и во сонот, си видел нешто и потоа се случила таа работа - дежа ву.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
he he koja eror go napraiv so postot ha ha trgaj citiranoto od mene za sramota e :) veke e vo misterii .... ne vidov od kade ja otvoriv.
brisi i ova :) pozzz
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
0
Pa veruvam deka na site im se slucilo takvo nesto,inaku ne bi postoelo deja vu.Primer mene mn cesto nekoja slucka od sekojdnevieto mi e od nekade poznata heheheehhe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom