Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.725
Поени од реакции
17.491
Психичка !А физичката е контролирана од психата ;ако си бар малку добар со мозокот - немаш гајле .:lud:
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
Психичката дефинитивно.Физичката се заборава и кога тогаш поминува.
Психичката може да остави траги доживотни во психата па некој работи да се поврзани со таа болка.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.476
Поени од реакции
593
ниедната ни другата...
физичката може да се залечи... а психолошката.. потешко... сепак.. доволно концентрација и промена на средината.. ке среди се...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.501
Поени од реакции
1.312
Fizickata bolka demek bila momentalna a duhovnata trae kolku i sekavanjeto, u sekoj slucaj bolka stradanja ti se PLJUKNAM u zivotot!
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Психичката дефинитивно!
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Психичката ќе боли само доколку самиот дозволиш... се е во главата.
Физичката ќе боли без разлика дали сакаш ти или несакаш.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Психичката ќе боли само доколку самиот дозволиш... се е во главата.
Физичката ќе боли без разлика дали сакаш ти или несакаш.
Не си баш во право за првиот дел...да,можеби е во главата,ама од тоа бегање нема,ти тежи на душата,во главата имаш само мисли,а ти се бориш против тоа ама нема излез.
Подоцна се пренесува во душата,па и на срцето...ако си психички слаба личност џабе ти е и да се бориш.:wink:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
765
Za psihicki stabilen covek, postoi samo fizicka bolka.
Дали сите тепани луѓе се психички стабилни? Тепањето придонесува за психичка нестабилност, влијае на перцепцијата што ја има човек кон себе. Лузните на телото се носат во душата пред се. Не се паметат модриците, туку се памети чувството заради тие модрици.

И физичката болка и психичката болка водат кон психата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom