Што би избрале, карактер или убавина?

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Не бев свесен дека има девојки кои влегуваат во врска, без да очекуваат ништо од истата. Фала што ме просветли.
Ооо брат ја од лично искуство (на другар му се деси, ја сведок бев и ги слушав сите негови жалења, мада некад и ја сам го прашуев шо се деси) ќе ти кажам дека има и бетер од тоа! Има и такви шо влагаат у врска без да има билокаква привлечност, колку да не се без декчковци или да не останат сами после раскинување...
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Двете*. :pipi:

*Маж не треба да е убав - убав. Уствари, нема што да расправам што треба, а што не. Убав дечко ми е синоним за бејбифејс тип, некое нежно и кршливо, што никогаш не ме паѓа на земја. Не знам да го објаснам, али лепотата сама по себе не ми одговара како карактеристика на машко. :)
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
повеќе би избрал карактер...сепак убавината нели не ги прави делата....до човекот е до неговите чувства..особини....убавината е само уште еден додаток шо ја краси личноста...никогаш не би избрал по надворешен изглед....
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
Хух...тешко е да се одлучиш помеѓу овие двете. А да си одговорам јас на прашањево...со прашање :pipi:
Како би се заинтересирал некој да дознае нечиј карактер доколку не постои физичка привлечност???
Сепак мислам дека најпрво се става акцент на физичкиот изглед а потоа се анализираат карактерните особини и се донесува заклучок - ти одговара човекот или не :toe:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Хух...тешко е да се одлучиш помеѓу овие двете. А да си одговорам јас на прашањево...со прашање :pipi:
Како би се заинтересирал некој да дознае нечиј карактер доколку не постои физичка привлечност???
Сепак мислам дека најпрво се става акцент на физичкиот изглед а потоа се анализираат карактерните особини и се донесува заклучок - ти одговара човекот или не :toe:
а пример јас да те прашам вака нешо можи??има некој тип онака физички не ти се допаѓа на прв поглед..и со него си само другарски без никакви други симпатизирања...но со тек на време ти согледуваш колку е тој добар...мил...љубезен..па почнува да ти се допаѓа нели??има многу примери вакви....па тука не го гледаш изгледот повеќе така?туку неговите карактеристики како човек...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Па најверојатно и така и практикувам и приоѓам на симпатични девојки, и од ко ќе ги запознаам, го гледам карактерот, ако не ми одговара џабе била убава, се е до карактерот доколку се сака успешна врска:helou:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Повеќе сум за карактерот. Затоа и се трудам поубаво да ги запознаам тие што ми се допаѓаат или тие на кои им се допаѓам. Џабе е убаво лице ако се нема карактер.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Наравно да је карактер важен, ама неможе карактер убав а фаца гроб:smir:Треба и малце физички да те привлече, за да можеш да ја запознаеш поубаво. Куќа без темел не иде или у превод, карактер без убавина, и обратно.
П.С.: Се разбираме, нели?:vozbud:
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Tesko prasanje...:toe:A sto ako tipot br eden se zaljubi vo tebe, zar i togas nema da te pocituva?!Ne mora da znaci deka ako toj vazi za fraer i prepotenten deka i so tebe ke bide takov. Se e relativno...
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Повеќе сум за карактерот. Затоа и се трудам поубаво да ги запознаам тие што ми се допаѓаат или тие на кои им се допаѓам. Џабе е убаво лице ако се нема карактер.
a dzabe e i mnogu dobar karakter,ako nema barem ubavo lice.
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Сите жени кои овде навеле дека би отишле за пример 2 (карактерниот лузер) лажат исто толку многу како и кога тврдат дека големината не им била битна! :pos2:

Или колку и мажите кои тврдат дека нејќат големи цицки! Л’жат ко цигани. Или се педери :)
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
За да почнам муабет со некој, не ни битно дали е од пример 1 или пример 2..Ама сепак, (значи и да е грд), ако муабетот ни оди како подмачкан, тогаш типот ми станува мил и не го гледам како грд повеќе :) т.е. карактерот ми е поважен. А ако е убав, а не знае ни да скоцка реченица ?! за да привлечи мое внимание - тогаш првиот впечаток на УБАВ, преминува во ГРД:nesvest:На крајот на краиштата, за мене нема убави и грди , така ги делам само глумците и славните за кои не знам ништо за нивниот карактер :kesa:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
За да почнам муабет со некој, не ни битно дали е од пример 1 или пример 2..Ама сепак, (значи и да е грд), ако муабетот ни оди како подмачкан, тогаш типот ми станува мил и не го гледам како грд повеќе :) т.е. карактерот ми е поважен. А ако е убав, а не знае ни да скоцка реченица ?! за да привлечи мое внимание - тогаш првиот впечаток на УБАВ, преминува во ГРД:nesvest:На крајот на краиштата, за мене нема убави и грди , така ги делам само глумците и славните за кои не знам ништо за нивниот карактер :kesa:
a kako odlucuvas za civ karakter ke sakas da znaes nesto poveke?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom