Што би направиле за да ви се врати партнерот?

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Tato me ucese deka po 2 raboti nikogas da ne trcam : avtobusi i maski, sekogas idat novi . Ako se resil da zamini sreken mu pat ne odzemam nikakvi merki posto skrseno e skrseno sekogas ostanuva dzik
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Od pishanoto ne se bega.... ako sum zgreshil.... ke priznaam greshka.... ke baram izvinuvanje.... ama sigurno deka nema da molam i da se kajam do kraj na zivot.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.398
Сигурно не би напишал: "Каролина Те Сакам!" на билборд! :lol:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Со сила убавина не бидува

Или иде или не иде..

Ако има простор.. вреди се да се направи. Јас би направил и повеќе од тоа. Ма не златна ма не сребрена папуча.. ништо не ме интересира
 
Член од
11 јуни 2005
Мислења
1
Поени од реакции
0
Izglea...nisto.....sto znam :? ....obicno me mrzi da se zamram do tolku 8) .....ustvari neznam posto ne um bila u takva situacija do sega :?
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Би направила СЕ да го вратам назад (а знам да бидам упорна), ама ако гледам дека не ја бива и типот ми изиграва некаков мачо, тогаш чао.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Sanjiche напиша:
Izglea...nisto.....sto znam :? ....obicno me mrzi da se zamram do tolku 8) .....ustvari neznam posto ne um bila u takva situacija do sega :?

може затоа што, сами ти се лепат, па немора да чекаш да ти се врати стариот
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Колку сте вие лоши :lol: :lol: :lol: Се шалам ... јас би направила многу работи за да го вратам тој што искрено го сакам, не би претерала како што кажа Ејсид со билбордот, ама сепак не би оставила да е што ќе биде нека биде ... во случај нели јас да сум крива за нешто ...
Е сега, исто не би претерувала да напињам ако увидам дека мојата грешка во неговите очи не се поправа ... тогаш ќе си поќутам, ќе си размислам за да не го грешам истото кај други ... иако не секоја грешка делува исто на сите :) :P
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Bi probala na sekoj mozen nachin da go vratam nazad, sekako bez preteruvanje i bez premnogu molenje, ako sum zgreshila ke se izvinam i ke dadam objasnuvanje za greshkata (ako postoi nekakvo obajsnuvanje), ako me saka ke prosti i ke mi se vrati, a ako ne me saka dzabe mi e molenje kolenje i takvi raboti.. :D
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Devilish Angel напиша:
Bi probala na sekoj mozen nachin da go vratam nazad, sekako bez preteruvanje i bez premnogu molenje, ako sum zgreshila ke se izvinam i ke dadam objasnuvanje za greshkata (ako postoi nekakvo obajsnuvanje), ako me saka ke prosti i ke mi se vrati, a ako ne me saka dzabe mi e molenje kolenje i takvi raboti.. :D
E da vo pravo si za ova dzabe ti e molenje kolenje objasnuvanje i sl ako ne te saka :wink:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Bi probala na sekoj mozen nachin da go vratam nazad, sekako bez preteruvanje i bez premnogu molenje, ako sum zgreshila ke se izvinam i ke dadam objasnuvanje za greshkata (ako postoi nekakvo obajsnuvanje), ako me saka ke prosti i ke mi se vrati, a ako ne me saka dzabe mi e molenje kolenje i takvi raboti
Devilish: bi te zamolil da se iskazhes shto konkretno i sushtestveno bi napravila pokraj izvinuvanje? :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Devilish Angel напиша:
Bi probala na sekoj mozen nachin da go vratam nazad, sekako bez preteruvanje i bez premnogu molenje, ako sum zgreshila ke se izvinam i ke dadam objasnuvanje za greshkata (ako postoi nekakvo obajsnuvanje), ako me saka ke prosti i ke mi se vrati, a ako ne me saka dzabe mi e molenje kolenje i takvi raboti.. :D
Кој е тој секој можен начин да го вратиш назад? Дај ми барем еден пример!
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Не би направила ништо. Ако ме љуби, ќе ме љуби таква каква што сум. никогаш не се обидувам да го менувам партнерот, го прифаќам токму таков каков што е. И истото го очекувам и од него. Ако замине....среќен му пат. Значи не сум му значела доволно.Зочто би се обидувала да вратам некого кому не му значам?!
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Od mali noze me ucea da bidam silen i da gi nadminuvam site prepreki....a ustvari
i ne mi e vremeto sea da trcam po nekoj da se molam da klecam na kolena i da go opsipuvam so izvinuvanja i podaroci.....The show must go on...nelI? kako so rece MAcedalien ima 7 000 000 000 ziteli na planetata...ne vrzuvam nikoj i ako taa so koja sum saka da si odi....Siroko ti polje...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
6 500 000 000 жители. Пола и појќе женки. Од нив, барем третина во еблива возраст, од таа третина барем четвртина прекрасни у тело, ум ионака не треба за ебкање. Па напрај математика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom