Што би избрале, карактер или убавина?

Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Поштуем шо сите бирате карактер ..................................................................на форум.

Иначе и ја би избрал карактер пред лепота .....мада памет пред се !
Имам една добра јака комшика која е малце глупичка и една буцкаста која има добар карактер. Која сакаш да ти ја местам...
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
абе сеа иам и карактер и убавина некад у една риба али тоа е многу ретко и ја го занемарувам, и тоа иначе се бира со принцип на нуротикова формула тоа е моја форлмула(иам и уште неколку други ама оваа е за почетници да сватат)
1.од рецимо 100 риби бираш само убави и одма добијаш бројка 50 рецимо (просек) и сеа од тие 50 бираш која има карактер и добијаш бројка 1.
2. исто само обратно од 100 бираш само карактер и добиваш 20 и од тие 20 бираш убави и добиваш 1.
тоа е тоа. позз ве Сакам
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Поштуем шо сите бирате карактер ..................................................................на форум.

Иначе и ја би избрал карактер пред лепота .....мада памет пред се !
А што ќе ти памет, и него според лепота избери го
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
не си ја видел плочата на баба, да видиш дали е грда
Ајде сега ќе одговараме и на филозофско-татковски прашања! Знам дека си гарчо, ама на нет не ти важи рамковен договор!
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Зависи за што.
One night stands - убавина .
Се останато - карактер. Мислам, убавината е само доволно шминка.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
абе сеа иам и карактер и убавина некад у една риба али тоа е многу ретко и ја го занемарувам, и тоа иначе се бира со принцип на нуротикова формула тоа е моја форлмула(иам и уште неколку други ама оваа е за почетници да сватат)
1.од рецимо 100 риби бираш само убави и одма добијаш бројка 50 рецимо (просек) и сеа од тие 50 бираш која има карактер и добијаш бројка 1.
2. исто само обратно од 100 бираш само карактер и добиваш 20 и од тие 20 бираш убави и добиваш 1.
тоа е тоа. позз ве Сакам


Што шмркаше бе другар...
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Би избрал 60 % убавина и 40 % карактер бидејки сега не можам да се палам на девојка која има искривен нос, крива уста, дебел задник и мрсна коса значи не можам да се палам на таква жена, треба да ме запали а пак под карактер разбирам некоја со која ќе имаме разбирање и ќе најдеме заедничка точка за решавање проблеми.
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Јас би рекол ни убавина ни карактер туку .... се е предизвик
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
182617_1856303206960_1222255023_2204704_1549296_n.jpg
Колку и да ни е битен карактерот, сепак убавината е таа што прва ја забележуваме.
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Добар пример е филмот The agly truth.Кој не го гледал го препорачувами јас.Баш е за ова тема.
Инаку јас сум повеќе за карактер отколку за убавина.
 
Член од
11 септември 2011
Мислења
358
Поени од реакции
608
Жените веруваат дека убавината е во карактерот . . .
И кога прават избор помеѓу две добра, повеќето жени избираат карактерен маж отколку убав маж.
Мажите веруваат дека убавината е пред се . . .
И кога прават избор повеќето мажи ја избираат убавата женаотколку карактерната жена.
Ама тоа не е воопшто лошо зашто убавиот маж што отпаднал од изборот на повеќето жени има шанса кај некоја карактерна жена која отпаднала од изборот на повеќето мажи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom