Што ви е најчудно во сонот?

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Почнав последно време да забегувам. :icon_conf Сонував дека ме каснале, не е битно... Дента кога се разбудив местото немаше ништо, нормално, ама цело време го осеќав укочено и некако поинаку од целото ми тело.

И мал милион слични примери. Ќе прекинам да спијам бе. :lut:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Сонуев дека имам сестра,која ме зема и ми го претставува моето вистинско семејство,и тоа беше толку ебено реално,што....чудно е некако,не знам како да објаснам.А беше толку убаво некако.Кога "сестра ми" ме однесе до куќата,таму запознав еден куп личности,кои беа многу позитивни,и самата нивна близина правеше да се осеќам толку убаво.Имав уште двајца браќа и една помала сестра.Беа толку мили.
Веројатно воа е поради тоа што сум едно дете,ама не ми е јасно зошто.Никогаш не сум имал некаков проблем со тоа,ни па некоја особена желба за брат/сестра.
Нема врска,само сакав да се искажам некаде.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Epa ednistveno resenie ti e da im kazes na majka ti i na tatko ti da ti napravat bratce/setsricka.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Na mene mi se ima mnogu pati sluceno da sonuvam nesto(ne sum siguren deka sum go sonuval). Se budam naredniot den i ne se sekavam. Posle nekoj den ke mi se sluci nesto i mi se slucuva nesto kako "deja vu" isto kako vo sonot. Da mozam da go zapomnam sonot ke go smenam dejstvoto i nema da e deja vu ama ne se sekavam na sonot.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Аууф, преска го имав најгрозниот сон. Имав сон во сон т.е. сонувам како спијам и како сонувам и сонувам многу страшни работи т.е. демони како ме нападнале и не можев да се разбудам а толку се трудев затоа што требаше време прво од едниот сон па од другиот сон да се разбудам а најчудно беше тоа што бев свесна дека е сон.

А и во последно време најчудно ми е тоа што успевам да си ги продолжам соновите или тоа или пак сум свесна дека сонувам и дека треба да се разбудам.Ова никогаш до сега ми се нема десено ама во последно време се мрднувам.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Аууф, преска го имав најгрозниот сон. Имав сон во сон т.е. сонувам како спијам и како сонувам и сонувам многу страшни работи т.е. демони како ме нападнале и не можев да се разбудам а толку се трудев затоа што требаше време прво од едниот сон па од другиот сон да се разбудам а најчудно беше тоа што бев свесна дека е сон.

А и во последно време најчудно ми е тоа што успевам да си ги продолжам соновите или тоа или пак сум свесна дека сонувам и дека треба да се разбудам.Ова никогаш до сега ми се нема десено ама во последно време се мрднувам.
Хехе пробај наспиј се убаво, помага :smir: и отвори некој прозор да влезе воздух знаеш потребен е за дишење во спротивно имаш и грди сонови и јаки главоболки.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Хехе пробај наспиј се убаво, помага :smir: и отвори некој прозор да влезе воздух знаеш потребен е за дишење во спротивно имаш и грди сонови и јаки главоболки.

:pos2::pos2: Абе нон-стоп има воздух, балконската врата увек ми е отворена.

Него, кога веќе спомна грди сонови па ме потсети исто така чудна работа што ја имам приметено е дека страшни сонови сонувам само кога спијам на грб и редовно тогаш, не пропуштам лош сон ко преска на пример.
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Аууф, преска го имав најгрозниот сон. Имав сон во сон т.е. сонувам како спијам и како сонувам и сонувам многу страшни работи т.е. демони како ме нападнале и не можев да се разбудам а толку се трудев затоа што требаше време прво од едниот сон па од другиот сон да се разбудам а најчудно беше тоа што бев свесна дека е сон.

А и во последно време најчудно ми е тоа што успевам да си ги продолжам соновите или тоа или пак сум свесна дека сонувам и дека треба да се разбудам.Ова никогаш до сега ми се нема десено ама во последно време се мрднувам.
-------------------------------------------------------------------
SAN U SNU – sanjati da sanjas: zelja ti se nece ispuniti :nesvest: Im sorry
 

Gabu

Les Paul
Член од
26 април 2008
Мислења
75
Поени од реакции
7
Најчудно во сонот е што сонувам многу реално. И после имам проблем, не можам да разликувам што е сон а што е реалност. А во последно време сонувам многу глупави и морничави работи :vozbud:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
-------------------------------------------------------------------
SAN U SNU – sanjati da sanjas: zelja ti se nece ispuniti :nesvest: Im sorry

Фала многу :helou: ама јас не верувам во такви работи. Порано се траскав од земја и за се што сонував проверував што значи. Сега се случува да проверам пак ако нешто во сонот ми оставило многу силен впечаток али ипак не верувам во соновници. Чиста глупост.
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
na sonovite moi ne im veruvam voopsto zatoa so se so sonuvam e nekako nerealno,od edno se prefrla na drugo i vrska nema!a mnogu cesto sonuvam eden ist covek kako me sledi i ima namera da me zeme,a od kade i kako ,e toa pojma neam:pos2:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
кај мене па соновите баш се реални, а и се поклопуваат со реалноста па често не знам да направам разлика од тоа што сум го сонувала и тоа што го доживувам. ете баш прееска испаднав на кафе со еден пријател и бев сигурна дека му ја имам раскажано случката што му ја кажав. меѓутоа тој бледо ме гледаше и ми рече дека првпат слуша, па и ми рече, СИ СОНУВАЛА. а навистина го сонував него во вторникот, па затоа и му се јавив за на кафе
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Кога сонувам некоја личност (еве која одпоодамна ја немам видено) и веќе наредниот ден ќе ја сретнам случајно. :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom