Што би направиле за да ви се врати партнерот?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Sto bi napravile za da si go vratite partnerot koj vi znaci? Osven vetuvanje deka ke se popravite (valjda), sto drugo bi storile za nego/nea? Ajde da vidime koj do kade odi, i do kade vi e gordosta koga se raboti za ljubov :wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Ако партнерот стварно ми значи прво не би направила нешто со кое што би го изгубила:))
А би направила СЕ за да го вратам.. а под тоа СЕ спаѓа.. те сакам, прости ми, ветувам дека нема да се повтори, малечки поклончиња, целото внимание ќе му биде посветено него.. итн итн итн :wink:


П.С. овој 1000 пост му го посветувам на една личност која што стварно ја сакам и која што многу ми значи! :oops:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Ау Божано, како си ме погодила. Сеа, додека бев во Охрид, бев инволвирана во една точно ваква епизода, како консултант - нормално. Од страна гледано е ужасно, несфатливо, на што све сме подготвени (зборам за нас кокошките) да направиме за да биде се по старо, да се врати тој што излегол од нешто што евидентно не функционира.
Е кога си во прикаската, друго дванајс. Ја праам клир кат. Точка. Бришам мобилни, пораки, све што можам да забришам. Со спомените, навиките, мирисите, потешко иде, ама тоа е тоа. И тажно е и тешко е и грдо е, ама без секого се може, и времето ќе олечи јуначки рани, а и следниот автобус ќе дое, кај и да е. :lol:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Еден загубиш - десет пронајдеш :wink: :lol: Бришам се живо и диво!!!

Нормално - додека сме заедно би правел се за да не го изгубам ама сеа јеби га!!! 7 000 000 000 жители има планетава земја :mrgreen: и тоа некако ме утешува.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ако сум виновен, искрено знам да се покајам. Ако не ми успее, си наоѓам нова и пробувам да учам од старата грешка да не ми се повтори.

Значи, учам како да не ме фати! :)
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Macedalien напиша:
Еден загубиш - десет пронајдеш :wink: :lol: Бришам се живо и диво!!!

Нормално - додека сме заедно би правел се за да не го изгубам ама сеа јеби га!!! 7 000 000 000 жители има планетава земја :mrgreen: и тоа некако ме утешува.
Мацо, па ќе прашам, со верата имаш проблем или со математиката? Или не праиш разлика, ко ја? Онда немаш проблем :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Porano si zemav se pri srce i premnogu se trudev koga ja izgubiv lichnosta koja ja sakav, davav se od sebe da dokazam deka go sakam i barav nachin kako da go vratam... Koga se otkazav od toa, koga se pomiriv so faktot deka ne mozeme da bideme zaedno, ispadna da mi se vrati posle dolgo vreme... No, skinatoto kolku i da go krpish nema da bide nikogash isto... Sme mislele deka se sakame, no sfativme deka nema fajde od vrska vo koja ljubovta ischeznala...
Super mi e, ne se prevzemam tolku kako porano... Za ponataka ke vidime kako ke bide, se nadevam deka ke reagiram kako sega :)
Muabetot od Aceva za avtobusot :D
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ја ионака нишо не правам.
Зашо побогу да направам нешто за да некој ми се врати?
Ако до толку сум згрешил нека не се врати ич, уште повеќе ќе се повредуваме, него ли нешто добро ќе направиме.
Подобро сам нека сум него ли да барам да ми се врати нешто за кое што не вредам или пак не вреди за мене.
Ако знае колку вредам (не сум Каролина не) нека се врати, нема потреба никој ништо да и рече, а ако не вредам, нека не се враќа, бетер ќе е за нејзе.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Aceva напиша:
Macedalien напиша:
Еден загубиш - десет пронајдеш :wink: :lol: Бришам се живо и диво!!!

Нормално - додека сме заедно би правел се за да не го изгубам ама сеа јеби га!!! 7 000 000 000 жители има планетава земја :mrgreen: и тоа некако ме утешува.
Мацо, па ќе прашам, со верата имаш проблем или со математиката? Или не праиш разлика, ко ја? Онда немаш проблем :wink:
Ма каква разлика јебеш разлика. :lol: :lol: :lol: - ак му дошло да се ебава со друг нема да го бранам... :twisted: Он мене три ја нему шес!!!

Патем - прееска го поставив истово прашање на мајне либе и ми рече : “Ќе му речам дека отсега ја ќе готвам!!!„

А ја возвратив : “Пиздо лакована - немој да ми превртуваш ситуација оти кога решивме да живееме заедно ти одлучи дека ќе готвиш ради тоа што ја сум ставал многу зачини!!!!„

И се наљутив и цела вечер спремав едно досие за кандидатура :evil: :evil: :twisted: :twisted:
 
Член од
29 април 2005
Мислења
236
Поени од реакции
1
Ако ми значи девојката тогаш и ориз ќе требам ако треба најсериозно
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Сите правиме грешки ... се случува. Би бил само искрен и би ја признал вината - доколку сум виновен. Би ги искажал моите чувства, би и објаснил и би се тргнал на страна. Ако сака да се врати, ќе се врати.... а доколку си отиде сама, немам намера да ја враќам. Немам намера да се борам за неа. Доволно е што сум се изборил еднаш. Истото би се случило доколку има додворувач, некој кој се вртка околу неа. Во никој случај не би се обидел тогаш да ја освојам повторно, да бидам толку добар за да ја убедам дека сум подобар од тој. Едноставно би се тргнал на страна и би гледал до каде може да иде она. Ако ме сака, цени и почитува тогаш ќе сфати, а ако не .... не ми треба 8)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Stenmarc, лажеш! Не би се борел за неа а?
Лето двеилјади и трето, кафана Опатија, маса бр. 13, бифшата на Stenmarc во прегратки на Лазе од Говрљево. Кадар следен, Stenmarc зема во раце празна флаша од Смедеревка, замавнува накај типот, се премислува и си ја мава од глава! Вади паричникот, лепи на музика 10 денари и почнува да си ја пее "Ти си ме душо убила..."

Ти текнува бе? Или пијан беше?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Мистичен напиша:
Stenmarc, лажеш! Не би се борел за неа а?
Лето двеилјади и трето, кафана Опатија, маса бр. 13, бифшата на Stenmarc во прегратки на Лазе од Говрљево. Кадар следен, Stenmarc зема во раце празна флаша од Смедеревка, замавнува накај типот, се премислува и си ја мава од глава! Вади паричникот, лепи на музика 10 денари и почнува да си ја пее "Ти си ме душо убила..."

Ти текнува бе? Или пијан беше?
хехехх
кога било ова ајде искажете се да се смеам малце Стенмарк тоооо брате можеш ти
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Мистичен напиша:
Stenmarc, лажеш! Не би се борел за неа а?
Лето двеилјади и трето, кафана Опатија, маса бр. 13, бифшата на Stenmarc во прегратки на Лазе од Говрљево. Кадар следен, Stenmarc зема во раце празна флаша од Смедеревка, замавнува накај типот, се премислува и си ја мава од глава! Вади паричникот, лепи на музика 10 денари и почнува да си ја пее "Ти си ме душо убила..."

Ти текнува бе? Или пијан беше?
НЕМОЈ ДА ЛАЖЕШ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Не му залепив 10 денари, туку 50 јасно?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
.. и не ја пеев “Ти си ме душо убила“, туку “Црна жено проклета била“ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Не озбилно... за тој погорниот пост сум сериозен. Тоа во неколку случаи сум го направил. Можеби доколку сум јас виновен ќе направам уште нешто - малце папучарење, но не би направил СЕ 8)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
"Малце папучарење но, не би направил се" - Stenmarc Дарковски - горд форумџија, јуни, 2005-та! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom