Што би избрале, карактер или убавина?

Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Iskreno i dvete, od koi karakterot mi e povazen zasto jas sum zeznata. Ako e glup ke mi zdosadi mnoguuuuuuuuuu brzo. Zatoa mnogu dobar karakter so simpaticno lice...:pipi:.
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Ne sum takov tip shto moze da trpi ubava no dignata devojka... Zatoa bi ja odbral grdata... Bitno e na mesto :) I kako shto povekjeto rekoa... Ne mozesh da bidesh vechno ubav... Koga kje ostaresh ubavinata kje ischezne... A karakterot lesno se zadrzuva... :)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
a sto ako go krie svojot vistinski karakter?sto ako toj karakter sto ti go poznavas kaj nea e samo maska,sto togas,? ima mnogu,mnogu,mnogu takvi slucaevi.a grdite devojki imaat mnogu golema pricina toa da go pravat,za razlika od ubavite.

ubavinata resava za pocetokot na vrskata,a za dolgotrajnosta,ili za krajot na nekoja vrska resava karakterot.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
Ова е најтинејџерското прашање кое до сега е поставено. Логично и многу нормално е дека вие прво ќе го видите потенцијалниот партнер по лик, а дури потоа, бајааги потоа, ќе се заинтересирате за неговиот карактер. Тоа е сосема природно бидејќи вие и да сакате не можете на старт да му го видите карактерот. Едноставен пример: седат двајца машки еден до друг, едниот е локумче, преубав... Другиот е просечен и не толку убав како првиот. Девојките секогаш, ама буквално секогаш прв ќе се залетаат кон преубавиот, и во тие моменти воопшто не станува збор за карактер. Така да мислам дека е излишно тоа што повеќе би избрале, кога уште во старт се гледа што е одбрано :wink:
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
Ова е најтинејџерското прашање кое до сега е поставено. Логично и многу нормално е дека вие прво ќе го видите потенцијалниот партнер по лик, а дури потоа, бајааги потоа, ќе се заинтересирате за неговиот карактер. Тоа е сосема природно бидејќи вие и да сакате не можете на старт да му го видите карактерот. Едноставен пример: седат двајца машки еден до друг, едниот е локумче, преубав... Другиот е просечен и не толку убав како првиот. Девојките секогаш, ама буквално секогаш прв ќе се залетаат кон преубавиот, и во тие моменти воопшто не станува збор за карактер. Така да мислам дека е излишно тоа што повеќе би избрале, кога уште во старт се гледа што е одбрано :wink:
Е ова е нешто 100% точно.
Колку и да кажувате карактер е битен ако некој/а не ти се допадне никогаж нема да му дадеш шанса за да дознаеш каков/каква е по карактер
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
a be so karakterot samo si se tesat tie sto ne mozat da fatat nekoj/a ubav/a,pa karakter imal(pa koga veke nema nisto drugo),pa zar samo gadnite luge treba da imaat dobar karakter?
 

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
Карактер дефинитивно. И не мора да е многу згоден и убав, тој сепак си ја има убавината одвнатре. Тој да е задоволен од себе, јас од него и обратно. That's enough! :back:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Факт е дека она првото што се приметува е изгледот.И тоа е она кое те привлекува да започнеш разговор, а понатаму веќе е до карактерот,бидејќи ако не си одговарате карактерно немате исти ставови мислења и сфаќања..џабе е и да е најубавото суштество на светот.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
0
Definitivno karakterot, megutoa prvata impresija shto ja dobivame za nekogo e izgledot,za da se zainteresiram za nekoj prvo treba fizicki normalno da me privlece, megutoa ponatamu ostanuva karakterot da presudi dali so taa licnost mozam da bidam, shto znaci karakterot e najvazen :wink:
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
primer-1...imate mashko koe e ubavo, lichno,zgodno, megutoa ima osobini na neverstvo, prepotentnost, neiskrenost(se ona sto vikaat ziv gjavol i e neodoliv)


primer-2 imate edno obichno momche od prosechna familija,fin, vospitan, kulturen, senzitiven(se ona sto moze da go krasi "chovekot na mesto"),megutoa e dosta nelichen ili ako sakate grd...


...moeto prashanje do vas e kogo bi odbrale, za vash zivoten sopatnik???[/quote]
Од актуелнава понуда во темата би избрала да бидам сама:baeh:
Ова е најискрено, а ако сакате да читате романтични бајки, ви ја препорачувам за принцот-жаба:3:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Површно кога ги гледам работите би избрала карактер. Ретко кога убавината и карактерот се на иста тежина. Некогаш ми се дешава да видам некој онака на прв поглед не е нешто посебно, ама кога ќе се запознам подобро со него сфаќам дека има нешто подлабоко во себе и поголеми вредности од некој шо е само со набилдани мускули..
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ако се избира за врска од која нема да очекувам премногу резултати ја бирам убавината. Карактерот е нешто што пресудува каква ќе биде врската, колку ќе се трудам околу него, колку време ќе одиме и каква ќе ни биде врската. Секако дека убавината е првото нешто што се забележува ама ако некој таков убавец седне до мене и ако пола саат гњави со тоа колку тој се грижел за неговиот изглед, или колку девојки има поминато ќе бидам фина и ќе го спуштам за 2-3 секунди.
:salut:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Мора да има физичка убавина, нели, да ме привлече коа ќе ја видам. Ама ако нема карактер брате од мување или секс поише не бидуе со таква! А за врска па мене да ми биде убава (другите ме боли кур дали ја рачунаат за грда или убава) и карактер пред се!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
По можност двете.Ама кога морам да бирам зошто ти е убавина без карактер.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ако се избира за врска од која нема да очекувам премногу резултати ја бирам убавината. Карактерот е нешто што пресудува каква ќе биде врската, колку ќе се трудам околу него, колку време ќе одиме и каква ќе ни биде врската. Секако дека убавината е првото нешто што се забележува ама ако некој таков убавец седне до мене и ако пола саат гњави со тоа колку тој се грижел за неговиот изглед, или колку девојки има поминато ќе бидам фина и ќе го спуштам за 2-3 секунди.
:salut:
Не бев свесен дека има девојки кои влегуваат во врска, без да очекуваат ништо од истата. Фала што ме просветли.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom